نیلوفر شهدوست در
38,270

10 سال پیش همه دختران ایرانی عاشق این چند مرد بودند؛ از سعید معروف والبالیست تا امیر آقا جدیدی

10 سال پیش همه دختران ایرانی عاشق این چند مرد بودند؛ از سعید معروف والبالیست تا امیر آقا جدیدی

در دهه ۹۰ شمسی، شاهد ظهور چهره‌هایی بودیم که برخی از آنها به‌شدت میان زنان و دختران به محبوبیت رسیدند اما عناصر کاریزماتیک مرسوم در گذشته را نداشتند.

جذاب‌ترین مردان دهه نود

گذر زمان و مختصات زندگی در هر دورانی باعث می‌شود که تعاریف افراد از جذابیت متفاوت باشد. به‌نظر می‌رسد که ایده زنان نسبت به جذابیت هم تحت تاثیر عوامل مختلفی در طول زمان دچار تغییر می‌شود. در این مقاله، می‌خواهیم نگاهی داشته باشیم به چهره‌های مرد جذابی که توانستند در دهه ۹۰ بدرخشند و قلب مخاطبان را تسخیر کنند؛ البته مخاطبان جنس مخالف خود را.

شهاب حسینی

جذاب‌ترین مردان دهه نود

دهه ۹۰، اوج دوران جذابیت شهاب حسینی بود و در آثار رنگارنگی در نقش اول به فعالیت مشغول بود. او که از نقطه‌نظر تکنیک بازیگری، بی‌تردید از بهترین‌ها است، چهره و اندام بسیار متناسبی هم دارد. در آن دهه، کاریزمای ذاتی حسینی و توانایی‌اش در ایفای نقش‌های مختلف، دست‌به‌دست هم داده بودند و شهرت فراوانی برایش به‌همراه داشتند. با گذر زمان هم گرد پیری کم‌کم روی چهره این سوپراستار دهه ۹۰ نقش بسته و هم اظهارنظرهایش درباره موضوعات مختلف باعث شده که مخاطبان چندان از او راضی نمانند.

نوید محمدزاده

جذاب‌ترین مردان دهه نود

محمدزاده دقیقا یکی از همان کسانی است که در ابتدای مقاله عنوان شد و فاقد ویژگی‌های جذابیت کلاسیک است. او چهره یا اندام شاخصی ندارد و در یک کلام از نقطه‌نظر استانداردهای متنوع زیبا و جذاب به‌حساب نمی‌آید. حتی صدا و بیان خوبی هم ندارد اما با همه این‌ها در شمار محبوب‌ترین هنرپیشه‌های مرد نزد زنان قرار دارد. تغییر الگوهای جذابیت در سال‌های اخیر بسیار زیاد بوده است. نوید اعتمادبه‌نفس سرشاری دارد و بسیار تکنیکی بازی می‌کند. او هر نقشی را آنچنان از آن خود می‌کند که گویی از ازل در آن قالب خلق شده بوده است. این جریان حرفه‌ای‌گری که از سوی محمدزاده ابراز می‌شود، مخاطب را در برابر خود تسلیم و وادار به تحسین می‌کند. به‌نظر می‌رسد که دلیل چنین موفقیتی در محبوبیت ریشه در همین عواملی دارد که اشاره کردیم.

امیر جدیدی

جذاب‌ترین مردان دهه نود

جدیدی از بازیگران خوش‌چهره و خوش‌اندام ایرانی است و اصلا عجیب نیست که طرفداران فراوانی درمیان بانوان دارد. او هم در آثار مطلوبی به ایفای نقش پرداخته است و از بازیگرانی به‌شمار می‌رود که در طول فعالیت خود توانسته کارنامه هنری مطلوبی برای خود بسازد. جدیدی از نظر بیان و صدا هم جذاب است و اگر با کارگردانی همکاری داشته باشد که به‌خوبی از او بازی می‌گیرد، بسیار به‌یادماندنی حضورش را ثبت می‌کند. نقش سیاوش در فیلم قاتل اهلی از مسعود کیمیایی از نقش‌های بسیار خوبی بود که جدیدی در آن درخشید.

ساعد سهیلی

جذاب‌ترین مردان دهه نود

سهیلی از بازیگران جذاب دهه شصتی سینمای ایران است و برای بسیاری از مخاطبان دوست‌داشتنی و شیرین به‌نظر می‌رسد. ساعد که بیشتر شهرتش را مدیون ایفای نقش‌هایی در آثار پدرش است، از حواشی دوری می‌کند و اهل مصاحبه و راه‌اندازی جنجال در شبکه‌های مجازی نیست. این بازیگر جوان چهره‌ای کودکانه دارد و به‌اصطلاح فرنگی‌ها بیبی فیس (baby face) است. او نقش‌های سخت و مهم هم در کارنامه‌اش دارد. از جمله این نقش‌ها باید به فیلم پل خواب اشاره کنیم که از ساخته‌های اکتای براهنی است. این اثر جذاب که تاحدی اقتباسی است از بازی خوب و روان ساعد بهره برده و امتیازات خوبی می‌گیرد. همسر سهیلی گلوریا هاردی هم سابقه بازی در چند فیلم را دارد و توانسته در همان آثار معدود مورد توجه مخاطب ایرانی قرار بگیرد.

سردار آزمون

جذاب‌ترین مردان دهه نود

آزمون هم از فوتبالیست‌هایی است که درمیان نوجوانان و جوانان طرفداران زیادی دارد. او هم با معیارهای عمومی جذابیت هم‌خوانی زیادی ندارد اما صورت و ظاهرش از سوی نوجوانان امروزی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. به‌نظر می‌رسد که نسل جدید بیشتر به مقوله استایلینگ در جذاب‌دانشتن افراد توجه دارد. کسانی که مطابق ترندهای روز مدل مو و تیپشان را می‌سازند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. سردار آزمون هم احتمالا در همین دسته‌بندی قرار می‌گیرد. محبوبیت دوره‌ای فوتبال به‌واسطه برگزاری رویدادهایی مانند جام جهانی هم در هر دهه، هیاهوی فوتبال و محبوبیت چهره‌های فعال را در آن بالا می‌برد. این موضوع هم در شهرت سردار آزمون درمیان عموم در دهه ۹۰ بی‌تاثیر نبود. هرچند محبوبیت مهره‌های فوتبالی در سال‌های اخیر دستخوش تغییراتی شده اما در دهه ۹۰ جذابیت زیادی برای مردم داشتند.

سعید عزت‌اللهی

جذاب‌ترین مردان دهه نود

عزت‌اللهی از بازیکنان فوتبالی است که کم‌کم از دوران اوج جوانی در حال فاصله‌گرفتن است. او در دهه ۹۰ بسیار معروف شد و حواشی‌های زندگی خصوصی‌اش هم به بیشترشدن شهرتش کمک شایانی می‌کرد. عزت‌اللهی بازیکن خوبی است که چهره و اندام موزون و متناسبی هم دارد. این‌ها در جذاب‌دانسته‌شدنش نزد مخاطبان بی‌تاثیر نبوده‌اند. یکی دیگر از نکاتی که باعث جذاب‌ترشدن سعید عزت‌اللهی بوده، استایل خوبش است. او به تیپ و ظاهر خود اهمیت می‌دهد و معمولا انتخاب‌های خوبی در این زمینه دارد. این روزها که اطلاعات زیاد و منابع الهام فراوانی برای استایلینگ وجود دارد، خوش‌پوشی از سوی سلبریتی‌ها اهرمی قوی برای محبوب‌ترشدنشان به‌حساب می‌آید.

سعید معروف

جذاب‌ترین مردان دهه نود

معروف هم از بهترین‌های والیبال ایران است. او که دیگر از دوران اوج جوانی‌اش در این ورزش فاصله گرفته، در دهه ۹۰ از جذاب‌ترین‌ها به‌شمار می‌رفت. چهره گیرا و اندام متناسب معروف در کنار شهرتی که در زمینه والیبال داشت، باعث شد که به‌سرعت در فهرست جذاب‌ترین‌های دختران قرار بگیرد. رفتار سرشار از تسلط و اعتماد به نفس سعید معروف هم در ابراز کاریزمایی نفوذناپذیر نقش مهمی داشت. در دوران بازی سعید معروف، والیبال ایران به‌شدت قوی بود و مخاطبان زیادی را طرفدار خود کرده بود. یکی از دلایل محبوبیت و جذابیت این بازیکن و هم‌تیمی‌های دیگرش، همین شهرت و موفقیت هم بود.

در آخر

مفهوم جذابیت در هر دهه کمی دستکاری می‌شود. خواسته‌ها و سلایق آدم‌ها به‌ویژه جوانان در هر دهه‌ای با قبل و بعدش متفاوت است. برای همین، شاید خیلی زود، کسی که در یک دهه حسابی روی بورس و پرطرفدار است، از صدر فهرست کنار برود و جایش را به تازه‌واردانی با مشخصات و ویژگی‌های دیگر بدهد. در فهرستی که خواندید از جذاب‌های دهه نود گفتیم. برخی از آنها همچنان پرطرفدارند و از نظر بسیاری از بانوان جذاب محسوب می‌شوند. پیشنهادتان برای اضافه‌کردن به این فهرست چیست؟ چه کسان دیگری را در دهه ۹۰ به‌خاطر می‌آورید که باید در این لیست قرار بگیرند و در روزهای دهه ۹۰ به‌طور چشمگیری جذاب و کاریزماتیک بودند؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :