راهنمای پوشیدن شلوار پلیسه‌دار برای آقایان

بهترین استایل مربوط به دور کمر شماست، اشتباه نکنید منظورمان کاهش وزن و داشتن بدن سرحال و روی فرم نیست. روی سخن ما با نوع شلوار پوشیدن شما است که نشان می‌دهد چقدر به خودتان و استایلتان اهمیت می‌دهید. بیشتر مردان عادت دارند، شلوارهای عادی که متشکل از لنگ و کمر هستند استفاده کنند اما عده‌ای تصمیم متفاوت‌تر و استایلیش تری می‌گیرند. آن‌ها برنده بازی استایل روزگار جدید و مدرن هستند. شلوارهایی که پلیسه دار هستند، انتخاب مردان مدرن است. شلوارهای معمولی هیچ‌وقت نمی‌توانند شما را لاغرتر یا بلندقدتر نشان دهند، اما شلوارهای پلیسه دار این کار را به‌خوبی می‌توانند انجام دهند. همراه «چی بپوشم» باشید تا در مورد پلیسه و لزوم وجود ان در شلوارهای مردانه بیشتر بدانید.

ad banner

پلیسه چیست؟

برای اینکه خدشه‌ای به اصطلاحات خیاطی وارد نکنیم، به زبان ساده پلیسه و وجود ان را تشریح خواهیم کرد، پلیسه در واقع یک چین‌خوردگی ساده است. این چین‌خوردگی در کمر، بین جیب و زیپ قرار می‌گیرد. استفاده از پلیسه باعث می‌شود کمی پارچه بیشتر در دوخت شلوار استفاده شود؛ اما این پلیسه ها چه ویژگی دارند. پلیسه به راحتی شلوار کمک فراوانی می‌کند. بدن مردان شکل یکسانی از باسن تا زانو ندارد و از حالت پهن به باریک تغییر می‌کند. وجود پلیسه به شلوار مردانه راحتی می‌بخشد. اگر شلوار راسته پوشیده باشید، معمولاً در نشستن، کمی از پاچه شلوار را مجبورید به سمت کمر، بالا بکشید؛ اما در شلوارهای پلیسه دار این کار لازم نیست.

پلیسه ها دو نوع متداول دارند، پلیسه جلو یا انگلیسی که در امتداد زیپ شلوار و پلیسه معکوس یا ایتالیایی که در امتداد جیب‌ها زده می‌شود. پلیسه انگلیسی شیک‌تر است و پلیسه معکوس ظاهری گشادتر به شلوار می‌دهد؛ اما هردو این پلیسه ها حسادت برانگیز هستند.

پلیسه انگلیسی

شلوارهای پلیسه دار

پلیسه ایتالیایی

شلوارهای پلیسه دار

پلیسه های مدرن

شلوارهای پلیسه دار به آرامی جای خودشان را در جالباسی مردان باز کرده‌اند. ماندگارترین استایل ها آن‌هایی هستند که به آهستگی در میان مردم رسوخ کردند، استایل و پوشش‌هایی که به سرعت اوج می‌گیرند، به همان سرعت هم فراموش می‌شوند. مدل‌های سابق شلوار مردانه اغلب تا سال ۲۰۰۰ دوام نیاورند و از بین رفتند البته برخی از آن‌ها توسط طراحان برجسته برندهایی همانند دیو احیا شد. تغییر پوشش برای مردان اساسی‌تر از بانوان است. همچنین مردان دوست دارند که خوش‌تیپ‌ترین در میان هم نوعان خودشان باشند. با وجود اینکه مردان اغلب در خرید کردن اقتصادی‌تر هستند، وقتی لباسی در شبکه‌های اجتماعی یا برندهای مشهور مد باشد، مردان دست به خرج می‌شوند. ترند این روزهای بازار شلوارهای پلیسه دار است و مردان اغلب به زودی تصمیم به خرید حداقل یک دست شلوار پلیسه دار خواهد کرد؛ اما چگونه می‌توانید با شلوار پلیسه دار استایل مناسبی داشته باشید.

چگونه شلوار پلیسه دار بپوشید؟

راحت باشید که می‌توانید به راحتی بهترین استایل و شلوار چین و چروک‌دار مدرن(پلیسه دار) خودتان را با استفاده از دستورالعملی که در ادامه آورده شده است، انتخاب کنید.

پیراهن روی شلوار

تابستان است و هوا رو به گرم شدن می‌رود. شلوارهای پلیسه دار با وجود اینکه کلاسیک هستند، اصلاً فرمال و رسمی نیستند. می‌توانید آن‌ها را با پیراهن و تی‌شرتی که کلاسیک یا کمی مدرن است بپوشید و هرکدام از آن‌ها را روی شلوار بگذارید. در مورد شلوارهای پلیسه دار می‌توانید از شلوارهای راسته هم استفاده کنید. وجود چین‌های زیبا، حالت مستطیلی و یکنواخت بودن را از استایل شما خواهد گرفت.

شلوار پلیسه دار

پلیسه در دو لباس

داشتن پلیسه در دو لباس کنار هم در یک استایل نشان‌دهنده کلاسیک بودن و دقت نظر کسی که استایل را تدارک دیده است. می‌توانید کتی را با پلیسه های مدرن در کنار شلوار پلیسه دار خودتان بپوشید. دقت کنید که خیاط یا برندی که انتخاب می‌کنید حرفه‌ای باشد تا سلیقه شما، به هدر نرود.

شلوار پلیسه دار

استفاده از پارچه بیشتر در شلوار

اگر می‌خواهید کمی مدرنیته به استایل خودتان اضافه کنید، مخصوصاً اگر جوان هستید یا احساس جوانی می‌کنید، از پارچه اضافی که در خیاطی می‌تواند باعث بلندتر شدن پاچه‌های شلوار و در لباس‌های آماده می‌تواند علاوه بر بلندتر شدن لباس، گشاد دیده شدن هم به ارمغان بیاورد، نترسید. امروزه جوان‌ها از لباس‌های گشادتر و بلندتر برای اضافه کردن مدرنیته به لباس‌های خودشان استفاده می‌کنند.

شلوار پلیسه دار

ترکیب کفش و شلوار پلیسه دار

برای شلوارهای پلیسه دار می‌توانید همانند دیگر شلوارها عمل کنید. بر اساس کلاسیک بودن شلوار، بهتر است از کفش‌های کلاسیک استفاده کنید. رنگ کفش را با شلوار خودتان ست کنید. می‌توانید مقداری از پارچه شلوار را تا بزنید تا استایل خاص‌تری به وجود آورید.

شلوار پلیسه دار

متفاوت‌تر از بقیه باشید

می‌توانید از شلوار پلیسه دار برای تمایز خودتان و دیگران در ازدحام استفاده کنید. کافی است که شلوار پلیسه دار را با یک کفش اسپرت، ژاکت یا هودی ترکیب کنید. درهم آمیختن استایل ها می‌تواند در نوع خود جذاب و متمایزکننده باشد.

شلوار پلیسه دار

شلوار پلیسه دار، هدف اصلی

اگر به شلوار پلیسه دار، عرصه خودنمایی بدهید، جواب شما را به‌خوبی خواهد داد. اگر می‌خواهید که پلیسه ها، در چشم باشند، کافی است تی‌شرت یا پیراهنی انتخاب کنید آن را به‌جای روی شلوار، داخل شلوار قرار دهید. پلیسه ها از شما به خاطر دیده شدنشان تشکر خواهند کرد.

شلوار پلیسه دار

بایدونبایدهای پلیسه

لباس‌های پلیسه دار، هرچقدر هم که خوش‌دوخت باشند، به نظر قدیمی می‌آیند. بر اساس نظر حرفه‌ای‌های دنیای مد، برای تکرار ترندی که روزی بسیار محبوب بوده است، لازم نیست که دقیقاً همان را اجرا کنید. کافی است که برای مدرن‌تر کردن ان کمی خودتان را به روز کنید. شلوار پلیسه دار را با لباس‌های مدرن همانند ژاکت، بافت، کت‌های چرمی بپوشید تا در استایل خودتان مدرن‌تر دیده شوید.

پلیسه ها زمانی که روی شلوار دیده شوند بکار می‌آیند. اگر می‌خواهید وجود آن‌ها را به وسیله تی‌شرت و پیراهن همیشه مخفی کنید بهتر است شلوارهای معمولی بپوشید. تی‌شرت و پیراهن را تا جایی که می‌توانید داخل شلوار قرار دهید. این کار، علاوه بر به رخ کشیدن پلیسه ها به مدرن بودن شما هم کمک می‌کند.

لطفاً اجازه دهید که شلوار پلیسه دار بدون کمربند روی تن شما بایستند. سعی کنید که شلوار پلیسه دار را کمی بالاتر از کمر خودتان بکشید. در این صورت بدون کمربند هم می‌توانید شلوار پلیسه دار بپوشید. این قانون، کلی نیست و می‌توانید کمربند هم با شلوار پلیسه دار بپوشید. ویژگی که در انتها باید در مورد پلیسه ها می‌گفتیم، توانایی مخفی کردن اضافه‌وزن مردان است.

کاملاً کلاسیک نپوشید، شلوارهای پلیسه دار به حد کافی قدیمی به نظر می‌رسند، سعی نکنید قدیمی‌تر از این باشند. پارچه‌های زمخت و سنگین می‌تواند حالت آویزان بدی روی تن ایجاد کند. همچنین هیچ‌وقت از پارچه‌های براق استفاده نکنید. هیچ‌وقت فکر نکنید که هرچقدر شلوار شما گشادتر دوخته شده باشد با وجود پلیسه ها می‌تواند خوب دیده شود. پلیسه جادو نمی‌کند! سعی کنید همیشه تعادل را در خودتان رعایت کنید.

امیدواریم که توانسته باشیم به شما در مورد آنچه این روزها در دنیای مد مردانه رایج است، اطلاع‌رسانی کافی داشته باشیم.

مطالب مرتبط:

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :