تحریریه چی بپوشم در
3,167

واقعیت‌های عجیبی که ظاهرتان درباره شما فاش می‌کند؛ حواستان را جمع کنید تا کسی رازتان را نفهمد!

واقعیت‌های عجیبی که ظاهرتان درباره شما فاش می‌کند؛ حواستان را جمع کنید تا کسی رازتان را نفهمد!

دانشمندان ادعا کرده‌اند که چهره شناسی یا چهره خوانی (Physiognomy)، هنر خواندن شخصیت از روی چهره، یک علم جعلی است. با این حال برخی از محققان ثابت کرده‌اند که چهره می‌تواند اطلاعات بسیار مهمی در مورد شخصیت ما ارائه دهد. کارمن ای لِفِوره از دانشگاه کالج لندن به ما اطمینان می‌دهد که ظاهر محصول ژن ها، هورمون ها و سبک زندگی است. به همین دلیل است که چهره یک انسان حقیقتا می‌تواند آینه‌ای از روح او باشد.

حقایق چهره‌شناسی

در ادامه، مطالب علمی را گرد آورده‌ایم که ثابت می‌کند چهره یک انسان می‌تواند چیزهای بسیار جالبی در مورد شخصیت او بگوید. حتی نحوه ژست گرفتن افراد مقابل دوربین می‌تواند چیزهای زیادی در مورد شخصیت آنها بگوید.

۱. شکل صورت

ویژگی های ظاهری که حقیقت شخصیت شما را برملا می‌کنند

محققان ارتباط بین فرم صورت و سلطه‌جویی یا برتری را ثابت کرده‌اند. کیت ولکر از دانشگاه کلرادو بولدر با بررسی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ به این نتیجه رسید که نسبت عرض و ارتفاع صورت بازیکنان فوتبال می‌تواند تعداد گل هایی که خواهند زد پیش بینی کند.پ نسبت متوسط معمولا حدود ۲ است.

برای اینکه این نسبت را در صورت خود محاسبه کنید، فاصله بین گوش ها و فاصله بین خط بالایی چشم و لب بالایی‌تان را اندازه بگیرید. نسبت بین این دو رقم نشان می‌دهد که شانس موفقیت شما چقدر بالاست. به گفته دانشمندان، هر چه این رقم کمتر باشد، شانس بیشتری دارید.

۲. گونه های برجسته

ویژگی های ظاهری که حقیقت شخصیت شما را برملا می‌کنند

مطالعه‌ای که توسط دانشمندان دانشگاه کالج لندن انجام شد نشان داد مردانی که سطح تستوسترون بالایی دارند، صورت های عریض و گونه های زمخت دارند. سطح این هورمون با پرخاشگری، تسلط و روحیه سرکش ارتباط مستقیم دارد. ضمنا، زنان ناخودآگاه آن را احساس می‌کنند.

این ترفند عموما از سوی کارگردانان فیلم استفاده می‌شود که مردانی با ویژگی های چهره‌ای زمخت را برای بازی در نقش مردان آلفا، شورشی و شرور انتخاب می‌کنند.

۳. چین و چروک

ویژگی های ظاهری که حقیقت شخصیت شما را برملا می‌کنند

افراد از ماهیچه‌های مختلف صورت برای لبخند زدن، گریستن، اخم کردن یا بالا بردن ابرو استفاده می‌کند. با گذشت زمان، این چین و چروک ها بیشترین احساسات استفاده‌شده افراد را در چهره ‌آنها نشان می‌دهد، حتی زمانی که آرام هستند و به هیچ چیز فکر نمی‌کنند.

خطوط پاکلاغی در گوشه لب ها و چشمان چیزهای مثبتی درباره شخصیت شما می‌گویند. شما از صمیم قلب عاشق خندیدن و بسیار احساساتی هستید. در عین حال، چین و چروک پیشانی و بین ابروها نشان می‌دهد که شما فردی جدی هستید که در زندگی چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته اید.

۴. تشخیص شغل فرد تنها با نگاه کردن به عکس او

ویژگی های ظاهری که حقیقت شخصیت شما را برملا می‌کنند

بسیاری از ما هنگام عکس گرفتن صورتمان را به سمت خاصی برمی‌گردانیم و فکر می‌کنیم که با این کار جذاب‌تر به نظر می‌رسیم. مطالعه دانشمندان دانشگاه استرالیای جنوبی نشان داد که دلایل پشت این اقدام بسیار عمیق‌تر است. این‌طور که مشخص شده است مهندسان، ریاضیدانان و شیمیدانان بیشتر سمت راست خود را به سمت دوربین می‌چرخانند، در حالی که هنرمندان و روانشناسان سمت چپ صورت خود را رو به دوربین می‌گیرند.

در این تحقیقات همچنین بین جنسیت‌ها تفاوت نشان داده شد؛ زنان اغلب سر خود را به سمت راست می‌چرخانند و گونه چپ خود را نشان می‌دهند. محققان بر این باورند که سمت چپ صورت عموما به این خاطر جذاب‌تر تلقی می‌شود که توسط سمت راست مغز که مسئول احساسات است کنترل می‌شود.

۵. سلفی شما زندگینامه مختصر شماست

حقایق چهره‌شناسی

لین کی، از دانشگاه فناوری نانیانگ در سنگاپور، ۱۲۳ سلفی منتشر شده در Sina Weibo، یک سایت میکروبلاگینگ چینی مشابه توییتر را تجزیه و تحلیل کرد. او ارتباط عجیبی بین انواع سلفی و ویژگی های شخصی افراد پیدا کرد. افراد صمیمی و خون‌گرم ترجیح می‌دهند از پایین از خودشان عکس بگیرند. آن دسته از افرادی که پذیرای تجربیات جدید هستند بیشتر احساسات مثبت خود را نشان می‌دهند و از اینکه در عکس های خود خنده دار به نظر برسند ابایی ندارند. در حالی که افراد دچار اختلالات عصبی و روان رنجور تمایل دارند در سلفی های خود با ژست «لب اردکی» که در تصاویر پروفایل های شبکه های اجتماعی رایج است ظاهر شوند.

محققان هنوز نتوانسته‌اند ویژگی‌های شخصی افراد در عکس‌ها را به وضوح تعریف کنند. این به این دلیل است که مردم تمایل دارند در سلفی های خود بهتر از زندگی واقعی به نظر برسند، که کار را پیچیده می‌کند.

۶. اثر دوریان گری

ویژگی های ظاهری که حقیقت شخصیت شما را برملا می‌کنند

حتی دو قلوهای همسان که تشخیص آنها از یکدیگر غیرممکن است با بالا رفتن سن تفاوت های بیشتری پیدا می‌کنند. این به ژن افراد مربوط نیست، بلکه در مورد سبک زندگی افراد است. عادات بد الگوی خود را به مرور زمان بر روی چهره نشان می‌دهند و به سرعت مشخص می‌شود که این شخص چه نوع زندگی دارد و چه انتظاراتی باید از او داشت.

البته در نگاه اول به راحتی می‌توان افراد با عادات بد را شناسایی کرد اما از سوی دیگر، بدی های انسان همیشه در چهره او منعکس نمی‌شود.

 

منبع: روزیاتو

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :