محمد رضا اهوارکی در
0

از کفش های چرم جیر چه می دانید؟

از کفش های چرم جیر چه می دانید؟

اکثر افراد شاید به خاطر جنس این کفش ها و یا نگهداری سخت آن ها، به سمت آن نروند. ولی چه بخواهیم چه نخواهیم این کفش ها در دنیای مد سرو صدای زیادی به راه انداخته و تعداد هوادارانش در حال افزایش است. ما در این مقاله علاوه بر تشویق شما به خرید این نوع کفش قصد داریم راه های نگهداری از آن را هم به شما بگوییم. با ما همراه باشید.

پوشیدن این نوع کفش در رنگ خاص آبی برای آقایان آنقدرها هم سخت نیست. مشکل بزرگی که وجود دارد این است که این قضیه برای عموم جا افتاده است که آقایان فقط باید کفش های قهوه ای و مشکی بپوشند. البته که این مدل کفش آبی نیز قوانین خاص خود را برای پوشیده شدن دارد ولی نیازی نیست نگران پوشیدن آن باشید. چراکه آبی رنگ پایه ی پوشاک آقایان است و به راحتی قابل ست شدن است. از شلوارهای فانتزی چریکی گرفته تا شلوار کتان سفید و یا جین سفید و شلوارهای رنگی، همه به راحتی با آن ست می شوند. فقط باید در نحوه ی ست کردن آن دقت کنید. رنگ ها از یک خانواده نباشند که کفش بتواند در پای شما خود نمایی کند.

از پست های اخیر ما درباره ی نپوشیدن جوراب به همراه این کفش کالج استفاده کنید و جلوه ی زیبایی به آن بدهید. حتی می توانید پاچه ی شلوار را تا زده  و این گونه کفش را بهتر نمایش دهید.

از کفش های چرم جیر چه می دانید؟

از کفش های چرم جیر چه می دانید؟

از کفش های چرم جیر چه می دانید؟

از کفش های چرم جیر چه می دانید؟

روش های نگهداری و تمیز کردن کفش جیر

سخت ترین قسمت کار همین قسمت است. پاک کردن کفش های چرم جیر شاید سخت ترین کار عمر شما باشد. بدلیل سطحی پرزدار، این کفش حتی با قطره ی کوچکی از آب هم می تواند لکه دار شود. تمیز کردن آن بدون خط و خش انداختن روی آن نیز واقعا کار سختی است. در زیر چند نکته برای تمیز کردن آن ذکر می کنیم :

  • با یک حوله ی حمام تمیز به آرامی سطح کفش را بمالید که پرزها را دفع کنید.
  • از یک مداد پاک کن تمیز برای پاک کردن لکه های کوچک روی آن استفاده کنید. از اسپری کردن پاک کننده های شیمیایی خودداری کنید.
  • به آرامی از سرکه برای از بین بردن لکه های روی سطح آن استفاده کنید.
  • اگر کفشتان در هوای بارانی خیس شد آن را در دمای اتاق برای خشک شدن قرار دهید. هیچوقت مستقیما جلوی گرمای شدید آن را قرار ندهید.
  • به طور منظم کفش را با یک شانه ی مخصوص جیر تمیز کنید.

مطالب مرتبط:

1- چطوری کت و شلوار رو با بوت ست کنم؟

2- روش نگهداری کیف های زنانه

3- اصول پوشیدن صندل مردانهدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :