رعنا شریعتی در
7,035

راز زیبایی آرایش ترلان پروانه کشف شد؛ بازیگری که میکاپ‌های فوق‌‎العاده‌اش را خودش انجام می‌دهد

راز زیبایی آرایش ترلان پروانه کشف شد؛ بازیگری که میکاپ‌های فوق‌‎العاده‌اش را خودش انجام می‌دهد

ترلان پروانه، بازیگر جوان و زیبای سینما و تلویزیون است که با وجود سن کمش سابقه‌ی زیادی در حرفه‌ی بازیگری دارد. او از سه سالگی برای تبلیغات شامپو جلوی دوربین رفت و پس از آن با بازی در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی، وارد دنیای بازیگری شد.

این بازیگر ۲۴ساله به گفته‌ی خودش تا به حال هیچ عمل زیبایی روی صورتش انجام نداده و چهره‌ای کاملا نچرال و طبیعی دارد. ترلان را در مراسم اکران فیلم‌ها و جشن‌های سینمایی زیاد می‌بینیم و شاید برایتان جالب باشد که بدانید، او در همه‌ی این مراسم رسمی، خودش به تنهایی آرایش و میکاپ صورتش را انجام می‌دهد و هیچ‌گاه برای این کار به آرایشگاه نمی‌رود و گریمور مخصوص هم ندارد.

راز زیبایی آرایش ترلان پروانه

او بارها در کپشن‌های پست‌های اینستاگرامش به این موضوع اشاره کرده و به خودش افتخار می‌کند.

البته واقعا هم موضوع مهمی است. در این روزهایی که هزینه‌ی آرایش در سالن‌های زیبایی سر به فلک کشیده و باید از روزها قبل وقت گرفته و ساعت‌ها هم در سالن معطل شوید و در آخر هم معلوم نیست از نتیجه راضی باشید یا نه! این که خودکفا باشید و برای حضور در مراسم رسمی و غیر رسمی، خودتان آرایش صورتتان را به عهده بگیرید، کار سختی است که هرکسی از پسش برنمی‌آید.

حالا در این مطلب از چی‌ بپوشم قصد داریم با هم سری به عکس‌های ترلان پروانه در مراسم مختلف بزنیم و نوع میکاپ‌هایش در این مراسم را تحلیل کنیم.

آرایش چشم‌ گربه‌ای

چشم‌های ترلان پروانه، درشت است و حالتی گربه‌ای شکل و کشیده دارد. این سبک چشم‌ها در امر زیبایی‌شناسی بسیار زیبا و پرطرفدار هستند تا جایی که امروزه انواع عمل‌های زیبایی و تزریق ژل و بوتاکس و لیفت برای تبدیل مدل‌های دیگر به این مدل استفاده می‌شود.

آرایش چشم‌های گربه‌ای معمولا ساده‌تر از چشمان گرد است چون برای گربه‌ای نشان‌ دادن چشم‌های گرد باید خط چشم را کشیده و با دنباله‌‌های بلندتر کشید تا حالت گربه‌ای بگیرند اما چشمان گربه‌ای خودشان همان حالت را دارند.

خط چشم یکی از مهم‌ترین گزینه‌های آرایش چشم است که زیبا و درست کشیدن آن باعث خوش‌حالت شدن چشم‌ها می‌شود البته حواستان باشد که یک اشتباه کوچک در کشیدن آن می‌تواند روی کل آرایش صورت تاثیر منفی بگذارد.

ترلان پروانه در همه‌ی میکاپ‌هایش از خط چشم دنباله‌دار و متناسب با حالت گربه‌ای چشم‌هایش استفاده می‌کند که زیبایی خاصی به چهره‌اش می‌دهد.

راز زیبایی آرایش ترلان پروانه

سایه‌ چشم ست شده با رنگ لباس

یکی دیگر از ابزار آرایشی مهم برای چشم‌ها، سایه‌ی چشم است. البته نوع و میزان استفاده از آن بسیار مهم است و استفاده‌ی بی‌جا و بیش‌از حد از سایه‌ی چشم، آرایش را غلیظ و زشت خواهد کرد. ترلان پروانه در میکاپش به خوبی از سایه‌ی چشم استفاده می‌کند و در انتخاب رنگ و ست کردن سایه با استایلش هم مهارت خاصی دارد.

مثلا در این عکس می‌بینید که ترلان به درستی از رنگ سایه‌ی سفید و مشکی با این استایل سفید و مشکی استفاده کرده است. او در این میکاپ سایه‌ی چشم مشکی را به جای خط چشم در گوشه‌ی چشمانش به حالت گربه‌ای کشیده و برای قسمت داخلی چشمان از سایه‌ی سفید استفاده کرده است.

راز زیبایی آرایش ترلان پروانه

ترلان با این استایل که رنگ مشکی بیشتر در آن به چشم می‌خورد، سایه‌ی تیره‌تری را انتخاب کرده و علاوه بر روی چشم کمی‌هم زیر چشمش را پر کرده است.

او  برای این میکاپ رژ لب رنگ نود و رژگونه‌ی کمرنگ‌تری را انتخاب کرده که با وجود سایه‌ی پررنگ چشم، تعادل را حفظ کرده باشد.

راز زیبایی آرایش ترلان پروانه

زاویه‌سازی صورت با کانتورینگ درست

زاویه‌سازی صورت یکی از تکنیک‌های گریم و آرایش است که این روزها بسیار محبوب و پر استفاده شده است. زاویه‌سازی صورت ترفندهای خاصی دارد و برای هر فرم صورتی متفاوت است. یک کانتورینگ خوب روی صورت باعث می‌شود بینی، باریک‌تر، گونه‌ها برجسته‌تر و چانه زاویه‌دارتر شود.

ترلان پروانه مانند یک گریمور حرفه‌ای با استفاده از تکنیک کانتورینگ بینی طبیعی و عمل‌‌نشده‌اش را باریک و کوچک‌تر نشان می‌دهد و گونه‌هایش را برجسته و فک و چانه‌اش را هم زاویه‌دار می‌کند.

مثلا در این عکس به خوبی مشخص است که با مهارت خاصی بینی‌اش را تا این حد قلمی و باریک کرده است.

راز زیبایی آرایش ترلان پروانه

ابروهای طبیعی دخترانه

در این دوره و زمانه‌ای که اکثر خانم‌ها به دنبال میکروبلیدینگ و تتو و کاشت ابرو هستند کمتر کسی به ابروهای ساده و طبیعی خودش قانع است. اما ترلان پروانه تا حالا هیچ یک از این کارهای زیبایی را روی ابروهایش انجام نداده و در میکاپ‌هایش تنها از ژل ابرو استفاده می‌کند و ابروهای خود را مرتب می‌کند. البته این که ذاتا ابروهای پرپشت و خوش حالتی دارد هم در این امر بی‌تاثیر نیست!

راز زیبایی آرایش ترلان پروانه

حالت کلاسیک موها

اگر به عکس‌های بالا دقت کنید متوجه خواهید شد که ترلان در اکثر مواقع حالت فرق وسط را برای موهایش انتخاب می‌کند و به حالت کلاسیک، آن‌ها را از دو طرف محکم کشیده و به سرش می‌چسباند که این مدل مو با توجه به صورت کشیده‌ای که دارد برایش مناسب است.

راز زیبایی آرایش ترلان پروانه

نظر شما درباره‌ی نوع آرایش ترلان پروانه چیست؟ آیا شما هم میکاپ صورتتان را خودتان انجام می‌دهید یا برای هر مراسمی باید دست به دامن میکاپ آرتیست‌های مختلف شوید؟!

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :