بورکینی (مایو اسلامی) چیست؟

0

تابستان نزدیک است و شاید به فکر رفتن به استخر و شنا کردن باشید. کارشناسان چی بپوشم در این مقاله قصد دارند به معرفی مایو اسلامی یا بورکینی بپردازند با ما همراه باشید. بورکینی (مایو اسلامی) چیست؟

بورکینی (مایو اسلامی) چیست؟

لباس شنا یا همان مایو برای خانم‌ها دارای انواع مختلفی است: مایوهای یک تکه، مایوهای دو تکه، مایوهای سه تکه و البته مایو اسلامی یا بورکینی. بورکینی از ترکیب دو واژه برقع و بی  کی  نی بوجود آماده است و در دو مدل مختلف از آن ساخته شده است. این لباس زنانه تمام بدن را غیر از صورت، پاها و دست‌ها را می‌پوشاند و مورد توجه بسیاری از زنان مسلمان در کشورهای مختلف قرار گرفته است.

یک نوع از بورکینی دامن‌دار بوده که بر روی شلوار قرار می‌گیرد و یک نوع دیگر آن که بدون دامن است. اولین بار بورکینی در کشور آلمان ساخته شده است. شایان ذکر است برند M&S نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین تولید کنندگان این نوع مایو در دنیا شناخته می‌شود.

بورکینی (مایو اسلامی) چیست؟

احدا زانتی Aheda Zanetti طراح لباس استرالیایی – لبنانی که  هنگامی که تنها دو سال داشت از لبنان به استرالیا مهاجرت نمود؛ این طراح لباس مسلمان برای برطرف کردن محدودیت های مسلمانان در سال 2004 مایو اسلامی را وارد بازار نمود که در کمال تعجب همگان این مایو اسلامی مورد توجه بسیاری از خانم‌ها از جمله خانم‌های غیر مسلمان قرار گرفت.  اولین طراحی مورد توجه قرار گرفته او هیجو نام داشت که در واقع نوعی مانتوی کلاهدار برای استفاده زنان بود. او با راه‌اندازی برند  AHIIDA شروع به طراحی لباس‌های ورزشی رشته‌های مختلف برای زنان مسلمان کرد. برند بورکینی زانتی AHIIDA است و در 4 سال اول ارایه این محصول بیش از 700،000 از آن را به فروش رساند که خود یک رکورد خیره کننده است.

این طراح مسلمان می‌گوید خیلی از فعالیت‌های ورزشی را که در کودکی علاقه به انجام آن‌ها داشته است به همین دلیل از دست داده است و همین مسئله باعث شده است تا لباسی طراحی کند که زنان و دختران مسلمان با رعایت حجابشان بتوانند بپوشند. این کار برای احدا زانتی که از دوازده سالگی خیاطی کرده است و از توانایی طراحی لباس‌های جدید برخوردار بوده کار سختی نبوده است.

بورکینی (مایو اسلامی) چیست؟

مطالب مرتبط:

1- 5 نکته مهم و کاربردی در نگهداری لباس زیر

2- چگونه سایز سینه بند خود را تشخیص دهم؟

3- دو گام تا انتخاب سینه بند مناسب

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :