نقش سرکه در چربی سوزی چیست؟

نقش سرکه در چربی سوزی چیست؟ یک مشاور تغذیه به افراد دارنده‌ی چربی توصیه کرد از سرکه و آب‌لیمو برای کاهش کلسترول خون و چربی استفاده کنند. سرکه سیب باعث از دست دادن وزن و چربی سوزی می شود. نوشیدن سرکه سیب به عنوان یک رژیم غذایی  به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند، سوزاندن چربی، سرکوب کردن اشتها  کمک می کند. سرکه سیب حاوی ویتامین های E، A و C، علاوه برآن دارای کلسیم، منیزیم، پتاسیم و آهن است. نوشیدن آن خون  را تصفیه، حفظ تعادل اسید قلیایی، کاهش کلسترول و  به هضم غذا کمک می کند.

نقش سرکه در چربی سوزی چیست؟

سرکه چگونه باعث چربی سوزی می‌شود؟

 سرکه یکی از فرآوردهای طبیعی است که مصرف خوراکی بیشتری دارد و سرکه بیشترین کاربرد را در تهیه انواع ترشی‌جات دارد.

سرکه سرشار از ویتامین C با مزه‌ی ترش است. مصرف سرکه در انواع ترشی‌ و سالادها باعث خوشمزگی، طعم‌دهندگی، تحریک اشتها می‌شود همچنین ترشح شیره گوارشی به واسطه‌ی مصرف سرکه فرایند هضم غذا را راحت‌تر می‌کند.

سرکه سرشار از ویتامین‌ها و املاح معدنی است از این جهت وقتی این ماده به ترشیجات یا سالادها اضافه می‌شود طعم سرکه سبب جذب مواد ویتامینی و پروتئینی موجود در سالاد مثل کاهو، هویج، خیار وگوجه‌فرنگی خواهد شد.

سرکه و حتی آب‌لیمو به دلیل ترشی مزه و ویتامین C موجود در آن حاوی اسید اسکوربیک است که افراد که چربی دارند توصیه می‌شود از سرکه سفید برای کاهش کلسترول خون و چربی استفاده کنند چرا که سرکه خون رقیق کرده و تجزیه‌کننده‌ی چربی و عامل دفع سموم بدن است.

مصرف سرکه تاثیری خوبی در سوخت و ساز بدن دارد، سرکه توانایی از بین‌بردن باکتری‌های مضر دستگاه گوارش را دارد به همین دلیل افرادی که با مشکل یبوست، اسهال، دل درد و نفخ روبرو هستند توصیه می‌شود از این ماده استفاده کنند. افرادی که مبتلا به ضعف اعصاب، درد مفاصل و زخم معده هستند از مصرف این مایع به دلیل اسیدی بودن پرهیز کنند.

نقش سرکه در چربی سوزی چیست؟

نقش سرکه در چربی سوزی چیست؟

۱- مخلوط ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری. سرکه سیب در ۸ اونس  آب یا  آب میوه یا آب سبزیجات. اگر به این  عسل و دارچین اضافه کنید  طعم سرکه تلخ خواهد شد  . مخلوط سرکه سیب با آب و نوشیدن آن فواید بیشتری دارد.

۲- نوشیدن سرکه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از هر وعده غذایی و قبل از خواب به مدت دو هفته  خوب است. با توجه به وزن و مقدار  چربی بدن  متفاوت است ولی این اندازه حد طبیعی آن است که  کاهش وزن ۵ تا ۱۰ کیلو در طی چند هفته اول است.

۳-  پس از نوشیدن سرکه دهان خود را با آب بشویید، اما لزومی به مساک زدن نیست  چون  سرکه سیب می تواندبه  مینای دندان آسیب برساند حتی اگر یک جرعه نوشیده باشید.

۴- پس از هفته دوم  دو تا سه بار در هر روز باعث چربی سوزی می شود. اگر یک از غذای زیادی خورده اید اضافه کردن یک یا دو دوز در روز  مانعی ندارد.

مطالب مرتبط: 

۱- نقش موثر ویتامین ها در تناسب اندام

۲- ده خوراکی که شکم شما را تخت نشان می دهد!

۳- سه راهکار ساده برای کوچک کردن شکم در یکماه

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

ﺳﻌﻴﺪ در تاریخ 20 اکتبر 2016

ﻣﻦ ﺑﺎ ﺳﺮﻛﻪ ﺳﻴﺐ ﻭﺯﻧﻢ ﺭا اﺯ 98 ﻛﻴﻠﻮﮔﺮﻡ ﺑﻪ 71 ﻛﻴﻠﻮ ﺭﺳﺎﻧﺪم و ﻋﻠﻴﺮﻏﻢ ﻣﺸﻜﻞ ﻗﻠﺒﻲ ﺗﻤﺎﻡ ﺁﺯﻣﺎﻳﺸﺎﺕ ﺧﻮﻧﻢ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺧﻮﺏ ﻫﺴﺘﻨﺪ.

فا در تاریخ 28 دسامبر 2020

چطوری مصرف میکردین؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :