روش جالب برای شستن کاپشن‌های پفی

کاپشن‌های پف دار همیشه در زمستان محبوب و کاربردی بوده اند و با پوشیدن آن‌ها می‌توانید  از سرمای زمستان در اما باشید اما یک مشکل بزرگ در رابطه با این کاپشن‌ها شستن آن‌ها است چون خشک شدن آن‌ها ممکن است چند روز هم طول بکشد. اگرچه می‌توان با سپردن آن‌ها به خشکشویی از این دردسر خلاص شد اما این کار هزینه زیادی دارد. اما با یک ترفند ساده می‌توان این کاپشن‌ها را به راحت در خانه شست. پس برای صرفه جویی در هزینه‌ها و تمیز نگه داشتن کاشپن پفی محبوبتان این مطلب را بخوانید که روش جالب برای شستن کاپشن‌های پفی در خانه است.

روش جالب برای شستن کاپشن‌های پفی

برای انجام این کار شما به یک ماشین لباسشویی دارای خشک کن، یک کفش کتانی سبک تمیز و البته کاپشنی که می‌خواهید بشویید نیاز دارید. ابتدا راهنمای شستشوی کاپشن را به دقت بخوانید دمای آب، مواد شوینده و نکاتی مثل جدا کردن کلاه و خز و … را که معمولا در این راهنما نوشته شده است رعایت کنید.

سپس کاپشن را در ماشین لباسشویی قرار داده و مرحله معمولی شستن را اجرا کنید پس از آن کفش کتانی را داخل ماشین قرار داده و خشک کن را روشن کنید. خواهید دید که بیشتر حجم آب موجود در کاپشن خالی شده است و تقریبا خشک است. اما چطور این اتفاق افتاد؟ کفش کتانی به دلیل وزنی که دارد در مرحله خشک کن به کاپشن ضربه وارد می کند و این ضربات به طور کامل آب را از بافت داخلی آن خارج می‌کند. به جای کفش کتانی از چیز دیگری که دارای وزن مناسب باشد و به لباس صدمه وارد نکند می‌توان استفاده کرد.

مطالب مرتبط:

1- راهنمای خرید کاپشن زنانه

2- انواع کت زمستانی زنانه

3- راهنمای خرید ژاکت بافتنی زنانه

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :