راهنمای خرید بلوز یقه اسکی زنانه

بلوز های یقه اسکی از لباس های محبوب در پاییز و زمستان هستند که پس از گذشت چندین دهه هنوز جای خود را در کمد های لباس زنانه و مردانه حفظ کرده اند. اگرچه مدل های این بلوز ها دچار تغییرات جزیی شده است اما هنوز بلوز یقه اسکی یکی از تطبیق پذیر ترین لباس ها به ویژه در پوشاک زنانه محسوب می شود. امروزه می توان این بلوز ها را در طرح ها و رنگ ها و مدل های مختلفی مشاهده کرد که انتخاب صحیح از میان آن ها نیازمند دانش کافی درباره بلوز یقه اسکی است. در این مطلب که راهنمای خرید بلوز یقه اسکی زنانه است همه چیز را درباره این بلوز محبوب خواهید خواند.

بلوز یقه اسکی که در انگلیسی به آن گردن لاک پشتی می گویند به دلیل شکل خاص یقه اش که بلند و ممتد است و گلو را می پوشاند چنین نامی گرفته است. شروع تاریخچه بلوز یقه اسکی به دهه 1920 میلادی در آمریکا باز می گردد. بازیگر معروف آن زمان نوئل کووارد چنین بلوزی می پوشید که باعث محبوبیت بلوز یقه اسکی شد. ابتدا این بلوز مردانه تلقی می شد اما به زودی زنان نیز در راستای برابری خواهی خود به پوشیدن این بلوز ها روی اوردند و در دهه های 50 و 60 میلادی بلوز یقه اسکی به اوج محبوبیت خود در میان زنان و مردان رسید. در پایان قرن بیستم بلوز یقه اسکی تقریبا به یک لباس زنانه تبدیل شده بود اما در میان مردان با استایل دانشجویی نیز طرفدار داشت.

انواع بلوز یقه اسکی زنانه

هر مدل بلوز یقه اسکی برای منظور خاصی طراحی شده است که درهنگام خرید باید به آن توجه کنید:

  • مدل کلاسیک: یقه آن کل گردن را می پوشاند و روی گردن تا می خورد و جمع می شود و حجم ایجاد می کند.
  • مدل تفلیدی یا یقه ایستاده : مشابه مدل کلاسیک است اما یقه اش تا نمی شود.
  • مدل راهبی یا یقه شل: نسبت به مدل کلاسیک یقه بلند تر و گشاد تری دارد.

راهنمای خرید بلوز یقه اسکی زنانه

جنس بلوز یقه اسکی زنانه

این سه نوع بلوز یقه اسکی می توانند از پارچه ها و جنس های مختلفی تهیه شوند و مدل های متفاوت تری به وجود آورند. یقه اسکی سنتی از جنس بافتنی سبک تهیه می شود که می تواند کشمیر یا جنس های دیگر باشد. اما بعضی مدل های یقه اسکی به ویژه مدل یقه ایستاده از پارچه کشباف نیز تهیه می شود.

یقه اسکی در استایل های مختلف

یقه اسکی تنها محدود به بلوزی که همه می شناسند نیست و مدل های مختلفی را در استایل های متفاوت می توان با یقه اسکی مشاهده کرد مثلا یقه اسکی آستین کوتاه، تونیک یقه اسکی، کت بافتنی یقه اسکی، مدل های ورزشی و…

راهنمای خرید بلوز یقه اسکی زنانه

انتخاب یقه اسکی مناسب

یکی از ویژگی های خوب بلوز یقه اسکی این است که با همه فرم های اندام سازگار است و به همه می آید و یکی از لباس هایی است که هر خانمی باید داشته باشد چون با همه چیز می توان ان را پوشید. در انتخاب یک بلوز یقه اسکی مناسب ابتدا مدل دلخواه خود را انتخاب کنید سپس به کیفیت پارچه و بافت آن و کیفیت دوخت و اندازه بودن توجه کنید. سعی کنید یک سایز بزرگتر انتخاب کنید و یا از رنگ های تیره تر استفاده کنید چون قرار است فیت بدن شما باشد.

مطالب مرتبط:

1-  5 راه برای پوشیدن بلوز یقه اسکی

2- سه لباس ضروری برای بانوان در فصل سرما

3-  ست کردن پیراهن و لباس زنانه

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :