نگاهی به برند امیلیو پوچی

0

امیلیو پوچی طراح نام‌دار ایتالیایی موسس برند امیلیو پوچی است. این برند ایتالیایی به دلیل تولید لباس‌هایی با طرح‌های متنوع و رنگ بندی‌های خاص و چشم گیر شهرت دارد. در این مقاله نگاهی به برند امیلیو پوچی و تاریخچه آن خواهیم داشت.

نگاهی به برند امیلیو پوچی

در سال 1914 امیلیو پوچی در فلورانس و در خانواده‌ای سرشناس و قدیمی به دنیا آمد. او از کودکی به ورزش علاقه داشت و در 17 سالگی به نیویورک رفت تا در المپیک شرکت کند. دو سال بعد با بورسیه دانشگاه وارد تیم اسکی شد و این اتفاق ورود او را به دنیای مد رقم زد. در سال ۱۹۴۷، امیلیو پوچی و همکارانش برای آماده سازی لباس اسکی تیم دانشکده‌ای در نیویورک را برعهده گرفتند. این کار نخستین گام پوچی برای راه اندازی یک تیم طراحی لباس و مد بود. اصلی‌ترین اتفاقی که سبب شهرت گرفتن این شرکت شد، در هفته مد سوییس بود. جایی که عکاس این هفته، از پوچی درخواست کرد تا لباسی با یقه اسکی برای خانم ‌ها طراحی کند تا در هفته مدوفشن سوییس در سال ۱۹۴۸حضور داشته باشد. همین طراحی سبب شد تا نام پوچی برسر زبان‌ها بیوفتد و پیشنهادات متعددی از تولید کننده‌های آمریکایی به او برسد.

نگاهی به برند امیلیو پوچی

پس‌از همکاری با چند شرکت آمریکایی، تصمیم گرفت تا لباس شنایی طراحی و تولید کند اما این راه را ادامه نداد و سریعا به سمت طراحی روسری و شال‌های ابریشمی روی آورد. همکاران پوچی، او را ترغیب کردند تا از طرح‌هایی را که برروی روسری کار کرده بود، در پوشاک و لباس نیز استفاده کند. خلاقیت پوچی در طراحی لباس‌ نیز با موفقیت همراه شد و او به شهرت رسید.

نگاهی به برند امیلیو پوچی

درسال ۱۹۶۰ پوچی به رم سفر کرد و در این شهر بوتیکی برای خود راه اندازی نمود. راه اندازی این بوتیک، مهم‌ترین اتفاق زندگی پوچی بود، چراکه او به شهرتی جهانی رسید و جوایز معتبری را دریافت کرد. درهمین سال‌ها، مرلین مونرو ستاره محبوب سینما علاقه خودش را به این برند نشان داد و مدتی به عنوان مدل با امیلیو پوچی همکاری کرد. حتی لباسی‌ که مارلین مونرو به هنگام دفن شدن برتن داشت، لباس شرکت پوچی بود.

نگاهی به برند امیلیو پوچی

بعدها افراد سرشناسی نظیر سوفیا لورن و جکی کندی نیز لباس‌های این شرکت را برتن کردند و اعتباری بیش‌از پیش به آن افزودند. در اوایل سال ۱۹۹۰، مدونا خواننده مشهور نیز به جرگه افراد سرشناس پیوست و به‌عنوان مدل با این برند همکاری کرد.

مطالب مرتبط:

1- ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

2- پل اسمیت طرح لباس مردانه

3- توری برچ طراح موفق امریکایی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :