محمد رضا اهوارکی در
0

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

به نظر شما قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟ باید چه نوع مواد غذایی را مصرف کنیم؟ آیا مواد پرکالری بخوریم و یا بیشتر پروتئین و یا هیدروکربنات ها را؟ با ما همراه باشید. 

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

قبل: نان جو برشته به همراه تکه های موز و دارچین

وقتی حرف از آماده شدن برای تمرین می شود کربن دوست صمیمی شما خواهد بود. نکته داشتن یک کیف کامل است و این به شما کمک می کند که انرژی بدنتان در طول تمرین راحت تر آزاد شود. نان جوی برشته به همراه میوه ها به شما هر دو نوع کربن را می دهد و این مزیت که به آسانی قابل هضم است. کربن ها موتور بدن شما را فعال نگاه می دارند و میوه ها انرژی بیشتری به آن می افزایند. برای کسانی که آماده ی مسابقه می شوند موز در سطح پتاسیم بالا عالی است. برای داشتن انرژی باز هم بیشتر کمی دارچین سبز به این ترکیب بیفزایید.

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

بعد: مرغ سوخاری و سبزیجات

بدن شما در حال ریکاوری است پس شما به یک وعده ی پر انرژی نیاز دارید. پروتئین و کربوهیدرات های درون مرغ بدن شما پف می دهند. کمی سبزیجات و روغن زیتون به آن اضافه کنید که شکل بدن شما را حجیم تر نشان دهد.

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

 قبل: ماست مخلوط

اگر برای دویدن طولانی آماده می شوید ابتدا کمی ماست بخورید. برای هضم آسان است و وقتی با معجونی ترکیب شود به ما انرژی لازم را می دهد. کافیست برای معجون از تنقلات و میوه جات استفاده کنید و به مقدار خیلی کمی به آن شکلات بیفزایید. خیلی کم. این قند بالا در میوه ها تولید انرژی سریع را به دنبال دارد و دانه ها و مغزها سطح انسولین خون را از پایین آمدن حفظ می کنند. فقط دقت کنید، کمی زیاد شدن این مقادیر تاثیر سو دارد و هضم آن را سخت تر می کند و عرق کردن شما دیرتر انجام می شود.

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

بعد: املت با آووکادو

می دانیم که تخم مرغ بهترین منبع پروتئین است و به ماهیچه ها قدرت ریکاوری و رشد سریع تر می دهد. از نیمرو تغییر جهت داده و به سمت املت بروید. تکه های آووکادو برای داشتن فیبر ها و چربی های اشباع نشده اش خوب است. مانند روغن زیتون آووکادو می تواند به بدن شما در جذب چربی و حل آن ها کمک کند. همچنین ویتامین های A,D,E و K در این ماده یافت می شود. این ویتامین ها با آنتی اکسیدان ها هستند و بهترین سرعت دهنده به بدن شما.

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

قبل: آبمیوه

قبل از باشگاه به یک میان وعده نیاز دارید؟ آبمیوه بخورید . نه تنها در وقت صرفه جویی می کنید؛ بلکه فواید زیادی برای شما حین تمرین دارد. یک فرمول کامل: میوه های مورد علاقه تان را تکه تکه کنید، کمی ماست یونانی به آن بیفزایید و کمی گرانولا برای حجیم تر شدن آن. مصرف زیادی آن هم درست نیست، سعی کنید 10 تا 20 گرم قبل تمرین استفاده کنید.

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

بعد: ماهی قزل آلا به همراه سیب زمینی

به غیر از وعده های پروتئینی گوشتی، ماهی آزاد هم پپتید بیواکتیو دارد، که مولکول های ریز پروتئین هستند و نقش کاهش التهاب را دارند و به تنظیم سطح انسولین بدن کمک می کنند و مفاصل را محکمتر. استفاده از  سیب زمینی در این ترکیب برای بازگشت سطح گلیکوژن مناسب است و باید بعد از تمرین مصرف شود.

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

بعد: ماهی تونا، حموس و ساندویج اسفناج

اگر کسی هستید که حوالی زمان ناهار تمرین می کنید این بهترین ساندویچ برای شماست. ماهی تونا کالری کم ولی پروتئین زیاد دارد. حموس که سطح فیبر آن بالاست را با سس مایونز استفاده کنید. و در آخر و مهمتر اسفناج یک منبع قدرت است، و همه کار از تحت کنترل درآوردن اشتها تا سرعت دادن به هضم و پایین آوردن فشار خون را انجام می دهد.

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

قبل: سیب و کره ی بادام زمینی

اگر بحث از انتخاب یک وعده ی شیرین باشد بهترین انتخاب سیب است. شما با مصرف آن به اندازه ی کافی ویتامین، املاح معدنی و آنتی اکسیدان دریافت کرده اید. برای جلوگیری از دل پیچه یک قاشق غذاخوری کره ی بادام زمینی روی هر تکه سیب بمالید. این کار انرژی بسیار زیادی تولید می کند.

قبل و بعد از تمرین ورزشی چه بخوریم؟

بعد: شیر شکلاتی

تحقیقات نشان می دهد که شیرشکلاتی بهترین اشتیاق آور بعد تمرین است حتی بیشتر از آب و نوشیدنی های انرژی زا. زیرا که هر چیزی که شما لازم دارید در یک لیوان دارد مانند: کربن و پروتئین برای ریکاوری ماهیچه ها، آب برای جایگزینی مایع از دست رفته به صورت عرق و کلسیم و سدیم و قند برای ریکاوری سریع تر.

مطالب مرتبط:

1- ماهی و رزماری بهترین مکمل های غذایی

2- 6 میان وعده ی مناسب برای سلامتی

3- 8 عادت غلط در کاهش وزن

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :