5 مدل بوت که آقایان باید داشته باشند

پاییز و زمستان دو فصلی هستند که بوت‌ها و پوتین‌ها کاربرد بیشتری دارند. در این مقاله قصد داریم ۵ مدل بو‌ت خاص که امسال مد هستند را به شما معرفی کنیم تا هر وقت برای انتخاب بوت به خرید رفتید این مدل‌ها را نیز در ذهن خود داشته باشید. 5 مدل بوت که آقایان باید داشته باشند.

۱- بوت‌های چلسی مشکی

5 مدل بوت که آقایان باید داشته باشند

با اینکه همه فکر می‌کنند سابقه این بو‌ت‌ها به دهه ۶۰ میلادی باز می‌گردد ولی پیش از آن در سال ۱۸۵۱ توسط ملکه ویکتوریا مورد استقبال قرار گرفته بود. اگر قصد خرید بو‌ت چلسی را دارید پیشنهاد می‌کنیم که رنگ‌های قهوه‌ای سوخته آن را انتخاب کنید و ضمنا توجه کنید که جنس آن حتما چرمی باشد. این بو‌ت‌ها به مرور زمان روی پای شما جا افتاده‌تر می‌شوند و شیک‌تر دیده می‌شوند.

۲- بو‌ت‌های چرم جیر

5 مدل بوت که آقایان باید داشته باشند

سابقه این مدل بوت به جنگ جهانی دوم باز می‌گردد، زمانی که یکی از فرماندهان ارتش انگلستان، ناتاهن کلارک متوجه شد که افراد گردانش بوت‌های چرم جیر با کفی‌های نرم و سبک به پا می‌کنند. او متوجه شد که همه سربازان این بوت‌ها را از بازاری مصری خریداری می‌کنند که بتوانند در شرایط بد جوی بیابانی بجنگند این جا بود که ایده تاسیس کارخانه تولید کفش به ذهن اون خطور کرد.

این مدل بو‌ت‌ها اخیرا مورد توجه زیادی قرار گرفته است و ضمنا نگهداری و تمیز کردن آن‌ها بسیار دشوار است. اگر باران‌های معمولی آرام را نادیده بگیریم توصیه می‌شود که این بوت‌ها را در هوای بارانی شدید و یا برفی به پا نکنید چون مقاوت زیادی در این آب و هوا ندارند. بو‌ت‌های چرم جیر خود را با شلوار جین ست کنید و یک بافت یا سویشرت را برای تکمیل تیپتان به آن اضافه کنید.

۳- بوت کوهنوردی

5 مدل بوت که آقایان باید داشته باشند

این بوت‌ها علاوه بر داشتن استانداردهای لازم برای استفاده در کوهنوردی اخیرا مورد توجه دنیای مد و فشن قرار گرفته است و استفاده از آن در تیپ‌های روزمره را نیز مشاهده می‌کنیم. اگر بتوانید به درستی با این بو‌ت‌ها تیپ بزنید این استایل می‌تواند به یکی از بهترین و لاکچری‌ترین تیپ‌های شما تبدیل شود. این کفش‌ها به کسانی که زیاد سفر می‌کنند و یا پیاده روی طولانی مدت دارند هم توصیه می‌شود.

وقتی بو‌ت کوهنوردی به پا می‌کنید باید بقیه تیپتان هم با آن سازگاری داشته باشد. می‌توانید یک ژاکت جین بزرگ به همراه یک بافت درشت به تن کنید تا حق مطلب را ادا کرده باشید و تیپی مناسب این بو‌ت داشته باشید.

۴- بوت‌های Brogues مشکی چرم

5 مدل بوت که آقایان باید داشته باشند

بوت‌های Brogues تقریبا از سال ۱۹۰۰ مد شده‌اند و تا کنون با اینکه جزو قدیمی‌ها میان انواع بوت‌ها نیستند و تنوع کمتری هم دارند ولی مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند. البته از وقتی طرح‌های حکاکی شده روی این بوت‌ها زیاد شد استقبال از آن نیز بیشتر شد. این مدل مناسب کسانی است که می‌خواهند تیپی نه خیلی رسمی و نه غیر رسمی داشته باشند. پوشیدن آن در همه مکان‌ها بلامانع است و شما را یک فرد شیک نشان می‌دهد. طرح‌های روی این بوت‌ها به خوبی نمایانگر این است که بهتر است آن‌ها را با بلیزر ست کنید و ضمنا اگر پاچه شلوار شما کمی کوتاه باشد و روی ساق بوت قرار بگیرد زیبایی تیپ شما دو چندان می‌شود.

۵- کیکرز

شاید باورتان نشود ولی همان بو‌ت‌هایی که پدرانتان زمانی برای محافظت در کارگاه‌ها یا محیط‌های پر خطر به تن می‌کردند این روزها مد شده است و مورد استقبال مردم قرار گرفته است. درست است، شاید این مدل بوت با تیپ رسمی به هیچ وجه ست نشود ولی بهترین گزینه برای تیپ‌های غیر رسمی شما مخصوصا با تیشرت و پیراهن و شلوار جین است. مثل بوت‌های کوهنوردی این بوت‌ها نیز نیاز به ست شدن با لباس‌های مخصوص دارند. آن‌ها را با پیراهن‌های ضخیم و ژاکت یا سویشرت‌های حجم دار بپوشید.

مطالب مرتبط:

۱- تاریخچه بهترین مدل بو‌ت مردانه

۲- اصول پوشیدن بو‌ت مردانه

۳- آشنایی با بو‌ت مردانه

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :