پیشنهادهایی برای پوشیدن لباس آبی اقیانوسی

0

رنگ Aquamarine تنالیته‌ای لطیف و مطبوع از ترکیب آبی بسیار روشن و سبز است و اسم آن از سنگی به همین رنگ گرفته شده است. برخی به خاطر ترجمه این لغت به زمردی کبود آن را با سبز زمردی اشتباه می‌گیرند، اگر بخواهیم معادل درستی در رنگ‌هایی که می‌شناسیم برای آن پیدا کنیم باید بگوییم فیروزه‌ای روشنی است که به آن سبز اضافه شده، بهترین توصیف برای آن همان اقیانوسی است که گاهی سبزتر و گاهی آبی‌تر به چشم می‌آید. قبل از صحبت کردن درباره ارزش و تاثیر این رنگ در استایل باید از حس طراوت و بی وزنی آن بدانید که می‌تواند بر تمام روز شما تاثیری مثبت بگذارد. برای بهره بردن از این تاثیر مثبت نیازمند استفاده به جا و ترکیب درست آبی اقیانوسی با رنگ‌های دیگر هستید که برخی از این ترفندها را در ادامه مطلب خواهید خواند.

 

پیش از آنکه تصمیم بگیرید که چه رنگی را با آبی اقیانوسی ترکیب کنید بهتر است هویت و مفهوم این رنگ را به خوبی درک کنید. درواقع این رنگ نه خیلی کمرنگ است و نه خیلی روشن و از طرفی بسیار کاربردی با رنگ‌های بسیاری ست می‌شود. از آنجایی که یکی از مهمترین ویژگی‌های این رنگ آرامش است بهترین انتخاب برای استراحت تابستانی و تعطیلاتی گرم و دلپذیر است، درحالی که ممکن است گزینه مناسب یک روز شلوغ کاری نباشد. به طور کلی آبی اقیانوسی با زرد درخشان، برنزی، بژ، نارنجی مرجانی و صورتی ترکیب‌های فوق‌العاده‌ای می‌سازد، همچنین در کنار آبی آسمانی، نقره‌ای، قهوه‌ای، سبز و طلایی هم عالی خواهد بود.

 

استایلی سر تا پا دریایی

شایستگی ایده‌آل این رنگ باعث می‌شود تا شما جسارت پوشیدن تمام تکه‌ها از آن را داشته باشید. اگر می‌خواهید تک‌رنگ و یکنواخ به نظر نرسید می‌توانید به سراغ دراپه‌ها، سیلوئت‌های جالب،لایه‌های زیاد پارچه و یا پارچه ای با نقوش چاپی از این رنگ رویایی داشته باشید. برای ایجاد کمی کنتراست اکسسوری‌هایی با کمی سایه گرم انتخاب کنید، مثلا زیورآلات نقره‌ای که کمی سایه عسلی داشته باشد گزینه بسیار خوبی است.

پیشنهادهایی برای پوشیدن لباس آبی اقیانوسی

آبی اقیانوسی بیش از همه مناسب افرادی با پوست روشن و موی بور است البته شما می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که راجع به رنگ‌های مناسب نوع پوست خودتان دارید این رنگ را در ترکیب مناسب و درست خودتان در کنار سایر رنگ‌ها قرار دهید.

 

آبی اقیانوسی در ترکیب با سفید و خاکستری

این ترکیب همیشه خوب خواهد بود و دقیقا تبدیل به بهترین استایل شما می‌شود. برای این ترکیب نیاز به روشن‌ترین طیف‌ها دارید فقط حواستان باشد که تاثیر مطبوع و حس خوب بی‌وزنی آن از بین نرود. می‌توانید سفید و خاکستری ترکیب‌ را به عنوان یک طرح گرفیکی یا یک تکه برش خاص روی لباس و حتی به عنوان اکسسوری انتخاب کنید. این ترکیب سه رنگ‌بسیار مناسب یک استایل نیمه رسمی کلاسیک و شیک است و البته به هیچ وجه قدیمی و از مد افتاده به نظر نمی‌رسد.

پیشنهادهایی برای پوشیدن لباس آبی اقیانوسی

ترکیب رنگ آبی اقیانوسی و دیگر رنگ‌ها

وقتی صحبت از ترکیب‌های مناسب این رنگ می‌شود هارمونی رنگ‌های آبی و سبز در ذهن شما می‌آید. در هرحال آبی رنگی نیست که از جذابیت اقیانوسی بکاهد چه بسا ویژگی‌های آن را برجسته‌تر هم خواهد کرد از سوی دیگر قرار دادن آبی ملوانی در کنار این رنگ باعث می‌شود با دقت بیشتری آن را لمس کنید و ترکیبی ایده‌آل از آن ایجاد می‌کند.

دیگر پیشنهاد عالی جین است، تقریبا تمام جین‌ها از روشن‌ترین طیف و حتی جین سفید تا تیره‌ترین سبک‌ها در ترکیب با آبی اقیانوسی جذاب خواهد بود. حتی می‌توانید استایلی از جین و رنگ سفید را با اکسسوری‌هایی به رنگ آبی اقیانوسی ترکیب کنید.

پیشنهادهایی برای پوشیدن لباس آبی اقیانوسی

یکی دیگر از گزینه های پرکاربرد و همه پسند ست کردن این آبی دلپذیر با رنگ بژ یا کرم است، بسیار شیک و مناسب استفاده روزمره خواهد بود.

پیشنهادهایی برای پوشیدن لباس آبی اقیانوسی

علاوه بر اینها اگر اهل ایجاد تضادهای رنگی باشید، کمی هلویی و یا رنگمایه روشن و درخشانی از رز انتخابی عالی است رنگ‌هایی که خنک و شاداب به نظر می‌رسند.

پیشنهادهایی برای پوشیدن لباس آبی اقیانوسی

پیشنهاد دیگری هم درباره ترکیب آبی اقیانوسی با بنفش و زرد کمرنگ وجود دارد اما در مقابل ترکیب زرد پررنگ و قرمز با این آبی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

پیشنهادهایی برای پوشیدن لباس آبی اقیانوسی

اکسسوری مناسب لباس آبی اقیانوسی

در نگاه اول ممکن است تحت تاثیر سردی رنگ آبی تصور کنید فلز نقره‌ای بهترین انتخاب است و برای یک ظاهر کلاسیک زیورآلات نقره‌ای و حتی کیف و کفشی با همین طیف و یا کمی سایه براق نقره‎ای انتخاب کنید. اما فراموش نکنید همان قدر که اقیانوس آبی است سبز است پس چند تکه زیورآلات طلا هم می‌توانید تاثیر مثبت نقره را داشته باشد اما اگر اهل این دو نوع نباشید به شما زیورآلاتی سیاه و سفید پیشنهاد می‌کنیم.

 

برای ساختن تصویری رمانتیک از مجموع استایل‌تان می‌تواند کیف و کفش یا دیگر تکه‌های جانبی را از رنگ‌های عاجی، صورتی، گلبهی، خاکستری و سفید انتخاب کنید. گردنبند و گوشواره مروارید یکی از این پیشنهادهای عالی هستند.

اما اگر روحیه جسورانه‌ای دارید و میخواهید تمام نگاه‌ها به شما باشد، سراغ اکسسوری‌هایی از طیف‌های پررنگ بروید. مثلا یک کمربند باریک نارنجی به پیراهن آبی‌تان اضافه کنید یا یک جفت گوشواره زرد، این‌ها درواقع چاشنی استایل شما خواهند شد.

با وجود ویژگی‌‌های متغیر این رنگ، آبی اقیانوسی می‌تواند ظاهر شما را به تاثیرگذارترین و بی‌نظیرترین شکل بیاراید و باقی ماجرا به سلیقه و پسند شما باز‌می‌گردد. امیدواریم با خواندن این مطلب بتوانید ترکیب موردعلاقه خود را با این رنگ بسازید.

مطالب مرتبط:

1- ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

2- چه رنگی را با چه رنگی ست کنیم؟

3- ست کردن رنگ لباس

فاطمه نظیفی
نویسنده: فاطمه نظیفی


دیدگاه شما

ساره در تاریخ 09 مارس 2017

خیلی لطیف و آروم این رنگارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :