محمد رضا اهوارکی در
0

تقویت مهارت اتو کشیدن پیراهن

تقویت مهارت اتو کشیدن پیراهن

فرض کنید کت و شلوار زیبایتان را به تن کرده اید و کفش هایتان واکس کشیده و یک کراوات زیبا پوشیده اید و در مهمانی نشسته اید. همن چیز خوب است تا موقعی که تصمیم بگیرید کت تان را به هر دلیلی در بیاورید. پیراهن چروک شده ی شما خودنمایی می کند. چه باید کرد؟ در این مقاله به شما اتو کردن اصولی را قدم به قدم برای از بین بردن چروک پیراهن تان آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

تقویت مهارت اتو کشیدن پیراهن

۱- مطمئن شوید که ابزار مناسب در دست دارید

از خرید یک اتو سرسری رد نشوید. اتویی که انتخاب می کنید باید بهترین جنس باشد. از طرفی ویژگی های مربوط به بخار آن نیز باید خوب باشد، صفحه ای با مقاومت بالا و جنس خوب و تحمل دمای بسیار بالا نیز از ویژگی های اتوی خوب است. حین اتو کردن به یک بطری اسپری کننده ی حاوی آب و سطحی صاف نیاز دارید. بهتر است زیر لباسی که اتو می کنید یک حوله ی رنگ روشن بیندازید.

۲- خودتان را آماده کنید

قبل از شروع به اتو کردن از دمای مورد نظر و بخاری که قرار است در اتو باشد مطمئن شوید. سطح آب آن را چک کنید. حتما لیبل روی پیراهن را برای دمایی که باید با آن اتو بکشید مطالعه کنید. در تابستان برای استفاده از پیراهن های نخی یا ترکیبی از نخ مجبورید آن ها را اتو کشیده مصرف کنید. این اجناس دمای بالاتری را تحمل می کنند. جنس پلی استر ولی جنس های کم دوام تر و حساس تری هستند و باید با دمای پایین اتو شوند.

۳- از یقه شروع کنید

مهمترین قسمت پیراهن شما یقه ی آن است. ابتدا مطمئن شوید که کمی آنرا تر کرده باشید (نه خیلی زیاد). از قسمت پشتی آن را اتو کنید. باید چروک را از بین ببرید ولی در این کار زیاده روی نکنید. نکته ی مهم اینکه نوک یقه ها را اتو نکشید.

۴-  به سمت آستین ها بروید

فکر نکنید که چون آستین ها زیر کت شما قرار است بمانند و دیده نشوند پس نیاز به اتو ندارند. بدترین حس پوشیدن کت در هوای گرم است. پس حتما آن ها را اتو بکشید.

  • حتما شانه های پیراهن را در لبه ی سطح زیری قرار دهید و سپس اتو بکشید.
  • توجه خاصی به سر آستین ها بکنید. حتما دکمه های آن ها را باز کرده و تا جایی که ممکن است آن ها را پهن قرار دهید و سپس اتو بکشید.
  • برای طول آستین ها مطمئن شوید که کاملا صاف و باز روی حوله پهن شده باشند، سپس اتو کشیدن را شروع کنید. در صورت نیاز چیزی داخل آستین بگذارید و سپس اقدام به اتو کشیدن کنید.

۵- بدنه را از چپ به راست اتو بکشید

حالا که به قسمت بدنه ی پیراهن رسیده اید کارتان را از  قسمتی شروع کنید که دکمه دارد. خط دکمه ها را به خوبی اتو بکشید. هیچوقت اتو را روی دکمه ها نکشید!

سپس به آرامی بدنه را اتو بکشید. قبل از اتو کشیدن بدنه سعی کنید با دست چروک ها را صاف کنید و سپس روی آن ها اتو بکشید. قبل از رفتن به قسمت بعد لباس را برگردانید و پشت آن را هم اتو کنید. سپس قسمت بدون دکمه را اتو کنید.

پس از اتو کشیدن پیراهن را روی یک آویز چوبی آویزان کنید.

مطالب مرتبط:

1- آیا راه جایگزینی برای اتو کردن وجود دارد؟

2- بدون اتو چروک را از روی لباس محو کنید

3- اصول اتو کشیدن

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

محمد در تاریخ 20 می 2017

چه جالب بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :