زیباترین تاج های خانواده سلطنتی بریتانیا

تاج هایی که در این مطلب لیست کرده‌ایم تاج های مورد علاقه خانواده سلطنتی هستند که نسل به نسل بین آن‌ها می‌چرخد. همان طور که پرنسسس دایانا و ملکه الیزابت دوم  بارها و بارها بر داشتن تاج اصرار داشته‌اند، هیچ اکسسوری نمی‌تواند به اندازه تاج یا نیم تاج (Tiara) مشخصه اصلی هر زنی از خانواده سلطنتی باشد. تفاوتی نمی‌کند مراسم عروسی باشد یا شام رسمی اعضای خانواده سلطنتی، آن‌ها می‌دانند چگونه با آن تاج‌های مجلل روی سرشان همه را محسور کنند.

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

 

بنابراین تاج‌ها سمبلی از سلطنت هستند، در سال‌های اخیر کیت میدلتون از تاج الماس کاری شده خود برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر استفاده می‌کند. هر کدام این این تاج‌های منحصر به خانواده سلطنتی بریتانیای کبیر، داستانی را در بر دارند و بازگوکننده تاریخ سلطنت هستند.

تاج ‌هایی که در این مطلب به آن‌ها پرداخته‌ایم، منتخبی از ماندگارترین لحظات زنان خانواده سلطنتی را یادآوری می‌کنند و خاطرات خوشی را برای خانواده سلطنتی رقم زده‌اند.

روز مراسم عروسی پرنسس بئاتریس

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

شاهزاده بئاتریس در مراسم عروسی خود تاج فرینج ملکه مری را بر سر گذاشت، ملکه الیزابت نیز همین تاج را در مراسم عروسی با شاهزاده فیلیپ بر سر داشت. دختر مللکه الیزابت و عمه بئاتریس، پرنسس آنِه نیز در مراسم ازدواجش با مارک فیلیپس همین تاج را استفاده کرد. این تاج با 47 قطعه الماس به شکل کمان طراحی شده است.

روز مراسم عروسی پرنسس یوژنی

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

شاهزاده یوژنی برای روز عروسی، نیم تاج گرویل اِمرالد کوکوشنیک با سنگ زمردین را انتخاب کرد. در این تاج 93.7 قیرات زمرد کار شده است.

ملکه الیزابت دوم

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

یکی دیگر از اموال بازمانده ملکه مری، تاج دوشس بزرگ ولادمیر بود. این تاج پس از مرگش به نوه‌اش، ملکه الیزابت دوم رسید. طراحی این تاج را به شکل‌های مختلف می‌توان با سنگ‌های گرانبها از جمله سنگ زمرد، مروارید و حتی آن را بدون آویختن جواهرات بر سر گذاشت. مادربزرگ ملکه الیزابت دوم پس از انقلاب روسیه و سقوط سلطنت خانواده رومانوف از آن جا فرار کرد. گرچه بسیاری از جواهرات ارزشمند خود را قبل از خروج در قصر ولادمیر پنهان کرد. اما مدتی بعد خانواده ملکه مری شخصی را اجیر کردند تا مخفیانه وارد قصر شود و جواهرات را پیدا کند و به آن‌ها در لندن تحویل دهند. سرانجام آن شخص الماس‌ها را پیدا کرد و به پسر ملکه مری تحویل داد. پس از مرگ دوشس بزرگ ولادمیر نیز خانواده‌اش آن جواهرات را فروختند.

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

ملکه الیزابت دوم در سال 1953 نیم ستی شامل گردنبند و یه جفت گوشواره که از الماس و سنگ‌های بزرگ آکوامارین ساخته شده بود،‌ به عنوان هدیه تاج گذاری از کشور برزیل دریافت کرد. بعد از آن نیز شخصا سفارش داد تا تاجی مطابق با این نیم ست برای او طراحی و ساخته شود. اگرچه باز هم برزیل به هدیه دادن به ملکه ادامه داد و نیم تاجی پر از سنگ‌ آکوامارین به او اهدا و ست گرنبند و گوشواره را با تاجی تمام عیار کامل کرد.

تاجی که یکی از اجزاء اصلی استایل رسمی ملکه الیزابت است، به تاج مادربزرگ (Granny’s Tiara) معروف است. این تاج را به دختران ملکه مری در بریتانیای کبیر و ایرلند نسبت می‌دهند‌. این تاج پیش از ورود به مجموعه جواهرات سلطنتی دارای تعدادی مروارید بود که ملکه مری آن‌ها را برای ساخت تاج پیوند معشوق (lover’s knot Tiara) خارج کرد.

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

روز مراسم عروسی کیت میدلتون

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

دوشس کمبریج برای مراسم عروسی باشکوهش با شاهزاده ویلیام تاج هِیلو کارتیر را بر سرش گذاشت. تاجی که پدر ملکه الیزابت، پادشاه جورج ششم به همسرش در سال ۱۹۳۶ هدیه داده بود.

روز مراسم عروسی مگان مارکل

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

مگان عروس برازنده خانواده سلطنتی در روز ازدواج عاشقانه‌اش با پرنس هری تاج گیسوبند (bandeau) را انتخاب کرد. تاجی که ملکه مری به عنوان هدیه عروسی از همسرش – پادشاه جورج پنجم – پدر بزرگ ملکه الیزابت، در شهر لینکن دریافت کرد.

تاج مورد علاقه دایانا و کیت میدلتون

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

پرنسس دایانا اغلب تاج پیوند معشوق (lover’s knot Tiara) را برای حضور در مراسم‌های رسمی خانواده سلطنتی بر سر می‌گذاشت، این تاج، اکسسوری مورد علاقه دایانا از بین مجموعه جواهرات سلطنتی بود. این تاج به دستور ملکه مری در سال 1914 ساخته شد. دوشس کمبریج، کیت میدلتون نیز چندین بار با این تاج ظاهر شده است، او این کار را نوعی احترام به مادر همسرش، پرنسس دایانا می‌داند.

زیباترین تاج های خانواده سلطنتی

رقیه باقری
نویسنده: رقیه باقری
«فشن محو می‌شود و از بین می‌رود، اما استایل جاودان است و همیشه زنده می‌ماند.» سخن ایو سن لورن طراح مد نیز باید در ذهن همه ما نقش ببندد، زیرا امروزه به جای اینکه استایل یونیک و منحصر به فرد خود را بسازیم، سعی می‌کنیم با ترند‌هایی که بزرگان تعیین می‌کنند پیش برویم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :