پیراهن‌های تیم‌های جام‌ جهانی ۲۰۱۸ روسیه

0

خودتان را برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آماده کرده‌اید؟ جام جهانی هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود و علاوه بر نشان دادن قدرت ورزشی تیم‌های مختلف، نشان دهنده پیشرفت تیم‌های ملی در زمینه تولید و طراحی لباس مخصوص فوتبال است. پیراهن‌های امسال جام جهانی الهام گرفته از سال‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ بوده است. لباس‌های این دوره‌ها ساده با طرح‌های هندسی مخصوص به خودشان بودند. همراه «چی بپوشم» باشید تا به لباس‌های تیم‌های حاضر در جام جهانی به ترتیب برتری کیفی نگاهی بیاندازیم و بهترین لباس جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را با هم انتخاب کنیم.

بهترین لباس جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

کارشناسان طراحی لباس‌های ورزشی معتقد هستند که جام جهانی، هیچ شباهتی به لیگ برتر هیچ کشوری ندارد و باید هر کشور لباس‌های طراحی شده با تکنولوژی روز تهیه کند تا در مقابل تیم رقیب علاوه بر برتری فنی، برتری کیفی از نظر طراحی لباس هم داشته باشد. در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شاهد لباس‌های راه‌راه و خط‌دار ساده خواهیم بود که در هر خط آن‌ها ظرافت خاصی قرار داده شده است.

 

لباس تیم ملی بلژیک

پیراهن کشور بلژیک به احتمال زیاد، زیباترین پیراهن در تاریخ مسابقات جام جهانی باشد. الگوی پیراهن که نشان از تاج پادشاهی بلژیک است و الگوهای تکراری مشابه سال‌های ۱۹۸۰، رنگ‌های قرمز در تنالیته‌های مختلف و دیگر جزئیات در دوخت لباس همگی در یک پیراهن جمع شده است. برند تولید کننده لباس‌های بلژیک، آدیداس است که مسلماً از تکنولوژی روز برای الیاف آن استفاده کرده است. طرح‌های چهارگوش لوزی، ما را به یاد الماس‌های معروف بلژیکی می‌اندازد. در صدر لیست بهترین لباس جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، پیراهن تیم ملی بلژیک قرار دارد.

جام جهانی 2018

 

 

لباس تیم ملی آلمان

طراحی لباس‌های آلمان نیز به برند آدیداس سپرده شده است. طرح‌های خط‌دار روی لباس ما را به یاد سومین باری که آلمان توانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد، می‌اندازد. سال ۱۹۹۰ آلمان‌ها با پیراهن یکدست سفید و خطوط خاکستری، دقیقاً مشابه پیراهنی که امسال قرار است بپوشند، توانستند جام مسابقات را کسب کنند. طراحی لباس آلمان استادانه است، طرحی پیچیده در بالا و سادگی در پایین لباس، تعادل زیبایی ایجاد کرده است.

جام جهانی 2018

 

 

لباس تیم ملی آرژانتین

می‌دانید که آرژانتین هم طراحی لباسش را به آدیداس سپرده است؟ خط‌های روی شانه لباس نشانگر این تصمیم آن‌ها است. همان‌طور که گفتیم دوباره لباس‌های کلاسیک به جامعه ورزشی و جام جهانی برگشته است، خطوط آبی نیلی و سفید، برای آرژانتینی‌ها همیشه نشانگر قدرت بوده است. امسال هم لباس آن‌ها با سادگی همیشگی طراحی شده ولی همین طراحی ساده توانسته رتبه سوم را کسب کند. آرژانتین به دنبال کسب ستاره سوم روی لباس خودش است.

جام جهانی 2018

 

 

لباس تیم ملی نیجریه

تعجب کردید؟ نایکی سه میلیون درخواست برای فروش لباس‌های نیجریه داشت که همگی در کسری از ساعت فروخته و تمام شدند. لباس به رنگ زمینه ورزشگاه شباهت زیادی دارد، شاید یک سیاست باشد. الگوهای لباس خطوط عمودی سبز و طرح‌های هاشوری سفید هستند که در بازوها رنگ متفاوتی دارند.

جام جهانی 2018

 

 

لباس تیم ملی فرانسه

نایکی تصمیم گرفته است لباس‌های جام جهانی را از سری لباس‌های Aeroswift انتخاب کند که دارای تکنولوژی تهویه هوای مخصوص در جلوی لباس است. پیراهن فرانسه خاص‌تر است، زیرا دارای دکمه‌ای دقیقاً روی یقه هفت خودش است که آن را شبیه پولوشرت‌های سه دکمه می‌کند. مسلماً این لباس اندامی تکنولوژی در درون الیافش بکار رفته است که لازم نباشد بعد از بازی، بازیکنان فرانسه عرق خودشان را پاک کنند.

جام جهانی 2018

 

 

لباس تیم ملی روسیه

یقه پیراهن‌های روسیه، منقش به پرچم روسیه است. لباس تیم میزبان جام جهانی شباهت بی‌نظیری به لباس منچستریونایتد در سال‌های ۱۹۸۰ دارد اما برای ایجاد تفاوت الگوی خط سفید روی بازوها وجود دارد. برای روسیه‌ای که همیشه هوای سردی دارد، داشتن یک لباس روزشی قرمز رنگ می‌تواند گرمای خاصی به جو ورزشگاه‌ها بدهد.

جام جهانی 2018

 

 

لباس تیم ملی مکزیک

می‌دانید چه چیزی لباس مکزیک را خاص کرده است؟ رنگ سبز زمینه که شباهت زیادی به رنگ پرچم این کشور دارد و خطوط کم‌رنگ‌تر از کناره که در تقابل با یکدیگر پررنگ شده‌اند. همانند همه لباس‌هایی که آدیداس طراح آن‌ها بوده است، خطوط سفید رنگ روی شانه قرار دارد. از جمله ظرافت‌های این لباس، وجود حاشیه سفید زیر یقه پیراهن است.

جام جهانی 2018

 

 

لباس تیم ملی کلمبیا

خطوط به کار رفته در لباس برای منظورهای خاصی است، اگر دقت کرده باشید به جز خطوط مشکی روی شانه‌ها، بقیه خط‌ها دقیقاً جاهایی رسم شده‌اند که اندام بازیکنان درشت هیکل کلمبیا را درشت‌تر و قوی‌تر نشان دهد. رنگ‌های بکار رفته در لباس تیم ملی کلمبیا همگی مربوط به پرچم کشور کلمبیا است.

جام جهانی 2018

 

 

لباس تیم ملی کرواسی

کسی که یک‌بار هم فوتبال ندیده باشد با دیدن پیراهن کرواسی، می‌تواند حدس بزند که این پیراهن متعلق به کدام کشور است. الگوهای سفید و قرمز کمی خشن به نظر می‌رسند، اما جاودانه و به‌یادماندنی هستند. علاوه بر این پرچم کرواسی هم این المان رنگی را در خود دارد. طراحی لباس بر عهده نایکی بوده است. لباس تیم ملی کرواسی بی‌شباهت به پیراهن‌های لویی ویتون نیست.

جام جهانی 2018

 

 

لباس تیم ملی پرتغال

کریس رونالدو را در لباس سرتاپا قرمز پرتغال تصور کرده‌اید؟ نایکی برای طراحی این پیراهن شاید از لباس فرانسوی‌ها تقلید کرده است اما برای دیدن رنگ روشن روی آستین‌ها و بازو ذره‌بین نیاز دارید. پرتغال برای سال‌های زیادی همین رنگ از پیراهن را به تن کرده است و انتظاری غیر از این نداشتیم.

جام جهانی 2018

 

در رده‌بندی بهترین لباس جام جهانی به ترتیب کیفیت می‌توانیم به این صورت ادامه دهیم: برزیل، ژاپن، استرالیا، مصر، دانمارک، انگلیس، سنگال، لهستان، سوئیس، ایسلند، پرو، کره جنوبی، پاناما، سوئد، اسپانیا، کاستاریکا، تونس و اروگوئه. بر اساس طبقه‌بندی لباس‌های جام جهانی توسط خود سایت فیفا ایران قبل از امارات متحده عربستان، رتبه ۵۳ از ۶۴ لباس تیم‌های شرکت‌کننده را به دست آورده است(هر تیم دو دست لباس دارد). لباس دوم ایران که قرمز است در رده رتبه ۴۹ قرار دارد. شاید برایتان جالب باشد لباسی که از نیجریه معرفی کردیم در رده‌بندی فیفا، رتبه اول و بعد از آن، لباس کلمبیا قرار گرفته است.

 

مطالب مرتبط:

۱- لباس تیم های ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸ از کدام برند است؟

۲- لباس تیم ملی ایران : همه داستان ها و اتفاقات تولید این پیراهن

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 14 ژوئن 2018

لباس تیم ملی ایران که واقعا بدرد نخورهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :