مصی روشن در
1,860

جوراب‌های بلند مردانه را چگونه ست کنیم؟مرد رو از جورابش بشناس!

جوراب‌های بلند مردانه را چگونه ست کنیم؟مرد رو از جورابش بشناس!

از زمانی که کشوهای جوراب مردانه با چند جفت جوراب مشکی و قهوه‌ای و سفید پر می‌شد، خیلی گذشته است. حالا انواع جوراب ساق کوتاه، ساق متوسط و ساق بلند با رنگ‌ها و طراحی‌های بی‌حد و حصر وجود دارند و مردان هم دیگر مثل قبل فقط چند دست لباس محدود ندارند. آن‌ها از نوک پا تا سر و حتی کلاهشان را با انواع رنگ‌ها و الگوها هماهنگ می‌کنند. ما در این مطلب سراغ جوراب‌ها رفته‌ایم آن‌هم جوراب‌های ساق بلند مردانه تا ببینم چطور می‌شود آن‌ها را با انواع لباس‌ها ست کرد.

قانون اول جوراب: با شلوار ست می‌شود نه با کفش!

ست کردن جوراب مردانه

قانون اول در مورد پوشیدن جوراب ساق بلند این است که اگر فکر می‌کنید باید با کفش‌هایتان ست شود کاملا در اشتباهید چون در این صورت به نظر می‌رسد که چکمه پوشیده‌اید. بنابراین بهتر است جوراب را با شلوارتان ست کنید و آن را به عنوان اکسسوری شلوار در نظر بگیرید. زمانی که جوراب را با شلوارتان هماهنگ می‌کنید تنوع خیلی بیشتری برای انتخاب خواهید داشت.

نگذار موهایت پایت دیده شود

ست کردن جوراب مردانه

واقعا اگر بخواهیم صادق باشیم مد موضوع پیچیده‌ای به حساب می‌آید وجزییات زیادی دارد. حتی در مورد پوشیدن جوراب با کت و شلوار هم رویکردهای زیادی در دنیای مد وجود دارد. مثلا بعضی‌ها به‌ویژه در تابستان و روزهای گرم سال جوراب را کنار می‌گذارند که این هم بخشی از مد به حساب می‌آید مگر اینکه قرار باشد زیاد راه بروید یا در جلسه کاری طولانی مدت باشید که بدون جوراب پاهایتان اذیت شود.

اما اگر پوشیدن جوراب انتخاب شما باشد و یا در روزهای سرد سال باشید قانون این است که ساق این جوراب‌ها به اندازه‌ای باشد که موقع نشستن یا روی هم انداختن پاها که پاچه‌های شلوار بالا می‌روند، پاهای برهنه شما معلوم نشود بنابراین باید جوراب‌های ساق بلند انتخاب کنید.

ست کردن جوراب مردانه

نکته مهم دیگر اگر موقع پوشیدن کت و شلوار جوراب‌ها را با دستمال جیبتان ست کنید امتیاز ویژه‌ای از نظر مد دریافت می‌کنید.

جوراب خاکستری، مشکی یا سرمه‌ای برای جلسه

ست کردن جوراب مردانه

زمانی که نیاز دارید تمرکز زیادی داشته باشید و جوراب‌هایتان حواستان را پرت نکند مثلا در مورد حضور در یک جلسه اداری مهم بهتر است رنگ‌های خاکستری، مشکی یا سرمه‌ای را انتخاب کنید. البته در مورد خاکستری می‌تواند طیف مختلفی را از خاکستری روشن تا متوسط و زغالی انتخاب کنید تا کمی تضاد ایجاد کند بدون اینکه زیاده‌روی کرده باشید. جوراب‌های خاکستری خیلی خوب با کفش‌های مشکی و قهوه‌ای ست می‌شوند. در ضمن این جوراب‌ها با کت و شلوار آبی تیره خیلی جور در می‌آیند.

سفید و جذاب با کفش کتانی

ست کردن جوراب مردانه

با اینکه به نظر می‌رسد این روزها جوراب‌های سفید طرفدار کمتری داشته باشند ولی آن‌ها با شلوار به رنگ خاکی روشن مخصوصا اگر از جنس کتان باشد یک ظاهر تابستانی فوق‌العاده به وجود می‌آورند. جوراب‌های ساق بلند سفید بخصوص با کتانی و لبه شلوار تاخورده ظاهر راحت و خودمانی به وجود می‌آورند.

البته فراموش نکنید به طور کلی جوراب‌های رنگ روشن به ظاهر شما طراوت و تازگی می‌دهند اما برای موقعیت‌هایی مثل مراسم ختم انتخاب خوبی نیستند.

جوراب رنگی اعتماد بنفس می‌آورد

ست کردن جوراب مردانه

اگر دوست دارید جوراب‌های رنگی بپوشید ولی هنوز جسارت ندارید بد نیست بدانید این جوراب‌ها خیلی به شما اعتماد به نفس می‌دهند و باعث می‌شوند که به خاطر شکستن کلیشه‌ها متفاوت به نظر برسید. برای شروع استفاده از این جوراب‌ها بهتر است از طرح‌های راه‌راه و خال‌خال و یا چهارخانه رنگی ساق بلند با شلوار راحت شروع کنید. مثلا در زمستان لبه‌های شلوارتان را چند تای کوچک بزنید که جوراب‌هایتان از بین شلوار و مثلا نیم‌بوت‌های شما معلوم باشد.

به ساحل می‌روی با شلوارک، جوراب بلند نپوش!

ست کردن جوراب مردانه

مردان گاهی در سفرهای خارجی یا بعضی از شهرهای ساحلی شلوارک می‌پوشند قبل از اینکه بخواهید وارد جزییات ست کردن جوراب با شلوارک شوید چند قانون سریع درباره آن وجود دارد که می‌توانید به سادگی از پس آن‌ها بربیایید. توصیه کلی درباره شلوارک این است که وقتی آن را می‌پوشید جوراب‌هایتان دیده نشوند.

ست کردن جوراب مردانه

بنابراین جوراب‌های ساق بلند با شلوارک زیبایی را از بین می‌برند. «پاپوش» یا جورابهای با ساق خیلی کوتاه که به آن‌ها «NO-SHOW SOCKS» گفته می‌شود و با پوشیدن کفش اصلا مشخص نیستند، بهترین انتخابند. ولی همیشه استثناهایی وجود دارد. اگر بخواهید ظاهر اسپورت و راحتی داشته باشید با شلوارک جوراب‌های ساق بلند و ورزشی بپوشید. نکته مهم در مورد چنین ظاهری این است که رنگ این جوراب‌ها با کفش‌هایتان مطابقت داشته باشد نه به این معنا که هم‌رنگ باشند فقط رنگ کفش در رنگ‌آمیزی جوراب هم آمده باشد. خاصیت این جوراب‌های ساق بلند با شلوارک این است که اگر پاهای خوش فرمی دارید، می‌توانند شکل پاهای شما را به خوبی به نمایش بگذارند.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :