تفاوت طلای زرد و سفید در چیست؟

اگه شما هم جز دختر و پسرایی باشید که دنبال خرید حلقه عروسی باشید حتما با این مورد مواجه شدید که فرق طلای سفید و طلای زرد چیه؟ برای چی از نظر قیمت با هم متفاوت اند؟ آیا کیفیتش فرق داره؟ تفاوت طلای زرد و سفید در چیست؟

طلای سفید از چه آلیاژی است؟

طلای سفید که بیشتر برا یحلقه های عروسی مورد استفاده قرار می گیرند؛ از طلا، پالادیوم و روکش رودیوم ساخته می شود.

طلای زرد از چه آلیاژی است؟

طلا خالص بسیار نرم است، اما برای اینکه فرم آن به هم نخورد به ان مقداری مس و یا نقره اضافه می کنند. که هر چقدر مقدار مس آن بیشتر باشد طلا سرخگون تر و هر چه نقره آن بیشتر باشد سفیدگون تر خواهد بود.

تفاوت طلای زرد و سفید در چیست؟

تفاوت بین طلای سفید و طلای زرد چیست؟

* بیشتر طلا های سفید با پالادیوم و نیکل مخلوط شده و در پایان برای داشتن روکشی روشن و براق با رودیوم پوشانده می شود. نه تنها به دلیل این که با مد روز مطابقت دارد بلکه سخت تر از طلای زرد نیز می باشد و دارای سبکی مشابه با همتای زرد خود است.

* زیورآلات طلای زردی که در حال حاضر در بازار موجود هستند، با آلیاژهای مختلف البته در مقدار های متفاوت مخلوط شده اند. از سوی دیگر طلای زرد، حاوی نیکل است و نسبتا بی خطر است، اما از آن جایی که به اندازه کافی سخت نیست، نسبت به خط و خراش حساس تر است.

مطالب مرتبط:

1- حلقه نامزدی باید از چه جنسی باشد؟

2- حلقه های نامزدی مدرن با طرحی قدیمی

3- 27 مدل حلقه ی ازدواج برای زوج های با سلیقه

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :