راه های افزایش زمان ماندگاری بوی عطر

عطر خوب همیشه گران است و بعد از اینکه شما از آن استفاده می کنید انتظار دارید که مدت زیادی روی بدن شما بماند. ولی معمولا متوجه می شویم که این ماندگاری زیاد نیست و جایی که به آن نیاز داریم مانند مهمانی و یا مراسم دیگر خودنمایی نمی کند. در این پست قصد داریم تا به شما بگوییم که چگونه طول عمر بوی عطر خود را افزایش دهید. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

ad banner

ابتدا باید بگوییم که از استعمال عطرهای تقلبی دست بکشید. سعی کنید عطری گران قیمت تر بخرید ولی در عوض کیفیت خوبی را تجربه کنید. با توجه به صحبت های یکی از متخصصان پن هالیگون (عطر فروشی معروف 144 ساله در لندن) که درباره ی خانه داری و اینکه خانم ها چه مقدار عطر به روی مچ ها بزنند و اینکه اگر مچ ها را به هم بمالند موجب از بین رفتن زودتر بوی عطر می شود گفت:

مالیدن عطر باعث زودتر شدن عملیات تبخیر می شود و عطر مدت زیادی روی بدن شما نمی ماند. به جای اینکار دوبار روی هر مچ، سینه و پشت گردن اسپری کنید و صبر کنید تا خشک شود.

راه های افزایش زمان ماندگاری بوی عطر

عطر زدن به سینه باعث می شود تا در طول روز روی بدن شم شناور بماند ولی اسپری کردن عطر روی مچ اینگونه نیست. وقتی شما در طول روز صحبت می کنید و دستتان را حرکت می دهید و یا پشت سرتان قرار می دهید بوی عطر آزاد می شود و دیگران آن را استشمام می کنند. کمی عطر پشت پاها و زانوها هم به آزاد شدن بوی عطر حین راه رفتن کمک می کند.

این متخصص عطر همچنین کرم زدن به پوست قبل از اسپری کردن عطر برای ماندگاری بیشتر را پیشنهاد می کند:

پوست خشک چربی عطر را می گیرد که باعث تبخیر زودتر آن می شود.

امیدواریم که از این پست لذت برده باشید.

مطالب مرتبط:

1- عطر جدید دیوید بکهام به نام Aac classic

2- راه های ماندگاری بوی عطر کدام است؟ 

3- چه عطری برای من مناسب تر است ؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :