سلبریتی به چه معناست و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

0

این روزها تبدیل شدن به یک ستاره یا به اصطلاح سلبریتی کار چندان سختی نیست. سلبریتی این روزها به کسی گفته می‌شود که در میان عده زیادی از مردم شناخته شده باشد و در میان حرف‌ها، همیشه نامی از او برده شود؛ اما چگونه می‌توان یک سلبریتی شد. سلبریتی به چه معناست و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

 

 

سلبریتی کیست؟

سلبریتی شدن شاید کار آسانی نباشد اما یک شبه هم اتفاق نمی‌افتد. قبل از هر بحثی، تعریفی دقیق از آنچه که سلبریتی گفته می‌شود به شما خواهیم گفت. ستاره یا سلبریتی به شخصی گفته می‌شود که معمولاً در زمینه‌هایی همچون موسیقی، ورزشی، رسانه‌ای و مد در یک جامعه یا فرهنگ‌عامه به عنوان فرد سرشناس و محبوب شناخته می‌شود. سلبریتی‌ها اغلب از طریق سینما، تلویزیون، رادیو و امروزه توسط شبکه‌های اجتماعی شناخته و معروف می‌شوند.

سلبریتی کیست؟

برای سلبریتی شدن روش‌های مختلفی وجود دارد چه بسا افراد زیادی به واسطه کارهای خطرناکی که انجام داده‌اند معروف شده‌اند. این افراد بیشتر از اینکه سلبریتی شده باشند به عنوان یک سوژه در همه رسانه‌ها مطرح می‌شوند. از سال ۲۰۰۹ با افزایش محبوبیت رسانه‌های اجتماعی استفاده از واژه سلبریتی هم مفهوم جدید به خود گرفت و به شکل فزاینده‌ای میان مردم به کار رفت.

 

کارهایی که برای سلبریتی شدن باید انجام دهید

قبل از اینکه بخواهید سلبریتی شوید می‌بایست بدانید که دوست دارید در چه زمینه‌ای مشهور شوید. سلبریتی‌های مختلفی در دنیا وجود دارند که شاید باورشان برای شما سخت باشد. اما برای مشهور و محبوب شدن چه کارهایی باید انجام داد؟

 

۱- برای خودتان هدف تعیین کنید

هرکسی بر اساس توانایی که دارد می‌تواند سلبریتی باشد مهم نیست شما پزشک، مهندس، آشپز، وبلاگ نویس یا ورزشکار باشید. مهم این است که هدف مشخصی برای خودتان قرار داده باشید؛ بنابراین سعی کنید حوزه‌ای مناسب برای گسترش فعالیت‌های خود انتخاب کنید. لازم نیست هدف شما بلند پروازانه باشد. بهترین اهداف قدم‌به‌قدم قابل تحقق هستند. بسته به هدفی که دارید باید تلاش کنید و زمان صرف کنید. گزینه اول راحت ولی انرژی زیادی از شما صرف می‌کند و زود بازده است اما گزینه دوم مدت‌زمان بیشتر و انرژی به مراتب کمتر از شما می‌گیرد اما پایداری و دوام آن نیز بیشتر است.

سلبریتی به چه معناست (celebrity) و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

۲- در حوزه کاری خود بهترین باشید

در کاری که انجام می‌دهید یا قرار است انجام دهید، بهترین باشید. در این صورت است که مردم دوست خواهند داشت بر روی شما سرمایه‌گذاری کنند. سرمایه‌گذاری بر روی کاری که انجام می‌دهید به معنی معرفی و پیشرفت شما است؛ بنابراین سعی کنید در حیطه کاری خود، آنچه را که لازم است یاد بگیرید و اجازه ندهید رقیبان شما از کمبودهایتان استفاده کنند و پیشرفت کرده باشند. اگر به سلبریتی بودن به عنوان یک هدف نگاه می‌کنید پس می‌بایست برای خودتان زمان و برنامه خاص تعیین کنید.

یک ساعت از کل برنامه‌های روزانه خودتان را به عنوان بخشی که به علایق و حوضه کاری دلخواهتان ربط دارد اختصاص دهید. سعی کنید در این مدت خلاقیت و قدرت تفکر خودتان را به کار بگیرید و ایده‌های نو برای حوزه کاری خود دست و پا کنید. ایده‌هایی که باعث می‌شوند مردم شما را بشناسید و روی شما سرمایه‌گذاری کنند. دوباره تأکید می‌کنیم که سرمایه‌گذاری کردن قسمتی از روند سلبریتی شدن است.

سلبریتی به چه معناست (celebrity) و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

۳- برای سلبریتی شدن باید خلاق باشید

خلاقیت همیشه جواب داده است و بیشتر مواقع این افراد خلاق بوده‌اند که راه را برای دیگران باز کرده‌اند. درست است که کپی کردن از خلاقیت دیگران می‌تواند از روش‌های نوین پیشرفت در کار باشد اما آنچه که همیشه در خاطر دیگران باقی می‌ماند نسخه اصلی است. سلبریتی شدن در برخی مواقع نیاز به الگوبرداری دارد اما نباید الگوبرداری مفرط انجام شود. چیزی که این روزها در شبکه‌های اجتماعی شاهد آن هستیم افزایش سلبریتی‌هایی به مانند هم و کپی شده از یک الگوی خاص است.

شما از کارهای دیگران به عنوان یک سکوی پرتاب می‌توانید استفاده کنید؛ اما می‌بایست در هنگام اوج گرفتن روش پر زدن را هم یاد بگیرید و باقی راه را خودتان ادامه دهید. ساده‌تر بگوییم، شاید به عنوان شروع کار لازم باشد از کسی ایده بگیرید اما در ادامه کار باید خلاقیت و روش‌های ابتکاری خودتان را به کار ببندید تا شناخته‌تر شوید و به عنوان یک مقلد مشهور نشوید. این خلاقیت است که شما را در یاد دیگران زنده نگه می‌دارد نه کپی کردن. اگر بتوانید از ابتدای کار خلاقیت داشته باشید و بدون استفاده از الگوهای دیگران روی پای خود بایستید می‌توانیم به شما بگوییم که قسمت عظیمی از راه مشهور شدن را رفته‌اید.

سلبریتی به چه معناست (celebrity) و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

۴- افزایش آگاهی و دانش ضروری است

سلبریتی‌هایی که در زمینه کاری خودشان مشهور هستند را دنبال کنید. راهی که آن‌ها آمده‌اند برای شما می‌تواند به عنوان یک مسیر کمکی باشد. با نگاه کردن و افزایش آگاهی در مورد آنچه که آن‌ها را محبوب کرده است می‌تواند به شما نیز کمک کند که داشته‌هایتان را بر همان اساس به دیگران نشان دهید تا بیشتر مورد توجه باشید و در صورت لزوم معایب و مشکلات خودتان را از چشم مردم پنهان نگه دارید.

درست است که هیچ کس راه موفقیت خودش را به طور کامل برای دیگران بیان نمی‌کند اما شما حتی اگر نتوانید همه راه را تشخیص دهید می‌توانید شروع و پایان کار سلبریتی‌ها را بدانید و بر همین اساس آگاهانه عمل کنید. لازم نیست همه سخنان روزانه یک سلبریتی محبوب و مشهور درزمینهٔ کاری خودتان را دنبال کنید. مصاحبه‌هایی که او در مورد رازهای پیشرفت و عواملی که باعث شده‌اند حالا یک سلبریتی باشد برای شما کافی است.

سلبریتی به چه معناست (celebrity) و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

۵- کمک گرفتن از افراد با تجربه

کمک گرفتن از دیگران باعث افزایش سرعت شما در انجام و رسیدن به اهداف می‌شود. لازم نیست کسی همه کارهای شما را انجام دهد اما گاهی اوقات نیاز است که فردی آگاه و باتجربه در کنار شما حضور داشته باشد و مشکلات را با او به شکل ساده‌تر پشت سر بگذارید. برای مثال اگر دوست دارید که کالایی که تولید کرده‌اید را بفروشید می‌بایست از یک بازاریاب کمک بگیرید تا بتوانید روش‌های بهتر معرفی خدمات خود به دیگران را بکار بگیرید.

اگر دستاوردی دارید یا می‌خواهید حرفه یا استعداد ذاتی خودتان به مانند خلاقیت و نویسندگی را به دیگران معرفی کنید چه بهتر است که به صورت حرفه‌ای از کسی در مورد آنچه که دوست دارید معرفی کنید، آموزش ببینید.

سلبریتی به چه معناست (celebrity) و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

۶- خودتان باشید

هرکسی از خود دو تصور جداگانه دارد، واقعی و ایده‌آل. برای مشهور شدن نیاز به معرفی تصویر ایده‌آل از خودتان هستید. دقت داشته باشید که این تصویر ماندگار نیست و بعد از مدتی باید خود واقعی را نمایش دهید. برای کسانی که دوست دارند روی شما سرمایه‌گذاری کنند، دیدن ایده‌آل بهتر از واقعی است. برای مثال اگر دوست دارید هنر آشپزی خود را به دیگران معرفی کنید، عکس گرفتن و منتشر کردن تصاویر ویرایش شده غذهایی که درست کرده‌اید توسط یک عکاس حرفه‌ای به جای گرفتن عکس توسط دوربین گوشی و به شکل مبتدی، ایده بهتری است. عکس نوع اول طرفداران بیشتری نسبت به عکس اول دارد.

سلبریتی به چه معناست (celebrity) و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

۷- گسترش روابط با دیگران

هم‌زمان با مشهور شدن خودتان، می‌بایست با دیگر افراد مشهور تعامل داشته باشید تا هواداران آن‌ها نیز به عنوان بخشی از طرفداران شما به حساب آیند. سلبریتی شدن در اینستاگرام می‌تواند تعداد فالوور شما یا در توییتر میزان ریتوویت های شما باشد؛ بنابراین از این موارد هم برای ارزیابی میزان مفید بودن تلاش خود استفاده کنید. بهترین کار استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی برای افزایش درصد موفقیت در این شبکه‌ها است.

سلبریتی به چه معناست (celebrity) و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

سلبریتی های خارجی که کارآفرین هم هستند

بسیاری از افراد مشهور بعد از به شهرت رسیدن دست از تلاش می‌کشند اما عده‌ای هم از شهرت و ثروت خود برای راه‌اندازی کسب و کارهای گوناگون استفاده می‌کنند. در ادامه به معرفی چند سلبریتی که کارآفرین هم هستند می‌پردازیم.

 

جسیکا سیمپسون

جسیکا سیمپسون متولد ۱۰ ژوئیه، ۱۹۸۰ هنرمند، بازیگر، خواننده، شخصیت تلویزیونی و طراح مد است که در دهه ۹۰ میلادی به شهرت رسید. دارایی او ۱۵۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. او در سال ۲۰۰۵ برند شخصی خود را راه‌اندازی کرد، این برند در زمینه تولید لباس و کفش زنانه و لوازم خانه فعالیت دارد.

جسیکا سیمپسون

جسیکا آلبا

جسیکا آلبا برند خود را در سال ۲۰۱۲ راه اندازی‌ کرد. این برند به ارائه محصولات بهداشتی ضدآلرژی برای خانه و کودکان می‌پردازد. ارزش این برند تا اکتبر سال ۲۰۱۷ چیزی حدود ۱ میلیارد دلار برآورد شده است. در سال ۲۰۱۶، این شرکت ۲۵۰ میلیون دلار درآمد داشته است. طبق گزارش مجله فوربز جسیکا آلبا مالک حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد این برند است.

جسیکا آلبا

کایلی جنر

کایلی جنر  (Kylie Jenner) متولد ۱۰ آگوست ۱۹۹۷ در ایالات متحده است. او به مدلینگ و همچنین نقش آفرینی در سینما علاقه‌مند است. او در مجموعه تلویزیونی همراه با کارداشیان‌ها  همراه با مادر، خواهر و پدر و خواهرها و برادر ناتنی‌اش درخشید. او از شهرتش برای راه اندازی برند لوازم آرایشی خودش استفاده کرد و اکنون مالک برند لوازم آرایشی کایلی است. رژلب‌های برند لوازم آرایش او طرفداران زیادی دارند. همچنین او فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی از سال ۲۰۱۵ آغاز کرد و مجله تایمز او را به عنوان یکی از تاثیرگذارترین جوانان انتخاب کرد.

برند لوازم آرایش کایلی جنر

کیم کارداشیان

کیم کارداشیان فرزند رابرت کارداشیان و کریس جنر که نام اصلی‌اش «کیمبرلی نوئل کارداشیان وست» است، در ۲۱ اکتبر سال ۱۹۸۰ به دنیا آمد. کیم کارداشیان که به عنوان یک شخصیت ثروتمند، بازیگر، کارآفرین، و ستاره برنامه تلویزیونی کارداشیان‌ها نیز هست. کیم کارداشیان برند لوازم آرایش خود را در سال ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. در ابتدا این برند کرم‌های کانتورینگ صورت و هایلایتر تولید می‌کرد و مدتی بعد به تولید عطر نیز پرداخت.

کیم کارداشیان

ریحانا

فنتی بیوتی با لوگوی FB نام یک برند لوازم آرایشی است که در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ توسط ریحانا، خواننده مشهور، تاسیس شد. فنتی بیوتی برای هر رنگ پوستی و هر سنی، لوازم آرایش تولید می‌کند؛ به همین دلیل، در مدت زمانی کوتاه، در میان مردم بسیار محبوب شد. معروف‌ترین کرم پودر این برند نیز در ۴۰ رنگ متفاوت تولید می‌شود.

شروع فعالیت فنتی بیوتی

لارن کنراد

لارن کنراد ۳۲ ساله از کارشناسان خبره مد است که کار خود را از برنامه‌های تلویزیونی آغاز کرد و به طراحی مد و لباس و کارشناسی مد روی آورد و اکنون در حیطه طراحی و تبلیغ مد و لباس فعالیت می‌کند. او از کارشناسان مهمی است که پیش بینی‌های دقیقی درباره ترندها و مدل‌های هر فصل انجام می‌دهد.

لارن کنراد

جاستین بیبر 

جاستین بیبر ستاره ۲۳ ساله کانادایی نوازنده و خواننده و آهنگ ساز است. او در سال ۲۰۱۱ از طرف مجله تایم به عنوان یکی از ۱۰۰ فرد تاثیرگذار سال انتخاب شد. او همچنین در چندین پروژه نرم‌افزاری سرمایه‌گذاری کرده است.

جاستین بیبر 

سلنا گومز

سلنا گومز از ستارگان پاپ حال حاضر است که با وجود سن کم توانسته است به موفقیت های بزرگی برسد. او که کار هنری خود را با شبکه دیزنی و از کودکی آغاز کرده و با حضور در فیلم های سینمایی به شهرت رسیده است. او کار خوانندگی را نیز همزمان با بازیگری حرفه ای ادامه داده است و موزیک هایی در زبان های انگلیسی و اسپانیایی تولید می کند. او هر چند در سال های اخیر به دلیل مشکلات شخصی و بیماری دچار افسردگی شده است اما حرفه خود را با موفقیت پیش برده و از همه مهم تر این که استایل وی در چند سال گذشته بسیار مورد توجه بوده است.

سلنا گومز

سلنا گومز و برند کوچ از دسامبر سال ۲۰۱۶ همکاری خود را شروع کردند. از زمانی که سلنا گومز به عنوان سفیر این برند معرفی شد، فروشگاه‌های کوچ به مقصد خرید طرفدارانش تبدیل شدند. تا قبل از این سلنا گومز تنها برای معرفی و طراحی کیف و اکسسوری‌های با این برند همکاری می‌کرد ولی خوشبختانه این خواننده تصمیم گرفته است نقش طراح لباس را بازی کند و به طرفدارانش کالکشن لباس‌های پاییزه طراحی شده خودش را عرضه کند.

 

مطالب مرتبط:

۱- زندگینامه بیژن پاکزاد طراح مد و فشن

۲- بیوگرافی سام اصغری مربی بدنسازی و پرورش اندام

۳- همه چیز در مورد آیشواریا رای هنرپیشه سرشناس هندی

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 22 سپتامبر 2018

مرسی ممنونم ا مقاله جامع و کامل در مورد سلبریتی ها

ساناز در تاریخ 23 سپتامبر 2018

والا من از این واژه سلبریتی متنفرم یاد یک مشت آدم تنبل می افتم که فقط به خاطر ظاهرشون به موفقیت رسیدنارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :