شلو‌ار جین مناسب فرم بدن شما

اولین و مهمترین اولویت شما در خرید پوشاک باید اندازه بودن آن ها باشد. لباسی که فیت بدن شما باشد از هر نظر زیبا جلوه می کند و خوش‌تیپ دیده می شوید و این در حالیست که لباسی که فیت تن شما نباشد هرقدر هم که گران و زیبا باشد به چشم نمی آید و از پوشیدن آن راضی نخواهید بود. شلو‌ار جین را نیز باید متناسب با فرم بدنتان انتخاب کنید و ما در این مقاله قصد داریم راه و روش این کار را به شما بیاموزیم. با ما همراه باشید.

ad banner

۱- اگر لاغر هستید

 • مدل چسبان

دوخت دقیق در قسمت پاها و باسن و کمر باعث شده تا پوشیدن این شلوارها برای شما بسیار آسان تر و راحت تر شود.

شلو‌ار جین مناسب فرم بدن شما

 • مدل چسبان کشی مشکی رنگ

این شلوار مناسب آقایانی است که از شلوارهای چسبان خوششان می آید ولی علاقه ای به پوشیدن آن ها ندارند. در قسمت پاها فضای بیشتری را احساس می کنید و پاچه آن ها هم گشاد است.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

۲- اگر قد کوتاهی دارید

 • مدل چسبان کشی مشکی رنگ

این مدل تقریبا مناسب استفاده در هر موقعیتی است. می توانید آن ها را با کتانی و سویشرت بپوشید و تیپ غیررسمی بزنید یا اینکه آن را با یک پیراهن سفید ست کنید و به مجلس رسمی بروید. آقایان قد کوتاه به دنبال پاچه های کوتاه شده نباشند و پاچه های بلند تر را انتخاب کنند.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

 • مدل چسبان 

جنس این شلوار ها به گونه ای تعبیه شده است که وقتی می پوشید شبیه پوست دوم برای شما عمل می کنند و در آن ها راحت هستید. به پای شما می چسبند و آویزان نمی شوند. برای بلند تر دیده شدن می توانید پاچه های بلندتر را انتخاب کنید و از پاچه تاخورده یا کوتاه شده دوری کنید.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

 • مدل روسی شلو‌ار جین

یکی از مقاوم ترین مدل های شلو‌ار جین است و این به دلیل پروسه طولانی و در ساخت آن است. اسپری رزین روی آن و حرارت دیدن در کوره هایی که دمای بالایی دارند و دوخت دستی و سپس پهن شدن زیر آفتاب موجب شده تا سال ها این شلوار برای شما شلو‌ار جین بماند.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

۳- اگر هیکلتان معمولی است

 • مدل چسبان

مدلی خاص از جین های چسبان را در این شلوار مشاهده می کنید. به دلیل جنس بسیار مقاومی که دارند و درصد کششی بالا و وزن بسیار سبک شان مناسب ترین گزینه برای آقایان خوش هیکل خواهند بود.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

 • شلوار جین سبک راسته

فاق متوسط آن ها باعث می شود در صورتی که جین را مناسب بدنتان انتخاب کنید مدت ها روی تن شما بماند و مشکلی برای آن پیش نیاید.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

 • شلوار جین Thompson

کمپانی Mott & Bow’s معمولا شلوار هایی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب عرضه می کند. شلوار به نحوی ساخته شده است که در همه قسمت های لازم بدن شما را بغل می کند و از طرفی در آن راحت خواهید بود و فشاری به قسمت های مختلف پا و کشاله ران شما وارد نمی شود.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

۴- اگر هیکل ورزشکاری دارید

 • شلوار جین راسته

مناسب ترین گزینه برای هیکل های ورزشکاری این مدل شلوار جین است، وزن سبک آن و به کار رفتن ۱٪ اسپندکس در آن که قابلیت کشسانی آن را بالا برده است آن را به بهترین انتخاب شما تبدیل کرده است.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

 • شلوار جین سبک کشی

به دلیل شل بودن در قسمت باسن و کشاله ران این شلوار جین را می توانیم به عنوان یکی از مناسب ترین گزینه های شما نام ببریم. همچنین به دلیل بکار رفتن الیاف ضخیم در این شلوار انتخابی مناسب در مناطق سرد خواهد بود. پارچه آن قابلیت تنفس دارد و به هیچ وجه پای شما در آن عرق سوز نمی شود.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

 • شلوار جین های ورزشکاری

Levis برند مطرح شلوار جین در این مدل از شلوار جینش که ۵۴۱ نام دارد مشکلات مدل ۵۰۱ را حل کرده است. قابلیت کشسانی بالای آن در قسمت کشاله ران باعث شده این شلوارها روی بدن افراد درشت هیکل بهتر قرار بگیرد.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

۵- اگر سنگین وزن هستید 

 • مدل های راحت شلوار جین

برند Levis به فکر آقایان درشت هیکل هم بوده و نشان داد که علاوه بر اینکه در ساخت شلوار جین مهارت دارد در ساخت آن برای افراد درشت نیز تبحر خاصی دارد. راحتی در این شلوارها آن را به محبوب ترین گزینه برای افراد درشت هیکل تبدیل کرده است.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

 • مدل های چسبان پاچه گشاد

این شلوارها در قسمت کمر و فاق کشی و چسبان هستند و در قسمت پاها و نهایتا پاچه ها گشاد می شوند. مناسب برای افراد با پای درشت هستند.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

۶- اگر قد بلند هستید

 • مدل چسبان پاچه بلند

شلو‌ار جین هایی که به راحتی در تیپ رسمی و غیررسمی قرار می گیرند و به دلیل خوش طرح و نقش بودن آن ها مناسب پوشیدن در همه موقعیت ها هستند. مدلی کاملا متفاوت نسبت به شلو‌ار جین های سنتی دارند و قسمت تاخورده آن ها در پاچه موجب می شود بلند قد بودن شما به چشم بیاید.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

 • شلو‌ار جین چسبان

چسبان بودن پاچه این شلوار ها قد بلند شما را به خوبی نمایان می کند و بهتر است بگوییم این شلوارها برای افراد قد بلند درشت هیکل مناسب تر است. زیرا در قسمت پا نیز این شلوارها به خوبی کار شده اند و پای شما را لاغر تر نشان می دهند.

شلوار جین مناسب فرم بدن شما

مطالب مرتبط:

۱- راهنمای خرید کت جین زنانه

۲- چطور شلوارجین مناسب انتخاب کنم؟

۳- طول پاچه شلوارجین چقدر باید باشد؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

Erfan در تاریخ 03 جولای 2017

با سلام..قد من ۱۸۵ هستش وزنم ۷۰٫٫بالا تنم متوسط ولی قسمت رانم کمی چاق هستش..چجور شلوار جینی مناسب هسنتش؟؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :