منظور از آرایش کلاسیک چیست؟ زیبایی واقعی را دریابید

آیا با این جمله‌ها روبرو شده‌اید: « چه آرایش کلاسیک ِ جذابی! »، « من‌یه آرایش کلاسیک می‌خوام»، « برای جشن عروسی‌شان یک آرایش کلاسیک کرده بود. » پیش خودتان چه برداشتی داشته‌اید؟ یا شاید اصلاً شما گوینده این جمله‌ها بوده‌اید اما دقیقاً نمی‌دانستید چه آرایشی را می‌گویید.

خود من وقتی با این ترکیب « آرایش کلاسیک» روبرو می‌شدم، به آرایشی کم، با رنگ‌های مات فکر می‌کردم. اما این برداشت من خیلی هم درست نبوده است. مطلبی که در ادامه می‌خوانید؛ درباره همین مدل آرایش و تعریف درست آن است که یکی از جاودانه‌ترین سبک‌های آرایشی بوده است.

رنگ‌های آرایش کلاسیک: قهوه‌ای، سبز خزه‌ای و هلویی

دستیابی به آرایش کلاسیک به معنای انتخاب رنگ‌های خاکی مانند قهوه‌ای، سبز خزه‌ای یا رنگ هلویی است. چشمان شما باید ظریف و کم رنگ باشند تا به پوست و ابرو‌های شما که در زمینه پر رنگ‌تری قرار گرفتند، اجازه دهند، خود را نشان بدهند.

آرایش کلاسیک

این سبک را از آدری هپبورن تا آن هاتاوی، زیبا رویان هالیوودی می‌بینید. آن‌ها در اصل با این مدل آرایش، ویژگی‌های مثبت صورت خود را به روشی طبیعی اضافه کرده‌اند.

آرایش کلاسیک

اگر هم می‌خوهید دقیقاً برعکس این سبک آرایشی را بدانید چیست، نگاهی به زرق و برق و سایه‌های روشن لیدا گاگا بیاندازید.

آرایش کلاسیک

کلید آرایش کلاسیک: پوست شفاف

کلید آرایش کلاسیک، داشتن و یا ایجاد پوستی شفاف و بدون مشکل است. می‌دانیم گفتن آن آسان‌تر از انجام دادنش است اما یک کرم پودر یا کانسیلر سبک به توهم داشتن یک چهره عالی با پوست شفاف کمک می‌کند.راستی میدانستید یکی از سلبریتی‌های که پوست واقعاً خوبی دارد، جنیفر لوپز است.

آرایش کلاسیک

برای رسیدن به این حالت آرایشی کانسیلر و یک پودر شفاف به شما کمک زیادی می‌کند. در مرحله بعد هم یک رژگونه هلویی که باید به گردترین قسمت گونه‌های خود آن را بکشید.

ابرو: با چشم می‌رود، با چشم می‌آید

ابرو‌ها به چهره، قاب و شیب می‌دهند اما خیلی از خانم از داشتن ابرو‌های خوب محروم هستند. اما الان می‌توان با روش‌های زیادی ابرو‌ها را ترمیم کرد. هر چند در مدل کلاسیک ابرو‌ها نباید اغراق شده باشند.

آرایش کلاسیک

شکل ابرو در حالت آرایش کلاسیک، خیلی متفاوت و ویژه نیست. باید به صورت شما بیاید اما از نظر طول باید به موازات گوشه داخلی چشم شما تا گوشه بیرونی باشد.

سایه خنثی نه برق برقی!

همان طور که گفتیم رنگ‌های آرایش کلاسیک محو و مات هستند و نباید در صورت حالت جیغ داشته باشند. چشمان شما باید در این سایه گم نشود و برق خود را حفظ کند.

آرایش کلاسیک

خط چشم رنگی در این مدل جایی ندارد و با استفاده از مداد یا خط چشم مایع مشکی اجرا می‌شود.

آرایش کلاسیک

به این ترتیب که یک خط روی پلک نزدیک به پایه مژه‌ها می‌کشید و با ریمل مژه‌های انتهایی را در راستای خط چشم‌تان می‌برید.

لب‌های طبیعی نه مصنوعی و ورم کرده

اگر شما هم جزء کسانی هستید که این سال‌ها لب‌هایتان را بزرگ کرده‌اید، بدانید یکی از شاخصه‌های اصلی آرایش کلاسیک را از دست داده‌اید.
لب‌ها در هر نوع آرایشی – و البته بی‌آرایشی- به چشم آیند. در آرایش سبک کلاسیک، تم رنگ‌های خنثی و کم رنگ و حتی برق لب مناسب است.

آرایش کلاسیک

شما را درک می‌کنیم که دوست دارید – و یا عادت کرده‌اید- که لب‌های قرمز و زرشکی داشته باشید اما بدانید این رنگ‌ها تیره و خشمگین هستند و وقتی صحبت از لب‌های کلاسیک می‌شود، باید مقابل آنها‌ایستادگی کنید.

آرایش کلاسیک

لب‌های ظریف و صورتی رنگ نهایت یک لب کلاسیک است. در نهایت در آرایش کلاسیک تمام تمرکز و توجه روی چشم هاست. حالا به ما بگویید شما اهل این مدل آرایش هستید و یا نه؟!

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :