راه های ماندگاری بوی عطر کدام است؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که با وجود خرید یک عطر و یا ادکلن معروف هرگز از پخش و ماندگاری عطر راضی نباشید! در این مقاله قصد داریم بهترین روش افزایش ماندگاری بوی عطر را به شما معرفی کنیم.

 

راه‌های افزایش ماندگاری عطر

دوام رایحه عطر و همچنین افزایش ماندگاری از جمله سوالات و مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و در این بخش قصد داریم به این راهکارها اشاره کنیم با چی بپوشم همراه باشید.

افزایش ماندگاری عطر

پوست را چرب کنید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید میزان ماندگاری بوی عطر در پوست‌های چرب به مراتب بیشتر از پوست خشک است. به همین دلیل بسیاری از کارشناسان زیبایی اعتقاد دارند که اگر پوست خشک دارید حتما قبل از استفاده از عطر ان را چرب کنید و یا از لوسیون‌هایی که معمولا برندهای تولید کننده عطر وارد بازار می‌کنند استفاده کنید تا ماندگاری را افزایش دهید.

افزایش ماندگاری عطر

عطر را به مو اسپری کنید

یکی از تکنیک‌هایی که باعث افزایش ماندگاری عطر می‌شود، اسپری کردن عطر و ادکلن بلافاصله بعد از خروج از حمام است. این روش کمک می‌کند تا قبل از اینکه موهای شما خشک شود عطر را درون خود حبس کند؛ و هنگامی که قدم می‌زنید رایحه عطر شما در فضا بپیچد و میزان ماندگاری را بیشتر از قبل کند.

افزایش ماندگاری عطر

به لباس عطر بزنید

اگر می‌خواهید میزان ماندگاری عطر بیشتر از قبل شود، بهتر است که عطر را بر روی لباس اسپری کنید اما نه به هر جای لباس! می‌توانید عطر را بر روی روسری و یا پارچه ای بزنید و سپس آن را درون کاور لباسی که قصد پوشیدن آن را دارید قرار دهید و یا آن را بر روی آستر کت خود اسپری کنید. این روش‌ها مانع از بروز لکه عطر و ادکلن بر روی لباس می‌شود.

افزایش ماندگاری عطر

در جای مناسب نگهداری کنید

یکی از مواردی که میزان ماندگاری عطر را افزایش می‌دهد نگهداری در فضای خنک و تاریک است. بنابراین هرگز عطر و ادکلن را در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید؛ همچنین نگهداری عطر در حمام از جمله خطاهایی است که برخی از افراد آن را انجام می‌دهند.

افزایش ماندگاری عطر

غلظت عطر اهمیت دارد

همانگونه که می‌دانید هر عطری از یک رایحه و ماده روغنی در کنار مقداری حلال که معمولا الکل است ساخته شده است. هر چه قدر میزان ماده روغنی بیشتر باشد و میزان الکل کمتر ماندگاری و دوام رایحه بیشتر خواهد بود. بنابراین یکی از راه‌ها خریدن عطرهای خالص‌تر است.

  • غلیظ‌ترین عطرها: ۱۵ تا ۴۰ درصد از روغن و ماده معطر
  • ادوپرفیوم: ۱۰ تا ۲۰ درصد از روغن و ماده معطر
  • ادوتویلت: ۵ تا ۱۵ درصد از روغن و ماده معطر

ماندگاری بوی عطر

به سه نقطه اسپری کنید

یکی از روش‌های که باعث ماندگاری عطر می‌شود اسپری کردن آن در ۳ نقطه از بدن است. این ۳ نقطه می‌تواند مچ دست، پشت گوش و پشت زانوها باشد. توجه کنید اینکار شانس از بین رفتن بوی عطر در کوتاه مدت را به صفر می‌رساند. همچنین اسپری کردن عطر بر روی نقاطی که نبض دارند میزان پخش بو را افزایش خواهد داد.

ماندگاری بوی عطر

نت عطر و ادکلن مهم است

نت پایه عطرها معمولا همان چیزی است که باعث ماندگار بودن یا نبودن عطر می‌شود به همین دلیل است که عطرهایی که پایه مشک، چوب، چرم و عنبر دارای معمولا دارای ماندگاری بیشتر نسبت به سایرین هستند. بعلاوه با افزایش غلظت این نت پایه ماندگاری بیشتری خواهد داشت. در مقابل نت مرکبات معمولا خیلی زود و در کمتر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از روی پوست شما خواهد رفت.

ماندگاری بوی عطر

دست‌ها را به هم نمالید

هرگز عطری که بر روی مچ دست و یا سایر نقاط بدن اسپری کردید را نمالید، این مساله سبب می‌شود خیلی زود عطر جدا شده و رایحه آن از بین برود. به جای آن سعی کنید عطر را در پشت آرنج، زانو، گردن، مچ دست و سایر نقاطی که نبض دارند بزنید.

ماندگاری بوی عطر

به نوع و کیفیت عطر توجه کنید

عامل بعدی در افزایش دوام رایحه عطر نوع و کیفیت عطر است. معمولا عطرهایی که گرانقیمت‌تر هستند دارای دوام رایحه بیشتری نسبت به انواع ارزان‌قیمت‌تر‌اند. اما همین مساله کافیست که عده ای دست به ارایه کپی عطر بزنند. بنابراین قبل از خرید حتما در مورد اصل بودن عطر تحقیق کنید. نکات زیر می‌تواند به شما کمک کند.

ماندگاری بوی عطر

از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید

اگر قصد خرید حضوری دارید حتما از فروشگاه‌های بزرگ و معروف که سابقه طولانی در فروش عطر دارند خرید کنید چون احتمال کپی بودن و تقلبی بودن عطر در چنین فروشگاه‌هایی به مراتب کمتر از مغازه‌های کوچک و دست فروش‌ها است!  اگر قصد خرید آنلاین دارید پیشنهاداتی که ما در چی بپوشم برای شما می‌دهیم می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

ماندگاری بوی عطر

در مورد ادکلن مورد نظر تحقیق کنید

به وب سایت برند عطر مورد نظر خود سری بزنید تا عطرها را به دقت ببینید و مشاهده کنید که عطر مورد نظر شما چه ظاهری دارد، در چه اندازه‌هایی تولید می‌شود، بارکد آن کجا زده می‌شود، تولید کدام کشور است و … . شناخت این موارد به شما در تشخیص عطر اورجینال از تقلبی کمک شایانی خواهد کرد.

ماندگاری بوی عطر

بسته بندی و سریال را چک کنید

سلفون روی بسته بندی باید کاملا صاف و یکدست دور جعبه کشیده شده باشد. اگر نوشته‌های روی جعبه مات و ناخوانا باشند و یا اشتباهی در املای لغات دیده شود بدون تردید آن عطر تقلبی است. بارکد هم معمولا در قسمت پایین جعبه زده می‌شود و نه کناره‌ها. همچنین هر عطری شماره سریالی دارد که محل تولید آن را مشخص می‌کند. اگر این شماره سریال روی بسته وجود نداشته باشد و یا ناخوانا و محو شده باشد قطعا آن عطر تقلبی است.

ماندگاری بوی عطر

به جعبه عطر توجه کنید

پشت جعبه عطر اطلاعات کاملی درباره نوع عطر (اودوتویلت یا اودوپرفیوم و …) زنانه یا مردانه بودن، تاریخ انقضا و … درج شده است که حتما باید دقیق و درست باشند.

ماندگاری بوی عطر

به شیشه عطر توجه کنید

برندهای معتبر، همان دقتی را که برای ساخت ماده عطر به کار می‌برند در ساخت بطری عطر هم رعایت می‌کنند و همیشه بطری‌های عطر با مواد عالی و با کیفیت بالا ساخته می‌شوند. پس موقع لمس بطری نباید هیچ حباب یا زائده ناشی از ساخت بد حس شود. درب بطری هم باید محکم بسته شود و کاملا روی بطری چفت شود.

ماندگاری بوی عطر

بوی ادکلن اهمیت دارد

وقتی یک عطر تقلبی را برای اولین بار بو می‌کشید معمولا رایحه‌ای قوی از الکل را حس خواهید کرد در حالی که در عطرهای اصل این اتفاق رخ نمی‌دهند. مواد خام به کار رفته در عطرهای تقلبی کیفیت پایینی دارند تا هزینه ساخت کمتری داشته باشند. رایحه این مواد نه تنها به خوبی رایحه عطرهای اصل نیست بلکه به سرعت هم از بین می‌رود و استاندارد نبودن آن ممکن است باعث بروز حساسیت‌های پوستی و مشکلات دیگری شود.

ماندگاری بوی عطر

رایحه مناسب فصل استفاده کنید

اصولا عطرهای شیرین ماندگارتر هستند زیرا سردی هوا به ماندگاری آن‌ها کمک می‌کند به همین خاطر اینگونه عطرها در زمستان توصیه می‌شوند اما وقتی پای عطر تابستانی به میان می‌آید مساله کاملا بالعکس است یعنی عطرهای گرم و شیرین ماندگاری کمتری دارند و باعث ایجاد گرمای بیشتر و کلافگی می‌شوند لذا استفاده از عطرهای خنک ضروری است. در واقع گرمای هوا به پخش بیشتر رایحه کمک می کند و همین باعث می‌شود اثر عطر در روزهای گرم خیلی زود کم رنگ شود.

ماندگاری بوی عطر

عطر زدن را تجدید کنید

هرچقدر هم تلاش کنیم تا دوام بوی عطرمان را بیشتر کنیم اما حقیقت این است عطر مانند لباس‌هایی نیست که صبح آنها را می‌پوشیم و تا هنگام بازگشت به منزل هم می توانند به حالت اولیه و مرتب خود وجود داشته باشند. به همین دلیل هم است که کارشناسان زیبایی پیشنهاد می‌کنند با تمام راهکارهایی که ارائه شد بهترین کار این است که یک شیشه کوچک از عطرمان را همیشه به همراه داشته باشیم و در مواقعی که لازم داریم رایحه خوب عطرمان را استشمام کنیم، کمی از آن را دوباره بزنیم.

 

مطالب مرتبط:

۱- یک شیشه عطر تا چند روز دوام می آورد؟

۲- چه عطری برای من مناسب تر است؟

۳- هفت عطر گرانقیمت جهان

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :