بلفاروپلاستی چیست؟

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در پلک های بالا و پایین چشم های شما مقدار زیادی چربی جمع شده بهتر است بدانید بلفاروپلاستی چیست. این روش یک روش درمانی مناسب و به روز با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات مدرن می باشد که امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. اما بسیاری از افرادی که از چربی زیاد پلک ها رنج می برند، بدون کسب اطلاعات کامل و تحقیق اقدام به انجام روش های غیر استاندارد زیر نظر افراد فاقد تخصص می کنند. قطعا این چنین روش هایی حتی اگر پس از انجام فرآیند خاص تاثیر مثبتی داشته باشند، آن تاثیر همیشگی نخواهد بود و قطعا بعدها با ضررهای آن مواجه می شوید. اما بلفاروپلاستی بهترین روش جدید جراحی پلک بالا و پایین است که البته در انتخاب نوع کلینیک و پزشک جراح باید دقت زیادی به خرج دهید.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی چیست؟

آیا می دانید، بلفاروپلاستی چیست؟ با انواع روش های زیبایی پلک آشنایی دارید؟ آیا می دانید که امروزه با توجه به رشد تکنولوژی و علم بشر می توانید خود را چندین سال جوان تر نشان دهید؟ بلفاروپلاستی یکی از روش های بی نظیر جدید زیبایی پلک است. این روش، جهت حذف توده های چربی پلک بالا و پلک پایین مورد استفاده قرار می گیرد. قطعا بنابر دلایلی که انباشت چربی و افزایش سن دو نمونه از مهمترین آن ها می باشد، چربی در قسمت پلک بالایی و پلک پایینی تجمع می کند. حال این چربی ها روی زیبایی شما نیز تاثیر می گذارند که این مسئله برای برخی از افراد به ویژه خانم ها بسیار مهم است. اما امروزه با پیشرفت علم، دیگر جای نگرانی نیست؛ چرا که با کمک روش بلفاروپلاستی می توان زیبایی را به پلک های خود هدیه داد. این روش برای بهبود و در نتیجه سفت شدن پلک ها استفاده می شود که قطعا از هر روشی بهتر و مطمئن تر خواهد بود.

بلفاروپلاستی صدف

قبل از جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست؟ یک روش جراحی جهت استخراج توده و کیسه چربی های اضافی از پلک بالا و پایین که به دو روش انجام می شود. اما جراحی پلک ها کار ساده ای نیست و بایستی تحت نظر جراح متخصص با مهارت بالا، تجهیزات مدرن و طی مراحل و عملیات مختلفی صورت بگیرد.

 • ابتدا جراح باید سابقه پزشکی بیمار را با پزشک متخصص در میان بگذارد. این حساسیت ها مربوط به ناحیه چشم خواهد بود که شامل حساسیت، تورم، خارش و دیگر جراحی ها می باشد. حتی اگر بیمار دارای بیماری هایی چون تیروئید و فشار خون بالا نیز باشد در این صورت نیز باید با پزشک‌ مشورت کرده و اقدامات لازمه صورت بگیرد. اما داروهایی نیز که بیمار به صورت دائم مصرف می کند هم باید مورد بررسی قرار بگیرد.
 • طبق دستور پزشک و تحت نظر آن معاینه فیزیکی انجام شود‌ که این معاینه شامل بررسی بینایی و توانایی تولید اشک در چشم ها خواهد بود. حتی با کمک دستگاه پیشرفته مخصوصی پلک شما را اندازه گیری می کنند.
 • یکی از مهمترین مراحل نیز مرحله عکاسی توسط پزشک است. این تصویر که از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می گیرد به برنامه ریزی دوره جراحی کمک بسیار زیادی خواهد کرد. پزشک توسط این تصاویر می تواند نوع جراحی، نوع برش و حتی دوره نقاهت و بهبود را تشخیص دهد. اما رعایت نکات مهم و دستورات پزشک اعم از عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکی، مصرف داروهایی طبق دستور پزشک و حتی ترک برخی از عادت ها جزم دیگر نکات مهمی است که باید حتما رعایت کنید.

نکاتی مهم درباره بلفاروپلاستی

جراحی پلک یک روش ناب زیبایی است که بهتر است قبل از انجام آن ابتدا بدانید روش بلفاروپلاستی چیست؟ آشنایی با مفهوم، فرآیند و حتی نکات بلفاروپلاستی جزو نکات مهمی به شمار می روند که قطعا باید درباره آن ها اطلاعات کافی داشته باشید.

 • توجه داشته باشید که جراحی پلک بنابر دلایل مختلف می تواند انجام شود که اما شما باید جزو آن دسته از افراد قرار بگیرید که نیاز به این جراحی داشته باشید. البته این قضیه نیز به تشخیص پزشک انجام می شود.
 • جراحی پلک یا بلفاروپلاستی دو نوع است که شامل، جراحی پلک بالا و جراحی ملک پایین می باشد. جراحی این دو روش اگر با روش بلفاروپلاستی انجام می شود، اما نوع برش ها و اندازه آن ها متفاوت خواهد بود.
 • شما قبل اینکه بخواهید جهت انجام جراحی پلک اقدام کنید، بهتر است ابتدا به چشم پزشک مراجعه کرده و میزان دید چشم هایتان را معاینه کنید‌. چرا که جراح پلک متخصص چشم نیست و تنها در جراحی پلک ها تبحر دارد.
 • توجه داشته باشید که امروزه مراکز زیادی جهت انجام جراحی های مختلف فعالیت دارند که در صورت تخصصی بودن توده چربی و جراحی، بهتر است به جراح متخصص مراجعه کنید.
 • بلفاروپلاستی به عنوان یک روش زیبایی پلک های بالا و پایین، با هدف بهبود زیبایی چشم و ضعف بینایی صورت می گیرد؛ پس سرخود و به دلیل مد و … اقدام به این جراحی نکنید.
 • در جراحی های بسیار تخصصی و خطرناک بیمار به استراحت بیشتری نیاز دارد. چرا که دوره نقاهت آن طولانی تر خواهد بود‌. اما بیمار ظرف یک یا دو هفته پس از جراحی می تواند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد.
 • توجه داشته باشید باوجود اینکه جراحان اقدام به جراحی زیبایی پلک کرده و صلاحیت انجام جراحی را دارند؛ اما هیچ آموزشی در زمینه چشم پزشکی ندیده اند. پس در صورت وجود نکات مثبت یا منفی درباره چشم ابتدا با چشم پزشک مشورت کنید.
 • تنها دانستن بلفاروپلاستی چیست نمی تواند به شما کمک کند عمل موفقی داشته باشید، بلکه با مشورت پزشک جراح باید تمام نکات قبل و بعد عمل را رعایت کنید.

بلفاروپلاستی صدف

بهترین مرکز بلفاروپلاستی در تهران

کلینیک صدف با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و رعایت اصولی استانداردها از بهترین و مطمئن‌ترین کلینیک‌های تخصصی پوست و مو در تهران محسوب می‌شود. ۱۰ سال سابقه کاری کلینیک صدف و رضایت حداکثری مشتریان آن تضمین‌کننده نتیجه جراحی‌های بلفاروپلاستی در این کلینیک است.

کلینیک صدف همواره تلاش کرده که با کمک مجرب‌ترین جراحان زیبایی و فراهم آوردن به‌روزترین تجهیزات بلفاروپلاستی شما را در رسیدن به نتیجه دلخواهتان یاری کند. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک صدف تماس بگیرید.

021-27437

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :