نگاهی به برند جی کرو

0

برند جی کرو یک مولتی برند آمریکایی است که در زمینه طراحی و تولید و مهم تر از همه توزیع پوشاک و اکسسوری مردانه، زنانه و بچگانه فعالیت می‌کند. این برند در تولید همه انواع پوشاک و در بیشتر کشورهای جهان فعال است و 450 فروشگاه در ایالات متحده دارد.  در این مقاله نگاهی به برند جی کرو و فعالیت‌های آن در زمینه پوشاک و تاریخچه تاسیس آن می‌اندازیم.

نگاهی به برند جی کرو

میشل سینادر و سول چارلز در سال 1947 برندی با نام Popular Merchandise را تاسیس کردند که فروشگاهی برای توزیع پوشاک ارزان قیمت زنانه بود. در دهه هشتاد این فروشگاه توسعه یافت و به تولی محصولاتی تحت برند خود پرداخت. بازار هدف این برند مشتریان طبقه متوسط و متوسط به بالا بودند. در دهه هشتاد رشد فروش محصولات این شرکت بی‌سابقه بود و در طول 5 سال از سه میلیون دلار فروش سالانه به صد میلیون دلار رسید.

نگاهی به برند جی کرو

در سال 1989 برند Popular Merchandise نام خود را به J.Crew   تغییر داد. پس از توسعه برند در دهه نود جی کرو حق امتیاز برندهای دیگری را که در زمینه پوشاک فعال بودند خریداری کرد و به گسترش خود ادامه داد. از این زمان در حدود سال 2004 برند جی کرو همه اقشار جامعه از جمله زنان جوان مدرن را نیز به مشتریان خود تبدیل کرد.

نگاهی به برند جی کرو

برند جی کرو در سال های گذشته تا اندازه‌ای دچار رکود شده است چون به ویژه در قسمت پوشاک زنانه نتوانسته است خود را با پوشاک ورزشی و راحتی و فست فشن وفق دهد. با این خال افراد مشهوری مثل میشل اوباما بانوی اول امریکا مشتریان این برند هستند. در سال 2016 گزارش شده که برند جی کرو 551 شعبه در سراسر جهان دارد که شامل کشورهایی مثل فرانسه، انگلستان و چین نیز می‌باشد و با وجود رکود در دهه گذشته سود سالانه برند جی کرو بیش از 320 میلیون دلار بوده است.

مطالب مرتبط:

1- پل اسمیت طرح لباس مردانه

2-  توری برچ طراح موفق امریکایی

3-  ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :