نیلوفر شهدوست در
21,102

از نفس بازغی تا ترلان پروانه؛ نگاهی به کمد لباس نوجوانانی که در سینمای ایران درخشیدند!

از نفس بازغی تا ترلان پروانه؛ نگاهی به کمد لباس نوجوانانی که در سینمای ایران درخشیدند!

حضور نوجوانان در آثار تصویری اهمیت زیادی دارد. آنها نیروی محرکه پیش‌برد سینما و تلویزیون‌اند و ظهورشان باعث ایجاد امید و نویدبخش تداوم هنر است. در سال‌های اخیر، بازیگران نوجوان اندکی به جمع سینما و تلویزیون پیوسته‌اند. در این مقاله، نگاهی به تعدادی از آنها و البته استایل‌هایشان خواهیم داشت. در این مقاله به یکی از ابعاد ستاره‌شدن یعنی پوشش و استایل می‌پردازیم و هریک از استعدادهای نوظهور ایرانی را تاحدی زیر ذره‌بین می‌بریم. با هم تیپ جوانان و نوجوانان تازه‌کار سینما و تلویزیون را مرور کنیم و ببینیم که دنیای استایل برای آنها چگونه است. با ما همراه باشید.

نوجوانان درخشان سینمای ایران

نفس بازغی

نوجوانان درخشان سینمای ایران

نفس از تازه‌نفس‌ترین بازیگران دنیای تصویر در حال حاضر است. او را در مجموعه گناه فرشته تماشا می‌کنیم که از تازه‌ترین و پرطرفدارترین مجموعه‌های این روزهای شبکه نمایش خانگی است. نفس راه درازی در راه تصویر در پیش دارد و در چند موقعیت رسمی هم مانند اکران فیلم‌ها شرکت داشته است. نگاهی به استایل او نشان می‌دهد که ضمن حفظ علاقه‌اش به ترندهای روز به عنوان یک تینیجر، تمایلاتی به کلاسیک‌پوشی دارد. در تصویر بالا، او را با بوتی بلند و دامن خوش‌رنگ چهارخانه مشاهده می‌کنید. انتخاب شومیز مشکی در این ترکیب بسیار مطلوب بوده است. البته استایل او ایراداتی هم دارد و مشکلش آشفتگی و دوری از نظم است. به‌نظر می‌رسد که این موضوع تاحدی ریشه در سن‌وسال نفس دارد. نوجوانان به ابراز نوعی بی‌قیدی در پوشش و ظاهر خود علاقه‌مندند. برای قضاوت‌کردن درباره استایل نفس به کمی زمان نیاز داریم تا بزرگ‌تر و پخته‌تر شود. امیدواریم که این چهره تازه به سرمایه‌ای مهم در سینمای ایران بدل شود. پژمان بازغی و مستانه مهاجر، والدین نفس هستند و هردو از خوش‌پوش‌های سینما به‌شمار می‌روند. احتمالا نفس هم مسیری مشابه را در تیپ و استایل رعایت می‌کند.

علی شادمان

نوجوانان درخشان سینمای ایران

علی شادمان دیگر نوجوان نیست اما او را از دوران کودکی می‌شناسیم و با تعدادی نقش بسیار خوب به‌خاطر سپرده‌ایم. شادمان در سنین نوجوانی با استایلی بسیار مناسب سن و اندامش دیده می‌شد. او از ترندها غافل نبود و در عین‌حال، تیپ و پوششی عجیب یا نامتعارف برای خود انتخاب نمی‌کرد. در حال حاضر هم به جوان برومندی بدل شده که استعداد خوبی در ایفای نقش‌های متنوع نشان می‌دهد. حضور پرقدرت و دوست‌داشتنی شادمان در سال‌های کودکی‌اش، از همان زمان نوید حضور ستاره‌ای تازه را به ما می‌داد. شادمان با قابلیت انتقال احساسات مختلف به مخاطب از بازیگرانی است که جای رشد و پیشرفت زیادی دارد.

ترلان پروانه

نوجوانان درخشان سینمای ایران

ترلان هم مانند علی شادمان از دوران نوجوانی گذر کرده و حالا یکی از جوانان تازه‌نفس سینمای ایران به‌شمار می‌رود. حضور او هم به سال‌های بسیار بسیار دور در تصویر بازمی‌گردد. اگر یادتان باشد، او کارش را با تیزرهای تبلیغاتی در دوران کودکی شروع کرد. کم‌کم در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی هم دیده شد و با اخبار و حواشی فراوانی که پیرامونش وجود دارد از چهره‌های شناخته‌شده درمیان سلبریتی‌های کنونی است. ترلان معمولا تیپ و استایل مناسبی دارد و به‌خوبی به درس‌کدها واقف است. منظور از درس‌کدها (dress-code) هم رعایت اصول پوشش و استایلینگ متناسب با هر موقعیت است. ترلان در زمان نوجوانی هم استایلی متناسب با سنش داشت و هیچ‌گاه از خطوط استاندارد و عرف بیرون نمی‌زد. در تصویر بالا هم عکسی از دوران نوجوانی او را می‌بینید که استایلی معقول و مناسب سنش دارد. حالا که دختری جوان است هم به‌سراغ تیپ‌های متنوع می‌رود و اصولا خوش‌پوش است و نمره قبولی می‌گیرد. از روزهای کودکی ترلان پروانه تاکنون، سال‌های طولانی گذشته و بارها او را در موقعیت‌های رسمی و جشنواره‌ها هم دیده‌ایم. ترلان به کدهای پوششی احترام می‌گذارد و سعی می‌کند که در زمینه استایلینگ بی‌اشتباه و کم‌اشتباه باشد. او هم از چهره زیبایی برخوردار است و با انتخاب تیپ و استایلی موزون می‌تواند همه نگاه‌ها را به‌ سمت خودش خیره کند.

نیکی نصیریان

نوجوانان درخشان سینمای ایران

نیکی نصیریان را از سریال بامزه «بزنگاه»، ساخته رضا عطاران به‌خاطر می‌آوریم. او که در چند فیلم سینمایی دیگر و مجموعه تلویزیون بانوی عمارت هم ظاهر شد، در دسته تینیجرهای دنیای تصویر به‌شمار می‌رود. البته او هم با شتاب در حال پشت‌سر گذاشتن دوره نوجوانی و ورود به دنیای جوان‌ها است. باید ببینیم که در ادامه مسیر کاری‌اش، چه انتخاب‌هایی خواهد داشت. نیکی چهره معصوم و دلنشینی دارد و در انتخاب تیپ و استایل هم متناسب با سن و درست عمل می‌کند. او از رنگ‌های شاد کمک می‌گیرد و نوعی زیبایی طبیعی را در تیپ خود منعکس می‌کند. علت اینکه دلنشین است به سادگی پوششش هم برمی‌گردد. در تصویر بالا، نمونه‌ای از استایل‌های نیکی نصیریان زیبا را مشاهده می‌کنید که در کمال سادگی، مطلوب و موجه دیده می‌شود. کت اورسایز و خوش‌رنگ نیکی در تصویر بالا، انتخاب مناسب و خوبی برای او بوده است.

الیکا ناصری

نوجوانان درخشان سینمای ایران

الیکا نصیری هم چهره جدیدی است که نخستین‌بار با سریال پرطرفدار «یاغی» در سطحی وسیع دیده شد. او چهره معصومی دارد و در آستانه خروج از نوجوانی و ورود به جوانی به سر می‌برد. چهره‌ای که از او دیده‌ایم، پتانسیل بالایی برای کلیشه‌شدن در نقش‌های مثبت و مظلوم دارد. باید کمی صبر کنیم و ببینیم که انتخاب‌هایش برای بازی در فیلم‌ها و سریال‌ها به چه سمت‌وسویی خواهد رفت. استایل او هم مطابق با سلیقه نوجوانان امروزی است. او هم ترندها را دنبال می‌کند و نمونه تمام‌عیاری از یک نوجوان است. برای اظهار نظر درباره او هم باید مانند نفس بازغی کمی صبر کنیم. الیکا از صورت زیبایی هم برخوردار است و همین موضوع راه را برای ترتیب‌دادن استایلی خوب تاحد زیادی باز می‌کند. در هر حال، استایل خوب در تکمیل چهره‌ای زیبا همیشه نتیجه بسیار جالب‌توجهی دارد و نمی‌توانیم این موضوع را کتمان کنیم.

در آخر

استایل نوجوانان تازه‌نفس و تینیجرهای کمی قدیمی‌تر را بررسی کردیم. همه این چهره‌ها در یک ویژگی مشترک‌اند و آن ساده‌پوشی است. اگر دقت کرده باشید، هیچ‌یک طرفدار استایل‌های نامتعارف نیستند و مایل‌اند که سادگی و طبیعی‌بودن یا به‌قول نسل جدید، نچرال‌بودن را در تیپ خود بازتاب بدهند. به‌نظر می‌رسد که با گذر زمان و توسعه بیش از حد عمل‌های جراحی، جوانان و نوجوانان دیگر طالب دنبال‌کردن این ترندهای پرهیاهو نیستند. چهره‌های طبیعی و حتی بی‌آرایش و استایل‌های ساده و مینیمال در این روزها طرفداران بیشتری دارد. از میان استایل هنرپیشه‌های نوجوانی که مطرح کردیم، کدام را بیشتر می‌پسندید؟ طرفدار کدام هستید؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :