آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت مو چه فرقی با هم دارند؟

تکنیک‌های مختلفی برای رنگ کردن موها به وجود آمده‌اند و هر یک از تکنیک‌ها به نوبه خود دارای مزایا و معایبی هستند. آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت مو از اصلی‌ترین روش‌هایی هستند که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما شاید بسیاری از شما تفاوت میان آن‌ها را ندانید. در این مطلب با چی بپوشم همراه باشید تا تفاوت آمبره و بالیاژ و سامبره و هایلایت مو را با شما در میان بگذاریم.

آمبره مو

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت مو

آمبره در لغت فرانسوی به معنای «سایه‌دار» می‌باشـد و همیـن اصطلاح برای توضیـح مغهوم آن کافیست. در روش آمبره مو، رنگ موها در ریشه تیره است و هرچه به سمت سـاقه مو می‌رود، روشـن‌تر می‌شـود. ایـن تکنیک رنگ کردن موها برای موهای کوتاه و بلند مناسب است و محبوبیت زیادی دارد.

سامبره مو

آمبره سامبره بالیاژ مو

سامبـره مو شباهت بسیار زیادی به آمبـره دارد، با این تفاوت که در سامبره، تغییر رنگ از ریشـه تا سـاقه، بسـیار ملایم‌تر صـورت میـپذیرد. به عبـارت دیگر در سامبـره مو، موها کم کم روشـن می‌شـود. سامبـره مو روشـی بیـن آمبـره و بالیـاژ می‌باشـد و محبوبیت زیادی در میان مردم یافته است.

بالیاژ مو

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت مو

در ایـن روش مـوها به صورت نامنـظم و آزادانه رنـگ می‌شوند. بالیـاژ مو به نوعـی حالت پیشـرفته و امروزی مش کردن مو با فویل می‌باشد. با این تفاوت که در بالیاژ مو از فویـل استفاده نمی‌شود. در روش بالیـاژ، رشد مو تاثیـری بر تغییـر ظاهر آن ندارد و نیازی به ریشه‌گیری نخواهد داشت.

هایلایت مو

آمبره سامبره بالیاژ مو

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

اگرچـه نتیـجه حاصـل از هایلایـت مـو تا حدودی می‌تواند مشابه بالیاژ مو باشد، اما تکنیـک رنگ کـردن در هر یک متـفاوت از دیگریست. تکنیک هایلایت مو با استفاده از فویل صورت می‌پذیرد در حالی که بالیـاژ، بدون فویل انجام می‌شود و نتیجه طبیعی‌تر  را به همراه دارد.

بالیاژ بهتره یا هایلایت؟

آمبره سامبره بالیاژ مو

به طور مشخـص نمی‌تـوانیم هیچ یـک از تکنیـک‌ها را برتـر از دیگر تکنیـک بدانیـم. اینـکه کدام تکنیک برای شما بهتـر اسـت، بستگی به خواسته شما دارد. به عنوان مثال اگر می‌خواهیـد موهایتان رنگ طبیعی‌تری داشتـه باشد، بالیـاژ برای شـما بهتـر از هایلایت مو است.

آمبره بهتره یا سامبره؟

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت مو

اصلی‌ترین تفاوت آمبره و سامبره در میـزان تغییر رنـگ‌ها از ریشـه تا ساقـه اسـت. در آمبـره، ساقـه موها رنـگی کاملا متـفاوت از ریشه موها دارد، در حالی که در سامبره مو، تفـاوت چنـدانی بین رنگ موهـای ریشه و ساقـه وجود ندارد. به طور کلی هر دو روش برای تغییر رنگ نیمه دوم موها مناسبند.

یک نکته مهم!

تفاوت آمبره، سامبره، بالیاژ و هایلایت مو

حال که با تفاوت آمبره و بالیاژ آشنا شدید، لازم است نکته‌ای را بدانید. در تمـام روش‌هـای گفتـه شـده، احتـمال استفاده از دکلـره برای روشـن کـردن موهـا بسیار بالاست.از آن جایی که دکلره میتـواند به شـدت به موهـای شـما آسیـب برساند، حتـما بـرای رنگ کـردن موهـای خـود از افـراد متـخصص کمـک بگیریـد تا میـزان آسیـب موها به حداقل برسد.

منبع: allaboutthegloss

نویسنده: المیرا فلاحیان

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :