چگونه ساعت رولکس اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۴

توسط تکتم کوثری

چگونه ساعت رولکس اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

هانس ویلسدورف بنیان گذار برند رولکس در سال ۱۹۰۵ شرکت تخصصی ساخت ساعت رولکس را راه اندازی کرد. ساعت رولکس جز اولین ساعت‌های مچی است که ساخته شده است و امروزه افراد بسیاری را جذب خود کرده است. ظرافت ساعت‌های رولکس زبانزد بسیاری از مردم است از این رو نمونه‌های تقلبی بسیاری در بازار با نمونه اصل در حال رقابت هستند. شناخت ویژگی‌های اصل بودن ساعت رولکس می‌تواند تاثیر بسیاری در خرید صحیح ساعت مچی رولکس شما بگذارد. پس با چی بپوشم در این مقاله همراه باشید تا ویژگی‌های ساعت اصل رولکس را بشناسیم و درباره چگونگی تشخیص ساعت رولکس اصل از نمونه تقلبی اطلاعات کاملی به دست آوریم تا بتوانیم به هنگام خرید ساعت رولکس از آن استفاده کنیم.

 

در سال‌های اخیر بازارهای تقلبی برای ساعت رولکس افزایش یافته است و همین موضوع سبب شده تا در بسیاری موارد شما هزینه یک ساعت رولکس اصل را پرداخت می‌کنید اما متاسفانه کالایی که تحویل می‌گیرید اصل نبوده و بعد مدتی خراب می‌شود. همانطور که می‌دانید رولکس یکی از برندهای شناخته شده در دنیای ساعت است در نتیجه شناخت ویژگی‌های ساعت رولکس اصل به ما کمک می‌کند تا هزینه خود را بابت اصل بودن آن پرداخت کنیم تا کالای با کیفیت و اورجینال رولکس را تحویل بگیریم.

به صدای تیک تاک ساعت رولکس گوش دهید

یکی از تفاوت‌های عمده میان ساعت‌های تقلبی با ساعت‌های هوشمند و جدید در صدای عقربه‌های آن است. ساعت‌های اتوماتیک رولکس با صدای بسیار آرامی که دارد هرگز سر و صدای بلند مانند ساعتهای کوارتزی ایجاد نمی‌کند. در نتیجه اگر صدای تیک و تاک تند و تیزی به گوش شما می‌خورد، پس حتما آن ساعت نمونه تقلبی می‌باشد.

به حرکت عقربه‌ها توجه کنید

هر ساعت رولکس اصل علاوه بر دو عقربه اصلی ساعت شمار و دقیقه شمار، یک عقربه ثانیه شمار نیز دارد. عقربه ثانیه شمار باید به صورت مداوم همراه باشد. حرکت ضربه‌ای در هر ثانیه در ساعت‌های اصلی وجود ندارد.

چگونه ساعت رولکس اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

فونت تاریخ را مورد توجه قرار دهید

در ساعت‌های رولکس یک پنجره بسیار کوچک برای نمایش تاریخ وجود دارد که معمولا در کنار ساعت سه جاگذاری شده است. به طور معمول فونت نوشته شده تاریخ بسیار کوچک است و به همین خاطر در برخی از مدل‌ها یک لنز بزرگنمایی بر روی شیشه ساعت در قسمت تقویم وجود دارد که اعداد را کمی خواناتر نشان می‌دهد. اغلب این لنز بزرگنمایی تا حدود ۲٫۵ برابر را نشان می‌دهد. در نمونه تقلبی ساعت‌های رولکس اغلب فونت اعداد تاریخ بزرگ‌تر از حد معمول است و علاوه بر این لنز بزرگنمایی را نیز ندارند.

چگونه ساعت رولکس اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

به چرخش صحیح پیچ تنظیم تاریخ دقت کنید

ساعت رولکس اصل دارای پیچ تنظیم بسیار ظریفی است که اگر آن را به سمت عدد شش بپیچانید می‌توانید تاریخ روزهای گذشته را مشاهده کنید. اما در نمونه‌های تقلبی این پیچ به سمت عدد ۱۲ فقط چرخانده می‌شود. علاوه بر این بر روی پیچ تنظیم تقویم باید لوگو تاج رولکس حکاکی شده باشد.

چگونه ساعت رولکس اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

وزن ساعت رولکس را تست کنید

یکی از راه‌های تشخیص نمونه اصل رولکس از تقلبی در اندازه‌گیری وزن آن است. ساعت رولکس اصل از فلز واقعی و کریستال ساخته شده‌ که نسبت به ساعت‌های تقلبی سنگین‌تر است.

چگونه ساعت رولکس اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

پشت ساعت خود را به دقت بررسی کنید

در نمونه‌های تقلبی ساعت رولکس یک محفظه به جنس شیشه قرار داده شده است که موتور و تمام اجزای آن قابل مشاهده است، حال این صفحه شیشه دقیقا پشت ساعت است که با نگاه اول قابل دیدن است و یا در زیر یک صفحه فلزی واقع شده است. به خاطر داشته باشید که ساعت اصل رولکس تماما فلزی است.

چگونه ساعت رولکس اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

ساعت رولکس اصل ضدآب است

تمامی ساعت‌های رولکس دارای خاصیت ضد آب هستند. اگر بنا به هر دلیلی آب یا هوا به داخل ساعت نشت کرد، ساعت شما اصل نیست. علاوه بر خاصیت ضد آب بودن در برخی مدل‌های ساعت اصل رولکس برچسب Submariner وجود دارد که برای مناطق عمیق مثل استخر یا زیر دوش مناسب است.

چگونه ساعت رولکس اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

شماره سریال را فراموش نکنید

برای تشخیص اصل بودن از تقلبی بودن باید قسمت‌های ظریفی را نیز بررسی کنیم. یکی از بخش‌های ظریف شماره سریالی است که بر روی بدنه نزدیک به ساعت شش حک شده است. دقت داشته باشید که نوشته ORIG ROLEX DESIGN نوشته شده باشد و در زیر آن یک شماره سریال هفت رقمی نوشته که با وارد کردن شماره در سایت رسمی رولکس شما می‌توانید مشخصات ساعت خود را پیدا کنید.

چگونه ساعت رولکس اصل را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

به نشانه تاج در ساعت رولکس دقت کنید

در تمامی مدل‌های ساعت رولکس اصل نشانه تاج در قسمت پایینی حکاکی شده است. اگر شما ساعت را زیر نور بگیرید یا از یک ذره‌بین استفاده کنید به راحتی می‌توانید تاج طراحی شده‌ای را که نشان رولکس اصل است مشاهده کنید. دقت کنید که نشانه تاج در حالت عادی قابل دیدن نیست مگر در مقابل نور قرار گیرد و تنها در نمونه‌های تقلبی آرم تاج به صورت چاپی وجود دارد.

تشخیص ساعت رولکس اصل از تقلبی به کمک این راهکارها

علاوه بر این نشانه تاج باید بر روی پیچ تنظیم تقویم نیز حکاکی شده باشد و از طرفی اگر بند ساعت فلزی باشد نشانه تاج باید با کیفیت بالایی بر روی قسمت کوچکی از بند حکاکی شده باشد.

تشخیص ساعت رولکس اصل از تقلبی به کمک این راهکارها

بسته بندی ساعت رولکس اصل بسیار شکیل است

بسته بندی ساعت رولکس اصل مربع شکل و بسیار شکیل است و درست شبیه به جعبه جواهر طراحی شده است. علامت تاج بر روی جعبه و نیز در قسمت داخلی جعبه حک شده است. از طرفی اسم رولکس در قسمت داخلی جعبه نوشته شده است و بر روی جعبه هیچ اسمی نوشته نشده است.

تشخیص ساعت رولکس اصل از تقلبی به کمک این راهکارها

ساعت رولکس اصل را از فروشگاه مطمئن خریداری کنید

ساعت رولکس یکی از برندهای بسیار معروف است. بهتر است برای خرید این نوع ساعت که قیمت نسبتا بالایی نیز دارد از نمایندگی‌های اصل یا جواهر فروشی‌های مطمئن خرید کنید. معمولا مغازه‌های رو به متوسط یرخی از قطعات ساعت را دست کاری می‌کند تا با قیمت بالا بفروشند و سود زیادی ببرند در نتیجه سعی کنید از یک فروشگاه مطمئن یا سایت رسمی ساعت رولکس خریداری کنید.

سخن آخر:

اگر ساعت رولکس اصل خریداری کردید و بنا به هر دلیلی ساعت شما دچار آسیب شد هرگز ساعت خود را برای تعمیرات به مغازه‌های ناآشنا نبرید چرا که این افراد به راحتی می‌توانند ساعت تقلبی را جایگزین ساعت شما کنند. حتما برای تعمیرات از یک جواهر فروش یا نمایندگی رسمی کمک بگیرید چرا که تمامی جزئیات ساعت رولکس از سنگ‌های گران قیمت کریستال و یاقوت ساخته شده است.

تشخیص ساعت رولکس اصل از تقلبی به کمک این راهکارها

مطالب مرتبط:

۱- معرفی ۱۵ مدل ساعت هوشمند برای خانم‌ها

۲- چرا ساعت های سوئیسی گران قیمت هستند؟

۳- ساعت کارتیر اصل سوئیس را با این چند نکته مهم بشناسید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3٫80 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • مرسی از مطلب خوبتون

  • با عضویت در خبرنامه چی بپوشم میتونید از آخرین اخبار ما و تخفیفات فروشگاه ها مطلع شوید

    آرایش صورت آرایش چشم آموزش پاک کردن لکه ها استایل بازیگران اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد برندهای معروف بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو زیبایی پوست ساعت مچی ساعت مچی مردانه شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتو پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مجلسی کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

    ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

    This site is protected by wp-copyrightpro.com