مدیر سایت در
0

خواب کافی باعث لاغری و تناسب اندام می شود

خواب کافی باعث لاغری و تناسب اندام می شود

کاهش وزن وکوچک  کردن شکم، یکی از معضلات بزرگ زندگی روزمره انسان‌ها است. روش‌های متعددی برای لاغری وجود دارد اما گاها ما از تکنیک‌های مهم و ساده‌ای غافل می‌شویم و فراموش می‌کنیم که برای این هدف همه چیز در ورزش و رژیم غذایی خلاصه نمی‌شود.

رژیم و ورزش جای خود را در کم کردن وزن دارند ، ولی یک سلاح مخفی برای کم کردن وزن بدون تلاش زیادی داشتن خواب کافی است . در این مقاله به تاثیری که این امر در باریک شدن کمرتان دارد می پردازیم .

1-  خواب کافی به شما کمک می کند که کمتر غذا بخورید

خواب روی سطح هورمون تنظیم کننده ی گرسنگی یعنی لپتین و گرلین تاثیر می گذارد . هورمون لپتین به بدن کمک می کند تا متوجه شود که به سطح سیری رسیده و هورمون گرلین سبب تحریک اشتها می شود .نداشتن خواب کافی سطح هورمون لپتین را کاهش می دهد و باعث افزایش سطح هورمون گرلین می شود ، این امر سبب پرخوری می شود . تحقیقات اخیر نشان می دهد که زنانی که خواب کافی ندارند به طور متوسط ۳۰۰ کالری بیشتر از زنانی که خواب کافی دارند کالری وارد بدن خود می کنند .

2-  خواب کافی چربی شکم را کاهش می دهد

استرس و اضطراب سهم عمده ای را در چربی شکم دارند . داشتن خواب کافی یک راه برای از بین بردن استرس و اضطراب است .

3-  خواب کافی ممکن است باعث سرکوب ژن های چاقی می شود

مطالعات اخیر نشان می دهد که زنانی که بین ۷ تا ۹ ساعت می خوابند وزن کمتری نسبت به زنانی که بدخواب هستن دارند . محققان بر این باورند که کسانی که کمتر از ۷ ساعت ( و جالب توجه این که بیشتر از ۹ ساعت ) در شب می خوابند بیشتر تحت تاثیر زمینه های ژنتیکی برای اضافه وزن و چاق شدن قرار می گیرند .

4-  خواب کافی به شما انرژی می دهد

اگر شما استراحت کافی در طول شب داشته باشید ، انرژی بیشتری در روز برای انجام کارهای روزانه خواهید داشت . و از آن جایی که انجام فعالیت به خواب بهتر شما کمک می کند ، بازسازی عادات خواب خود می تواند آغاز یک چرخه مفید در زندگیتان شود

مطالب مرتبط:

1-  چجوری وزن خودم را ثابت نگه دارم؟دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 13 دسامبر 2020

عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :