این زنان در صنعت مد و فشن، ثروتمندترین‌ها هستند!

دنیای مد یک صنعت بزرگ با داستان ها و کسب و کارهای موفق فراوان است. این دنیایی است که در آن بیشتر مردان هستند که بر پست‌های مدیرعامل تسلط دارند، اما زمانه در حال تغییر است. اکنون سال 2018 است و تعداد فزاینده ای از زنان نامی برای خود در این صنعت در حال تغییر سریع و پر از رقابت شدید ایجاد می کنند. این زنان الهام‌بخش واقعی همه شما دختران بزرگ هستند و بنابراین ما تصمیم گرفتیم 5 زن را انتخاب کنیم که به گفته ما، صنعت را تغییر می‌دهند و شکستن را برای ما آسان‌تر می‌کنند.

ثروتمندترین بانوان صنعت مد

آنا وینتور، پادشاه مجله ووگ

آنا وینتور نه تنها سالها بالاترین مسئولیت را در تاثرگذارترین مجله مد، یعنی ووگ داشت از سال 2013 هم وارد صنعت مد شد.

ثروتمندترین بانوان صنعت مد

او با مدل مویی که در این سال ها حفظ کرده است و عینک آفتابی بزرگ خودش به یک نماد مد تبدیل شده است. آنا از سال 2013 مدیر هنری Condé Nast شد که یک شرکت رسانه ای جمعی جهانی است و بسیاری از مجلات معتبر مانند ووگ، مجله طراحی دایجست، نیویورکر و … است.

ثروتمندترین بانوان صنعت مد

  • دستمزد سالانه او تنها به عنوان سردبیر ووگ 4 میلیون دلار است.

ناتالی ماسنت بنیانگذار Net-a-Porter

پلتفرم تجارت الکترونیکی Net-a-Porter انقلابی در مد لوکس ایجاد کرده است و شگفت انگیزی و تاثرگذاری خودش را مدیون ناتالی ماسنت و گروه انگلیسی کارآفرینی او است.آنها یک لاین خط تولید لباس مردانه هم به اسم Outnet دارند.

ثروتمندترین بانوان صنعت مد

ناتالی علاوه بر این یک فرد الهام بخش به دخترانی است که می خواهند مثل او کار آفرین باشند.

ثروتمندترین بانوان صنعت مد

  • او در سال 2018 با دارایی 170 میلیون دلاری در فهرست ثروتمندترین زنان کارآفرین آینده قرار گرفت که به دلیل خودساخته بودن، شایسته دیده شدن و تقدیر هستند.

دایان فون فورستنبرگ و برند DVF

دایان یک آمریکایی با ریشه های بلژیکی است. او که 75 سال دارد از طراحان زن پیشرو در صنعت مد است.

ثروتمندترین بانوان صنعت مد

فون فورستنبرگ برند خود را در سال 1970 راه‌اندازی کرد، اما خط لباس او مشخصا  سال 1974 به بازار رسیدند.

ثروتمندترین بانوان صنعت مد

  • دارایی خالص دایان؛ 1.2 میلیارد دلار است.

استلا مک کارتنی، حامی حیوانات

استلا مک کارتنی، طراح مد و دختر پل مک کارتنی، خواننده و ترانه سرای افسانه ای بیتلز است.

اما وقتی از یک برند مد لوکس که بر اساس تعریف های مد پایدار – که درباره اش در همین سایت برایتان نوشتیم- عمل می کند؛ صحبت در میان است، مُدی که ستم بر حیوانات را روا نمی دارد؛ حتما نام استلا مک کارتنی بزرگ هم می درخشد.

استلا کار مد خود را در سن 16 سالگی در حالی که در کمپانی کریستین لاکروا -طراح مد فرانسوی- کار می کرد آغاز کرد. او بعدها در کالج هنری و طراحی معتبر سنترال سنت مارتینز تحصیل کرد و در سال 1995 با موفقیت فارغ التحصیل شد.

تنها دو سال بعد، در سال 1997  به عنوان مدیر خلاق خانه مد کلوئی در پاریس انتخاب شد و سرانجام، در سال 2001 او برند خود را راه اندازی کرد،

او در طراحی لباس های خود زنانگی و خیاطی مدرن را برجسته می کند و در عین حال یک امپراتوری مد جهانی و پایدار ایجاد کرده است. همچنین در سال 2012 و 2016، او و تیمش  طراحان تیم المپیک بریتانیا شدند.

به این موارد باید اضافه کنیم که استلا مک کارتنی لباس عروس مگان مارکل را هم طراحی کرده است.

  • دارایی خالص او 75 میلیون دلار اعلام شده است.

کیارا فراگنی شروع از خانه، نتیجه در قله

باور نمی کنید اما کیارا فراگنی که یکی از موفق ترین ها در عرصه مد است، کارش را  سال 2009 از یک وبلاگ شروع کرد.

او امروز در جهان شناخته شده است و در صنعت مد، احترام بسیار زیادی برایش قایل هستند؛علاوه بر اینکه کیارا به عنوان یک تأثیرگذار بین المللی، وبلاگ نویس، تاجر و مدل هم جایگاه دارد.

طرح هاس کیارا فراگنی در سال 2011 به عنوان یکی از تاثیرگذارترین طراحان در به وجود آوردن سبک های خیابانی در نیویورک معرفی شد و هفت سال بعد در تمام شوهای مد شرکت کرد و عکس روی جلد بسیاری از مجلات بزرگ مد شد و برای شغلش به دور دنیا سفر کرد.

امروز کیارا با همسرش فدز، پسرشان لئونه و سگ بین لس آنجلس و میلان زندگی می کند. او تعادل کاملی بین مادر بودن و یک شاغل ّ موفق و بسیار شلوغ ایجاد کرده است.

  • دارایی او 19 میلیون یورو از درآمد سه شرکتش بوده است…

حالا شما بگویید؛ کدام یک از این 5 زن شما را برای داشتن یک الگوی موفق قلقلک داند؟

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :