مایو مناسب اندام شما کدام است؟

0

اگر اهل شنا کردن باشید، انتخاب مایو مردانه و لباس شنا کاملاً حیاتی و مهم است. برای انتخاب لباس شنای مناسب نکاتی را باید رعایت کنید که از مهم‌ترین آن‌ها استایل بدنی خود شما است. امروز در چی بپوشم نکات مهمی در مورد خرید مایو مردانه مناسب با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

لباس شنای مردانه انواع گوناگونی دارد که در وهله اول می‌تواند شما را در انتخاب کردن یکی از آن‌ها، سردرگم کند اما با کمی دقت و رعایت برخی نکات می‌توانید انتخاب موفقی داشته باشید. برای خرید مایو مردانه ابتدایی‌ترین نکته برآورد هزینه‌ای که برای خرید مایو در نظر گرفته‌اید است. نکات بعدی که می‌بایست در خرید مایو مردانه به آن دقت کنید فیزیک بدنی، سبک دلخواه و در نهایت نوع کارایی که از لباس شنا می‌خواهید است. شاید شما اصلاً نیازی به مایو ندارید و باید لباس شنا بخرید. در ادامه به بررسی موشکافانه هر یک از موارد گفته شده خواهیم پرداخت.

 

قبل از خرید مایو مردانه

هدف خود از خرید مایو را بدانید

مسلماً معیارهای خرید مایو برای مسابقات با معیارهای خرید مایو برای شنای تفریحی یکی نیست. لذا شما برای خرید لباس شنا و مایو مناسب می‌بایست ابتدا هدف خودتان را از خریدن آن مشخص کنید.

قبل از خرید مایو مردانه

نوع مایو را انتخاب کنید

اگر دوست دارید خرید مایو هوشمندانه انجام دهید می‌بایست در مورد انواع مایو قبل از خرید کردن تحقیق کنید. مایو بر اساس اندام و استایل شما می‌تواند انواع گوناگونی در رنگ، شکل و الگو باشد تا بیشتر با شما و هدفی که از پوشیدن آن دارید هماهنگ شود. لذا می‌توانید نکات ساده‌ای را در مورد آن رعایت کنید از جمله:

  • برای مسابقه که قرار است در آن شرکت کنید انتخاب مایو مشکی رنگ یا هر رنگ سنگین و ساده دیگری با الگوهای راه‌راه می‌تواند مناسب باشد.
  • اگر برای شما رسمی بودن مهمانی مهم نیست می‌توانید از هر رنگ و الگویی استفاده کنید.

 

هزینه خرید مایو را برآورد کنید

اینکه شما قرار است چقدر برای خرید مایو هزینه کنید از جمله نکات مهم در خرید است. پس قبل از خرید کردن، هزینه مورد نظرتان را مشخص کنید و بدانید که مایوها می‌توانند قیمت‌های نجومی نیز داشته باشند. نکاتی در مورد قیمت وجود دارد:

  • اگر اولین بار است که مایو می‌خواهید بخرید، به شما توصیه می‌کنیم خساست به خرج ندهید و نهایت بودجه خود را برای خریدن و داشتن حس خوب از شنا خرج کنید.
  • اگر قصد شما شنای حرفه‌ای است، لباس شنای شما می‌تواند نکته‌ای مهم و تعیین کننده‌ای است لذا برای داشتن لباس شنای خوب می‌بایست هزینه خوب بکنید.

هزینه خرید مایو را برآورد کنید

 

خرید مایو متناسب فرم بدن

بلند قد و لاغر

اگر شما بلند قد و لاغر هستید می‌بایست در خرید مایو مردانه نکات ساده‌ای را رعایت کنید. مایو انتخاب کنید که تا روی زانوی شما باشد. منظورمان مایو بلند مردانه نیست. شما باید از خرید هر گونه مایوای که قند بلندتان را بلندتر نشان بدهد پرهیز کنید. مایو به شکل شلوارک شما را بسیار بلند قدتر از معمول نشان می‌دهد لذا سعی کنید مایو با اندازه بلندتر از زانو و نه اسلیپ خریداری کنید.

نکته دیگری که می‌بایست رعایت کنید انتخاب الگوهای افقی به‌جای الگوی عمودی است. الگوی عمودی نیز به مانند مایو بلند شما را بلند قدتر از معمول نشان می‌دهد.

مایو مناسب اندام شما کدام است

چاق و بلند قد

اگر چاق هستید و احساس می‌کنید که کمی هم اضافه وزن دارید، مایو بلند تا زانو با رنگ‌های تیره گزینه مناسبی برای خرید است. همچنین اگر کش مایو شکم شما را اذیت می‌کند بهتر است از مایوهای دارای بند استفاده کنید؛ بنابراین رنگ مایو خود را یکی از رنگ‌های تیره به مانند سیاه، آبی نفتی، سبز تیره و زرشکی انتخاب کنید. همچنین از مایوهای تنگ و اندامی که پاهای چاقتان را چاق‌تر نشان می‌دهد اجتناب کنید. هر چقدر مایو پارچه آزادتری داشته باشد شما احساس بهتری خواهید داشت.

 

درشت هیکل و کوتاه قامت

اگر قدتان کوتاه است اما اندامی درشت و ورزیده دارید مایو مردانه کوتاه می‌تواند برای شما مناسب باشد؛ اما کوتاه بودن مایو به منزله اسلیپ بودن آن نیست. می‌بایست مایو خود را مابین اسلیپ و مایو زیر زانو انتخاب کنید. سعی کنید مایو کمی از وسط ران شما بالاتر و اندامی باشد تا بدن شما را ورزیده‌تر نشان دهد.

 

کوتاه قامت و لاغر

مایو کوتاه و تا زانو می‌تواند گزینه مناسب برای پنهان کردن لاغری پاهای شما باشد. در انتخاب الگوهای روی مایو نیز کمی دقت کنید. از الگوهایی که توجه همه را به سمت شما جلب کند پرهیز کنید و سعی نمایید الگویی انتخاب کنید که ریز و معمولی باشد تا احساس خوبی در استخر داشته باشید.

کوتاه قامت و لاغر

درشت اندام و بلند قد

شما می‌توانید از هر نوع مایو مردانه که دوست دارید انتخاب کنید و از پوشیدن آن لذت ببرید. علاوه بر نوع، می‌توانید رنگ و الگوهای دلخواه و بر اساس سلیقه خودتان نیز استفاده کنید.

 

انتخاب مایو مردانه بر اساس کاربرد

مایو مردانه برای استخر

به عنوان قانون نانوشته انتخاب مایو به مقدار زیادی می‌تواند بر اساس اقلیم و جغرافیایی که شما در آن زندگی می‌کنید، ربط داشته باشد. در ایران معمولاً از مردان از مایو بلند برای استخر و دریا استفاده می‌کنند. اگر قصد دارید با مایو کنار دریا راه بروید به شما مایو بلند تا زیر زانو و شلوارکی را پیشنهاد می‌کنیم. جنس مایو و چسبان بودن آن هم می‌تواند به محلی که قرار است بپوشید، ربط داشته باشد.

 

مایو مردانه سفر ساحلی

اگر قصد دارید برای سفر به کشورهای خارجی و استراحت در ساحل مایو خریداری کنید، به شما مایو بلند توصیه می‌کنیم. مایو بلند در همه جای دنیا به عنوان لباس معمول در ساحل برای استراحت و البته شنای کم در دریا شناخته شده است. مایو مردانه بلند به مایوای گفته می‌شود که طول پاچه‌های آن تا روی زانو و کمی بلندتر است. الگوهای بسیار متفاوت و رنگ‌های جذابی برای افزودن استایل شخصی به مایو بلند وجود دارد.

انتخاب مایو مردانه بر اساس کاربرد

 

مایو مردانه مسابقه‌ای

اگر شما شناگر ماهری هستید و قرار است که در یک مسابقه رسمی شرکت کنید، بهتر است از مایوهای چسبان مردانه استفاده کنید. عنوان معمول این مایوها، اسپیدو است. مایو اسپیدو مردانه به حالت چسبان، سرعت عمل و دامنه حرکت بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

مایو مخصوص شناگران مبتدی

مایو بلند چسبان شکلی به مانند شورت‌های ورزشی مخصوص دوچرخه‌سواری دارند اما چسبندگی آن‌ها بیشتر از شورت ورزشی است. معمولاً طول آن‌ها تا بالای زانو ادامه پیدا می‌کند. برای انتخاب این نوع از مایو مردانه بهتر است آن را قبل از خرید بپوشید چرا که فضای کم و چسبان بودن آن می‌تواند آزادی عمل شما را بگیرد و اذیت کند.

 

انتخاب مایو بر اساس جنس

لاکرا یا اسپاندکس

لاکرا نوعی از الیاف که دارای خاصیت کشی فوق‌العاده مناسب و مخصوص لباس‌های شنا و ساحلی است. برای مسابقات می‌توانید از لاکرا برای جنس مایو خود استفاده کنید. متأسفانه لاکرا طول عمر کوتاه‌تری نسبت به دیگر انواع جنس مایوها دارد و نباید توقع یک مایو همیشگی از آن داشت.

 

پلی‌استر

نخ‌های پلی‌استری به الیاف طولانی مدت و ماندگار معروف هستند. این الیاف در مقابل لاکرا مقاومت بیشتری از خود نشان داده‌اند و برای پوشیدن به عنوان مایو استخری مناسب است. مایو پلی‌استری زود خشک می‌شود، راحت پوشیده می‌شود و دارای جنسی سبک و مناسب برای یک روز شاد ساحلی است.

انتخاب مایو بر اساس جنس

 

الیاف ترکیبی

اگر علاقه زیادی به الیاف لاکرا دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از پارچه‌هایی که الیاف ترکیبی در آن استفاده شده است، خریداری کنید. الیاف ترکیبی برای مایو مردانه معمولاً لاکرا به همراه پلی‌استر است که خاصیت‌های مشابه پلی‌استر دارند. این مایوها زود خشک می‌شوند و ماندگاری طولانی مدتی نسبت به لاکرا خالص دارند.

 

پلاستیکی

مایو پلاستیکی مخصوص شناگران حرفه‌ای و کوتاه مدت است. جنس این الیاف به مانند پلی‌استر است اما راحتی آن‌ها را ندارد. لذا اگر به دنبال مایو راحتی هستید یکی از گزینه‌های قبلی را خریداری کنید.

 

لباس شنا

اگر شما پوست خودتان را بیشتر از شنا کردن دوست دارید، توصیه می‌کنیم از لباس شنا استفاده کنید و خرید مایو را فراموش کنید. امواج UV و دیگر پرتوهای خورشید در ساحل می‌توانند آسیب بیشتری به پوست وارد کنند لذا اگر شناگر بیرون از استخر و ساحلی هستید، برای داشتن پوستی سالم ما به شما لباس شنا را پیشنهاد می‌کنیم.

در نهایت باید گفت که راحتی در لباس شنا و مایو یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که می‌بایست در خرید مایو آن را در نظر داشت. اغلب مردم برای تفریح شنا می‌کنند و دوست ندارند در مدت معینی که استخر برای آن‌ها تعریف کرده است، مشغول کلنجار رفتن با مایو نامناسبی باشند که ظاهری شیک دارد؛ بنابراین در انتخاب مایو خود می‌بایست دقت کافی را داشته باشید.

 

مطالب مرتبط:

۱- بورکینی (مایو اسلامی) چیست؟

۲- انتخاب لباس مناسب سفر بر اساس مقصد تعطیلات

۳- نکاتی برای آقایان خوشتیپ در سفر

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

مریم در تاریخ 16 اکتبر 2018

لحن بیانتون خیلی زشت و مسخره بود لطفا روش گفتارتون کارکنید مودبانه تر بگید خیلی قشنگتره تا بخواین صمیمی باشین ممنون

مهفام در تاریخ 17 اکتبر 2018

سلام دوست عزیز
مقاله جدیدی در این مورد نوشته شد امیدواریم این مقاله بتواند راهنمای خوبی برای شما باشد. ممنون از دقت نظر شما.

ساناز در تاریخ 17 اکتبر 2018

در مورد بانوان هم مطلب بگذاریدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :