راهنمای خرید حلقه عروسی

حلقه عروسی از آن مواردی است که سال های سال برایتان باقی خواهد ماند بنابراین در خرید آن باید توجه ویژه ای بکنید و حوصله به خرج بدهید. حلقه ازدواج در مدل‌های متنوع و از جنس‌های گوناگونی طراحی می‌شود. راهنمای خرید حلقه ازدواج ، چه جنس حلقه ای را انتخاب کنیم ؟ با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید. 

 

راهنمای خرید حلقه ازدواج ، چه جنس حلقه ای را انتخاب کنیم؟

حلقه ازدواج از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شود ولی هیچ قانونی برای خرید جنس و مدل خاصی وجود ندارد و بهتر است خود را محدود نکنید. رایج‌ترین جنس‌ها برای خرید حلقه ازدواج، پلاتین، طلای سفید و طلای زرد هستند. با توجه به مدل‌های جواهراتی که در زمان ازدواج شما بیشتر محبوب هستند می‌توانید حلقه خود را از طلای زرد یا سفید انتخاب کنید. ولی توصیه ما این است که مدل‌های کلاسیک را که با گذشت زمان از مد نمی‌افتند را انتخاب کنید.

راهنمای خرید حلقه ازدواج، چه جنس حلقه ای را انتخاب کنیم؟

۱- تنها به گرانقیمت بودن حلقه ازدواج و عروسی توجه نکنید

  • یکی از مواردی که در انتخاب حلقه ازدواج باید مد نظر قرار دهید، ظرافت آن است. حلقه های ظریف با طراحی های ساده به مراتب از حلقه های گرانقیمت و پر زرق و برق زیبا تر است.
  •  خیلی‌ها علاقه به سادگی دارند، چون سادگی هیچوقت قدیمی نمی‌شود. حلقه‌ها می‌توانند در عین سادگی طراحی‌های مختلفی داشته باشند. در ضمن بسیاری از این حلقه‌ها با یک تغییر کوچک، طراحی‌شان برای خانم‌ها و آقایان فرق می‌کند و می‌توان آنها را به‌صورت یک جفت مشابه خریداری کرد.

راهنمای خرید حلقه ازدواج، چه جنس حلقه ای را انتخاب کنیم؟

۲- به سنگ ها و جواهرات روی حلقه ازدواج توجه کنید

  • در بعضی حلقه‌ها چند ردیف جواهر استفاده شده یا یک سنگ درشت وسط آن قرار گرفته، تنوع این مدل حلقه‌ها بسیار زیاد است و شما می‌توانید برای خود و همسرتان از شکل‌های مشابه استفاده کنید.
  • در کنار این سنگ‌ها می‌توانید از سنگ‌های رنگی هم مطابق با سلیقه‌تان استفاده کنید. نگین‌ها حتما نباید برلیان و یاقوت و… باشند. یک نگین شیشه‌ای ساده هم زیبایی خاصی به حلقه شما می‌دهد و در عین حال زیاد هم گران نمی‌شود.

راهنمای خرید حلقه ازدواج، چه جنس حلقه ای را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید حلقه عروسی

راهنمای خرید حلقه ازدواج، چه جنس حلقه ای را انتخاب کنیم؟

نکات کلیدی در خرید حلقه ازدواج

  •  حلقه‌ها سال‌های سال همراه شما هستند و در انگشتی قرار می‌گیرند که براساس افسانه‌ها ارتباط مستقیمی با قلب و عواطف انسان دارد، پس باز هم تاکید می‌کنیم که در انتخاب دقت کرده و زمانی را برای دیدن نمونه‌های مختلف حلقه صرف کنید. هر نوع حلقه‌ای که انتخاب می‌کنید هنگام سفارش می‌توانید بخواهید که نام و تاریخ ازدواج‌تان را درون آن بتراشند. این یادگاری می‌تواند همیشه این روز را به شما یادآوری کند.
  •  در مورد قیمت طلا به هیچ عنوان نمی‌توان قیمت پایه یا حتی به صورت حدودی نظر داد، چون درکل در این زمینه با بازار پر نوسانی روبه‌رو هستیم.
  •  حواستان باشد که طلای سفید را به‌عنوان پلاتین خریداری نکنید. چون که قیمت پلاتین، ۲ برابر طلای سفید است و گاهی همین طلای سفید، آب طلاست و جنس آن طلا نیست.
  •  برای داماد معمولا حلقه‌های پلاتین انتخاب می‌شود. در مورد نگین‌های روی حلقه یا در اصطلاح همان جواهری که روی حلقه کار می‌شود هم دقت داشته باشید، تعداد مهم نیست بلکه کیفیت آن و در واقع ابعاد و اندازه مهمتر است. همچنین اگر برای تعیین سایز انگشتر ابهامی داشتید این مقاله را مطالعه کنید.

راهنمای خرید حلقه ازدواج، چه جنس حلقه ای را انتخاب کنیم؟

مطالب مرتبط:

۱- ۲۷ مدل حلقه ی ازدواج برای زوج های با سلیقه

۲- ۵ قانون استفاده از انگشتر و حلقه

۳- حلقه نامزدی باید از چه جنسی باشد؟

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شما

مهدی حسین زاده در تاریخ 13 ژانویه 2018

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :