نکاتی برای خرید عطر مناسب

یکی از دشوارترین خریدهای هر شخص، انتخاب و خرید عطر است. عطرهای متنوع در بطری‌های رنگارنگ با رایحه‌های مختلف و نام‌های زیبا و وسوسه کننده انتخاب را برای هر کسی سخت می‌کند و خیلی وقت‌ها پس از خرید متوجه می‌شوید که این عطر با چیزی که در مغازه بو کردید تفاوت زیادی دارد. اما با رعایت چند نکته می‌توان در خرید عطر انتخاب درست و موفقی داشت. نکاتی برای خرید عطر مناسب را در این مطلب بخوانید.

۱- به توضیحات عطر بسنده نکنید

همه عطرها در روی جعبه و بروشورها و تبلیغات اینترنتی خود توضیحاتی دارند که در آن‌ها نوع کلی رایحه و بوهای مراحل مختلف را با عناوین نت‌های آغازین و میانی و نهایی توصیف کرده‌اند. اما این توصیفات نمی‌تواند راهنمای کاملی برای انتخاب شما باشند و این توضیحات فقط می‌تواند برخی انتخاب‌ها را حذف کند مثلا اگر به عطر چوب علاقه ندارید می‌توانید دامنه انتخاب خود را محدودتر کنید.

۲- عطر روی پوست‌های مختلف بوی یکسانی دارد

این یک باور غلط است که گفته می‌شود هر عطری روی هر پوستی بوی خاصی دارد. اگر ماده معطر دیگری روی پوست خود استفاده نکرده باشید و یا بوی عرق و سیگار ندهید بوی عطر روی پوست شما با بقیه پوست‌ها یکسان خواهد بود و تفاوتی نخواهد کرد.

نکاتی برای خرید عطر مناسب

 

۳- عطر را روی مچ دست امتحان نکنید

البته امتحان کردن عطر روی مچ دست اشکالی ندارد اما اگر جواهرات فلزی روی مچ خود داشته باشید ممکن است رایحه عطر در تماس با آن‌ها تغییر کند. بهترین نقطه برای تست کردن عطر روی بازو است.

۴- تا خشک شدن کامل عطر صبر کنید

پس از امتحان عطر روی پوست بلافاصله آن را بو نکنید و کمی صبر کنید تا رطوبت آن کاملا خشک شود تا رایحه‌های میانی و نهایی عطر را کاملا حس کنید.

۵- حس بویایی همیشه قابل اعتماد نیست

امتحان عطرها متعدد می‌تواند قوه بویایی شما را گیج کند و دیگر نتوانید تفاوت رایحه‌ها را تشخیص دهید. کارشناسان برای تازه کردن حس بویایی  بو کردن قهوه را پس از امتحان هر عطری توصیه می‌کنند.

 

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه یک عطرخوب انتخاب کنیم؟

۲- این ۴ عطر زنانه را در پاییز استفاده کنید

۳- راه های استفاده از عطر

۴- لیلا حاتمی عطر خود را با نام تهران به بازار جهان عرضه کرد

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :