محمد رضا اهوارکی در
0

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

شاید پیش خودتان بگویید عوض کردن عطر هم مگر زمان خاصی دارد؟ من تا وقتی از بوی عطرم خسته نشدم و  دل مرا نزده چرا باید آن را عوض کنم؟ تا وقتی تمجید دیگران از بوی آن و ست بودنش با شخصیت من وجود دارد چه دلیلی دارد سراغ عطر دیگری بروم؟ اگر با این سوال مواجه اید که چه زمانی عطرم را عوض کنم؟ ما پاسخ آن را در ادامه به شما خواهیم داد. 

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

1- غیر رسمی لباس می پوشید ولی عطر رسمی می زنید

تصور کنید شلوار جین و صندل و تی شرت به تن دارید و یک عطر سنگین رسمی استفاده کرده اید. کمی که بگذرد خودتان حس می کنید که چرا الان این عطر را استفاده کرده ام؟ پس برای تیپ های غیر رسمی به دنبال عطرهای با رایحه ی گل ها و سبک تر باشید.

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

2- تابستان است و شما بوی زمستان را هنوز به همراه دارید

عطرهای زمستانه شامل رایحه های چوب و فلفلی و تند هستند در حالیکه عطرهای تابستانه رایحه های مرکبات و گل ها را در خود جای داده اند. البته که قانونی در این باره وجود ندارد ولی پیشنهاد ما به شما این است که با تغییر فصل عطرتان را هم عوض کنید.

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

3- بقیه عطر شما را همه جا استشمام می کنند

ما می خواهیم عطر جزوی از ما شود و دیگران ما را با آن رایحه بشاسند. پس از مدتی که یک عطر را استفاده می کنید بینی شما نسبت به بوی آن بی حس می شود و به آن عادت می کند، ولی این به این معنی نیست که هر دوساعت یکبار آن را دوباره اسپری کنید! اگر عطر قوی تری دارید که بینی شما نسبت به آن بی حس شده می توانید برای مدتی از یک عطر سبک تر استفاده کنید.

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

4- تیپ شما مخصوص کار است ولی بوی عطر شما مخصوص تعطیلات

همانطور که در بالا گفتیم تیپ شما تعیین کننده ی عطر شماست. رایحه های مخصوص محیط کار هم بین رییس و کارمندان باید تفاوت داشته باشد. نتیجتا باید روی عطری که استفاده می کنید خیلی دقیق باشید. عطر شما باید از میان رایحه های گل شاه پسند، یا گل هایی مثل نعناع و آویشن باشد.

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

5- حین خرید عاشق عطری شدید ولی بعد از استفاده از آن متنفر شدید!

قرار نیست هر عطری را از فروشگاه می خرید بعدا هم همان بو را دقیقا استشمام کنید. داخل فروشگاه عطر مسلما رایحه های زیادی در هوا پراکنده اند و شما شاید در انتخاب باید کمی بیشتر دقت کنید. اگر دچار این حالت شدید نسبت به عوض کردن عطر اقدام کنید.

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

6- عطر شما بوی عرق بدن شما را خنثی نمی کند

بعضی مواقع عطر شما به اندازه ای قوی نیست که بتواند بوی عرق شما را خنثی کند و یا شما فردی هستید که زیاد عرق می کنید به طوری که به عطری قوی تر در راستای رفع بوی بد آن نیاز دارید. علاوه بر عوض کردن عطر می توانید حمام رفتنتان را بیشتر کنید و یا از خوردن پیاز در وعده ی شام (بوی بد دهان هم بی تاثیر نیست) خودداری کنید.

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

7- از استشمام آن سردرد می گیرید

تحقیقات نشان داده که 30 درصد افراد به بوی بعضی عطرها آلرژی خاصی دارند. اگر شما از این دسته افراد هستید و پس از استفاده از عطر سردرد می گیرید برای عوض کردن عطر خود اقدام کنید.

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

8- از رایحه ی آن خاطره ی بد دارید

شاید هدف شما این بوده که به کسی که دوستش دارید و از قضا همین عطر را هم استفاده می کرده برسید ولی دچار شکستی به نام شکست عشقی شده اید. یکی از راه های فراموش کردن فرد مقابل و یا حداقل آسان تر کردن این فرآیند عوض کردن عطر مورد نظر و استشمام نکردن مجدد آن است.

چه زمانی عطرم را عوض کنم؟

9- شما را مانند قبل راضی نگاه نمی دارد

پس از مدتی حس می کنید که دیگر عطر شما برایتان آن جذابیت اولیه را ندارد. اصطلاحا می گویند عطر پتانسیلش را از دست داده است. پس نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

مطالب مرتبط:

1- 7 حقیقت دور از ذهن درباره ی عطر که نمی دانستید

2- معرفی عطر جنتلمن ژیوانشی

3- عطر جدید تابستانه ی ویکتوریا سکرت حشرات را دور می کنددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :