نکاتی عجیب اما واقعی درباره آرایش

0

همه دوست دارند چهره‌ای زیبا و سالم داشته باشند به همین دلیل به آرایش روی می‌آورند. آرایش کم و به اندازه و متناسب با چهره به هیچ عنوان مذموم نیست به شرطی که به درستی انجام شود و در این راه به پوست و سلامت خود آسیبی نزنید. شما در مطالب مختلف توصیه‌های متنوعی را درباره آرایش و روش‌های آن می‌خوانید اما برخی از این نکات واقعا قابل استناد نیستند. برخی از این مطالب نیز با وجود این که عجیب به نظر می‌رسند درست هستند. نکاتی عجیب اما واقعی درباره آرایش را در این مقاله بخوانید.

تاثیر شامپوها

حتما شنیده‌اید که می‌گویند شامپوها پس از چند بار استفاه تاثیر خود را از دست می‌دهند و باید شامپوی خود را عوض کنید. این عقیده تا حد زیادی درست است و شاید خودتان هم متوجه شده باشید که پس از چند بار استفاده از شامپو دیگر تاثیر اولیه را روی موهایتان ندارد. این مساله به آب و هوا و شرایط محیطی بستگی دارد و برای مقابله با آن می‌توانید هر ماه شامپوی خود را عوض کنید و ماه بعد دوباره به شامپوی قبلی برگردید تا موهایتان به آن عادت نکند.

دم اسبی کردن موها

گفته می‌شود دم اسبی کردن موها باعث ریزش مو می‌شود. این باور نیز تا اندازه‌ای درست است. مدل موی دم اسبی که به موها فشار وارد کند به ریشه موها آسیب می‌زند و در مدتی شاهد ریزش موها خواهید بود.

مالیدن چشم‌ها

گفته می‌شود که مالیدن چشم‌ها باعث ایجاد چروک در اطراف چشم می‌شود. این اعتقاد درستی است چون پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس است و تا حد ممکن نباید فشاری به آن وارد شود چون ممکن است به خصوص در سنین بالا باعث ایجاد چروک شود.

نکاتی عجیب اما واقعی درباره آرایش

سوهان کشیدن ناخن‌ها

گفته می‌شود که سوهان کشیدن ناخن‌ها را باید در یک جهت انجام دهید. این باور کاملا درست است چون سوهان کشیدن در دو جهت مخالف به بافت ناخن‌ها آسیب می‌زند و آن‌ها را شکننده می‌کند.

عمر ریمل

گفته می‌شود که عمر ریمل حداکثر سه تا شش ماه است و پس از آن حتی اگر خشک هم نشده باشد باید آن را دور بیندازید. این باور نیز درست است چون ریمل‌ها بافتی چسبناک دارند و محیطی مناسب برای رشد باکتری هستند و برای سلامت چشم‌ها هم که شده پس از مدتی باید آن را کنار بگذارید.

مطالب مرتبط:

1- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

2- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

3- چشم های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :