سارا هنجنی در
0

برنزه شدن به کمک میوه و سبزیجات

برنزه شدن به کمک میوه و سبزیجات

برنزه کردن پوست و یا برنزه شدن یا هر چی که دوست دارید اسمشو بذارید این روزها مد شده. دیگه مرد و زن هم نمیشناسه! آیا می دونستید یک سری مواد غذایی وجود دارند که روی رنگ پوست بسیار تاثیرگذارند و سری دیگری هم وجود دارند که باعث ماندگاری رنگ پوست می شود؟ با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید. 

برای برنزه شدن خوراکی های زیر را بخورید:

برنزه شدن به کمک میوه و سبزیجات

1- میوه و سبزیجات قرمز بخورید
میوه ها و سبزیجاتی که به رنگ قرمز و زرد و یا نارنجی هستند، حاوی کارتنوئید هستند و همین کارتنوئیدها با رنگ دانه هایی که دارند باعث می شوند این میوه و سبزیجات به این رنگ در بیایند. کارتنوئیدها حاوی عناصری هستند که می توانند به خوبی از پوست مراقبت کنند. به ویژه بتاکارتن ها که در مواد غذایی مانند سیب زمینی شیرین و هویج و کدو تنبل وجود دارد.

برنزه شدن به کمک میوه و سبزیجات

2- اسفناج و کلم پیچ بخورید
ماده لوتئین در مواد غذایی مانند اسفناج و کلم پیچ که دارای برگ های سبز تیره ای هستند، وجود دارد. این مواد غذایی با اینکه به رنگ های زرد یا قرمز نیستند ولی منقبض بودن رنگ دانه ها به صورت پنهان در کلروفیل آنها وجود دارد.

3- از آنتی اکسیدان ها استفاده کنید
بدن در طول سال همیشه زیر لباس پوشانده می شود و با فرا رسیدن فصل تابستان، به طور ناگهانی در معرض نور خورشید قرار می گیرد، مصرف آنتی اکسیدان باعث می شود که به بدن آسیبی نرسد. زیرا آنتی اکسیدان ها شامل مقادیر فراوانی از ویتامین های E و C است.

4- از امگا 3 استفاده کنید

همانطور که می دانید ماهی سرشار از امگا3 است. پس حتما ماهی را در وعده های غذایی خود قرار دهید. همچنین می توانید از روغن هایی مانند کلزا و زیتون برای تامین چربی مورد نیاز استفاده کنید. یک مورد دیگری که خیلی مفید است و باید به آن توجه کرد، استفاده از دانه های کتان است که می توانید به طرق مختلف آن را مصرف کنید که یکی از این موارد، مخلوط کردن دانه کتان با سالاد است.

مطالب مرتبط:

1- کیف های بزرگ زنانه برای محل کار

2- 5 گام ساده برای داشتن لب هایی قرمز

3- در مورد کمربندهای گوچی چه می دانید؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :