محمد رضا اهوارکی در
0

عطر سنگین به چه عطری گفته می شود؟

عطر سنگین به چه عطری گفته می شود؟

شاید به کلمه ی “intense” یا “extreme” روی بطری برخی عطرها یا ادکلن ها دقت کرده باشید. این روشی جدید برای نشان دادن قدرت عطرها توسط برندهای مشهور و کلاسیک عطرسازی است. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که این نسخه از عطرها چه تفاوتی با نسخه ی دیگر دارند. در این مقاله قرار است به این سوال شما پاسخ دهیم. عطر سنگین به چه عطری گفته می شود؟

در زیر با مثال زدن ۵ کمپانی معروف به شما در این زمینه معنی این لغت را بهتر متوجه می شوید:

شاید یکی از معروفترین برندهای عطرسازی مردانه در جهان هوگو باس باشد که از سال ۱۹۹۸ تاکنون ترکیب های مختلفی از عطر را امتحان کرده و ذائقه طرفدارانش را با آن ها تست کرده. امسال این نسخه اولین نسخه ی منتشر شده “intense” این کمپانی است. علاوه بر مایع تیره رنگ تر درون آن رایحه ی آن نسبت به نسخه اصلی این عطر به دلیل استفاده کردن از رایحه ی سیب های شیرین تر و میخک ها و دارچین زرد زنگ تندتر از رایحه  آلبالویی و ترش این عطر کاسته شده است ولی همچنان رایحه ی وانیل، لیمو و گل شمعدانی را در آن حس می کنیم. به طور خلاصه عطری غنی تر، جدیدتر و با ماندگاری بالاتر تولید شده است.

عطر سنگین به چه عطری گفته می شود؟

با اینکه عطر مون بلان Emblem قوی و عطری ورزشی (حاوی ترکیبی از رایحه ی تند زنجبیلی و شیرین انگور بود) بود اما در مون بلان Emblem Intense تندی و قدرت و نفوذش بیشتر شده است.

همان طور که گفتیم موارد استفاده شده در عطر اصلی همچنان در این نسخه نیز وجود خواهند دارد ولی در آن رایحه های جنگلی دانه  تانکا و رایحه ی چرم جیر و نعناع اضافه شده اند.

عطر سنگین به چه عطری گفته می شود؟

تام فورد Noir Extreme شاید مانند نسخه ی اصلیش به نظر برسد اما رایحه ی آن ها زمین تا آسمان متفاوت است. در هر دوی آن ها مواد پایه (رایحه ترنج) به کار رفته اند ولی در نسخه ی Extreme رایحه ای سبک تر و شیرین تر را حس می کنیم. دلیل آن هم اضافه شدن رایحه ی گل یاسمن و رز و میوه ی بهارنارنج به آن است. در اسپری اول شما به راحتی رایحه ی وانیل را که در نسخه ی اصلی بود حس می کنید ولی بوی چرم و کاج در آن با رایحه های تندتر درخت صندل و زعفران و زنجبیل جاگزین شده اند.

عطر سنگین به چه عطری گفته می شود؟

عطر Infinite بنتلی رایحه ای شیرین دارد و دلیل آن هم ترکیب اسطوخدوس، گل شمعندانی و بنفشه است. اما در نسخه ی Intense این عطر ترکیب تندی از رایحه های فلفل سیاه و سدر مراکشی و خزه را می بینیم. تفاوت دیگر آن ها این است که نسخه ی Intense آن به عنوان یک عطر ماندگار عرضه می شود ولی نسخه ی اصلی آن به عنوان عطری با دوام یک روزه عرضه می شد.

عطر سنگین به چه عطری گفته می شود؟

در عطر Pour Homme برند بوتگا ونتا شاهد رایحه ای قوی از ترکیب فلفل جامایکایی و گل مریم و صنوبر کانادایی بودیم در نسخه ی Extreme آن شدت آن به دلیل اضافه شدن رایحه های چرم و فلفل گینه بیشتر شده است. نتیجه ی آن عطری غنی تر، تندتر، و پرطرفدارتر شده است که رایحه ای جنگلی نیز پیدا کرده است.

عطر سنگین به چه عطری گفته می شود؟

مطالب مرتبط:

1- فرق بين عطر و ادكلن در چيست؟

2- چه عطری رو کجا استفاده کنم؟

3- چه زمانی عطرم رو عوض کنم؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :