chadmin در
0

۷ نکته برای سفیدتر شدن دندان ها

۷ نکته برای سفیدتر شدن دندان ها

اگر از آن دسته از افرادی هستید  که روزانه مقادیر قابل توجهی قهوه، چای و سایر نوشیدنی های رنگی میل می کنید؛ باید انتظار زرد شدن دندان های خود را داشته باشید. همچنین افزایش سن و کشیدن سیگار نیزاز دیگر عواملی است باعث زرد شدن دندان های شما می شود. ما در این مقاله به ۷ نکته برای سفیدتر شدن دندان ها اشاره خواهیم کرد. آیا می دانید ۷۰ درصد از خانم ها در اولین نگاهی که به مرد روبروی خود می کنند متوجه سفیدی دندان های آن خواهند شد؟

۱- مسواک خود را تعویض کنید

اگر یک سال از خرید مسواک تان گذشته است و برس مسواک تان به جهت های مختلف خم می شود باید هر چه سریع تر مسواک خود را تعویض کنید. توجه داشته باشید که حداقل هر سه ماه یکبار باید مسواک خود را تعویض نمایید.

۲- زبان خود را مسواک کنید

بعد از اینکه دندان های خود را مسواک کردید، زبان خود را نیز تمیز بشویید؛ باکتری هایی که بر روی زبان باقی می مانند می تواند زردی دندان هایتان را به همراه داشته باشد.

۳- از دهان شویه استفاده کنید

استفاده از دهان شویه باعث از بین رفتن باکتری های موجود در دهان شده و نفس را تازه کرده و از خرابی دندان ها جلوگیری می کند.

۴- میوه و سبزیجات بخورید

خوردن میوه و سبزیجات دقیقا مانند مسواک عمل کرده و تمیزی دندان های شما را به همراه خواهد داشت.

۵- دهان خود را بعد از هر بار خوردن وعده غذایی بشویید

توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از خوردن مواد غذایی اسیدی در دهان شما تولید می شود که اگر دهان خود را شستشو ندهید باعث آسیب دیدن دندان های شما خواهد شد.  بر همین اساس حداقل روزانه ۲ بار دندان های خود را مسواک کنید.

۶- از خمیر دندان های سفید کننده استفاده کنید

از خمیر دندان های سفید کننده که مورد تایید وزارت بهداشت می باشد استفاده کنید. براساس توصیه پزشکان حداقل یکبار در روز از این دست خمیر دندان ها برای درخشندگی بیشتر استفاده نمایید.

۷- آدامس های سفید کننده دندان بجوید

این نوع آدامس های را می توانید از داروخانه های معتبر تهیه کنید، جویدن این دست آدامس ها بلافاصله بعد از غذا توصیه می شود.

مطالب مرتبط: 

چگونه دندانی سفید و شفاف داشته باشیم؟

 آیا خمیر دندان زغالی باعث سفیدی دندان می‌شود؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :