استلا مک کارتنی طراحی از خانواده موسیقی

استلا مک کارتنی طراحی از خانواده موسیقی، طراح بریتانیایی فرزند پل مک کارتنی عضو سابق گروه افسانه ای موسیقی بیتلز است. او بدون تکیه به شهرت پدرش توانسته است طراح لباس موفقی در سطح بریتانیا شود و افتخارات مهمی از جمله طراحی لباس تیم المپیک انگلیس را نیز کسب کرده است. در این مطلب نگاهی به آثار و زندگی استلا مک کارتنی طراح بریتانیایی می اندازیم.

ad banner

استلا مک کارتنی، طراحی از خانواده موسیقی

استلا نینا مک کارتنی در ۱۳ اکتبر ۱۹۷۱ در لندن به دنیا آمد. او فرزند دوم پل مک کارتنی و لیندا مک کارتنی عکاس امریکایی است. او وقتی یک دختر کوچک بود به همراه والدین و خواهرها و برادرش مدام در حال سفر بود و بر خلاف نام خانوادگی شان پدرش علاقه داشت که آن ها زندگی عادی داشته باشند.

استلا مک کارتنی، طراحی از خانواده موسیقی

استلا در سنین نوجوانی به مد علاقمند شد. وقتی ۱۳ سال داشت برای خود یک ژاکت طراحی کرد و سه سال بعد کار مد را آغاز کرده  و نزد کریستین لاکروا کارآموزی کرد. سپس در کالج طراحی و ارتباطات ریونبرون تحصیل کرد و در سال ۱۹۹۵ فارغ التحصیل شد. بلافاصله پس از فارغ التحصیلی اولین مجموعه خود را معرفی کرد که این لباس ها توسط مدل های مهمی مثل نائومی کمپل و کیت ماس پوشیده شده بودند.

استلا مک کارتنی، طراحی از خانواده موسیقی

او گیاه خوار است و هرگز از چرم در طراحی های خود استفاده نمی کند و به دنبال حفاظت از حیوانات در دنیای مد است. در سال ۱۹۹۷ او به مدیریت طراحی برند کلویی انتخاب شد اما در سال ۲۰۰۱ برند شخصی خود را راه اندازی کرد و در حال حاضر دارای ۱۷ شعبه در شهرهای مختلف جهان است. او در سال ۲۰۰۳ عطر برند خود استلا را معرفی کرد و ر سال ۲۰۰۷ خط تولید لوازم آرایشی ارگانیک خود را راه اندازی کرد.

استلا مک کارتنی، طراحی از خانواده موسیقی

استلا مک کارتنی در سال ۲۰۱۲ خط تولید لباس های بچه گانه برند خود را تاسیس کرد. او در زمینه تولید لباس های ورزشی نیز فعال است و با برند های مشهوری مثل آدیداس و H&M نیز همکاری کرده است. او در دو المپیک گذشته طراحی لباس تیم کشورش را به عهده داشته است.

استلا مک کارتنی، طراحی از خانواده موسیقی

مطالب مرتبط:

۱-  جان گالیانو، طراح بریتانیایی

۲- نگاهی به برند سلین

۳- نگاهی به برند ورا وانگ

۴- چگونه در طراحی لباس حرفه ای شویم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :