مشکلات رایج زیبایی و راه حل آن ها

0

آرایش و زیبایی همیشه به همین سادگی‌ها نیست و گاهی مشکلاتی پیش می‌آید که با روش‌های معمولی قابل حل نیستند و باید ترفند‌های مقابله با آن‌ها را به خوبی بدانیم مثل چشم‌های پف کرده یا حلقه‌های سیاه دور چشم و یا آرایش ناخن‌ها. مشکلات رایج زیبایی و راه حل آن‌ها را در این مطلب بخوانید.

مشکلات رایج زیبایی و راه حل آن ها

چشمان پف کرده

اگر به دلیل بی‌خوابی یا گریه چشمانتان پف کرده است دو چای کیسه‌ای را در فریزر بگذارید تا سرد شوند سپس دراز بکشید و روی چشمان‌تان قرار دهید و ده دقیقه به همین حالت بمانید. این کار باعث می‌شود آب میان بافتنی جمع شده و پف چشمان شما تا حد زیادی برطرف گردد.

سیاهی دور چشم

برای پوشاندن لکه سیاه زیر چشم از یک کانسیلر که میزان مرطوب کنندگی بالا و چربی پایینی دارد استفاده کنید چون پوست زیر چشم نازک است و با ترکیبات چرب آسیب می‌بیند. برای تاثیر بهتر ابتدا از کرم دور چشم استفاده کنید سپس کانسیلر بزنید. با یک برس کانسیلر را محو کنید و سپس از پنکیک مناسب برای تمام صورت استفاده کنید.

جوش و لک پوستی

وقتی جوشی روی پوست شما ظاهر شد بلافاصله روی آن کیسه یخ بگذارید تا ورم و قرمزی را کاهش دهد سپس می‌توانید از کانسیلر‌های ضد جوش که حاوی بنزوئیل پراکساید هستند برای محو کردن و درمان جوش استفاده کنید. برای از بین بردن قرمزی اطراف بینی کانسیلر مایع به کار ببرید.

سفیدی موها

کارشناسان توصیه می‌کنند فاصله رنگ کردن موها باید حداقل 4 تا 6 هفته باشد اما در این مدت ریشه موها رشد می‌کنند و ریشه موها سفید می‌شود. برای پنهان کردن این سفیدی‌ها می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید مثل ریمل هم رنگ موی سر.

مطالب مرتبط:

1- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

2- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

3- چشم های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :