استایل ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز چقدر تغییر کرده؟ کدام ترانه را دوست دارید؟!

حدود یک سال قبل ترانه علیدوستی عکسی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که مربوط به زمان 18 سالگی او و جشنواره لوکارنو بود که او از هیات داواران این جشنواره که شامل امیرخان، جعفر پناهی و بلاتار بودند برای بازی در فیلم «من ترانه 15 سال دارم» جایزه گرفت.او برای این رویداد یک مانتوی فیت کرم نباتی و روسری مشکی سر کرده و ظاهری ساده و دلنشین دارد. از همان زمان سادگی و جذابیتی دلنشین و ظرافت در ظاهر این بازیگر توانا وجود داشته و تا امروز هم حفظ شده است.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

استایل راحت، استایل ترانه

ترانه علیدوستی هر لباسی که بپوشد استایل راحت، شیک و ساده خود را حفظ می‌کند. استایل او برای مراسم فتوکال فیلم «فروشنده» که یکی از بهترین و زیباترین استایل‌هایش تا امروز به حساب می‌آید از کت و شلواری نیمه رسمی با طراحی نگار نعمتی تشکیل شده که یک شال ساده با رنگ سبز به آن اضافه شده، ترانه با صندل‌های پاشنه‌دار کرم رنگ این ترکیب را تکمیل کرده است. کت سفید بلند تک دگمه او با شلوار پیلی‌دارش حالت نیمه کژوال دارد اما گردن‌بند ظریف بلند و موهای حالت داده شده او که در یک طرف صورتش ریخته همراه با صندل‌های زیبایش، ظاهر ظریف و زنانه‌ای به او داده است.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

به نظر می‌رسد ترانه علیدوستی به ترکیب رنگ‌های سفید و مشکی در پوشش خود علاقه‌مند باشد. او در اکران خصوصی فیلم «اژدها وارد می‌شود» مانتوی سفیدی تنش کرده و بقیه آیتم‌های پوشش خود را به رنگ سیاه انتخاب کرده بود. کیف دستی او هم رنگ روشنی داشت که با مانتویش هماهنگ بود.

ترانه سیاه و سفید

پوشش ترانه در جشنواره فیلم ویتنام هم که لباسی شبیه به مانتوی مخمل مشکی با آستین‌های سفید و مشکی داشت، نشانی از علاقه او به ترکیب‌بندی سیاه و سفید دارد.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

ترانه طی حضور در دو دوره جشنواره کن دو لباس با ترکیب رنگی مشکی و سفید داشته که یکی از آنها در جشنواره کن 2016 بود. او یک پیراهن مشکی آستین سه ربع یقه ایستاده‌ای پوشیده بود که در نیم‌تنه بالایی آن پارچه سیاه و سفیدی به کار رفته بود.

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

ترانه علیدوستی و گروه دوستداران کت چرم

ترانه علیدوستی از آن دسته بازیگران پرشماریست که به کت چرم علاقه‌ای ویژه دارند. او هم در اکران فیلم « استراحت مطلق» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی و هم در اکران خصوصی فیلم «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی کت چرم پوشیده بود.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

ترانه علیدوستی از معدود بازیگران زنی است که به ندرت آرایش تند داشته و اغلب آرایش ملایم را ترجیح می‌دهد اما در اولین حضورش در جشنواره کن گذشته، چشم‌هایش آرایش اسموکی تند داشت که توجه را جلب می‌کردند.  البته این مدل و شدت آرایش چشم‌ با رنگ لباسش تناسب داشت.

ترانه دیدنی با کت و شلوار راه راه

ترانه علیدوستی همین چند ماه قبل برای بازی در فیلم «اورکا» در جشنواره فیلم سانتا باربارا آمریکا شرکت کرده بود. او طی حضورش در این جشنواره چند استایل‌ چشمگیر و قابل تحسین داشت که حسابی به چشم کاربران فضای مجازی آمد. ترانه هر دو استایل کژوال و کلاسیک خود را از ترکیب شلوار با بقیه آیتم‌ها به وجود آورده بود.

 

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

ترانه و ترجیح شلوار به دامن و پیراهن

به طور کلی به نظر می‌رسد او پوشیدن شلوار را به دامن ترجیح می‌دهد. مثلا در این جشنواره توکیو با آن تیپ ظریف و دلبرانه که می درخشد و شاید دامن می توانست او را رسمی تر هم نشان دهد؛ شلوار را انتخاب کرده است.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

در تیپ کلاسیک ترانه کت و شلوار راه راه، بلوز سفید یقه ایستاده و سرآستین‌های گلدوزی شده چشم‌نواز بودند و در ظاهر کژوال او کت طرح‌دار براق، رنگ موها و گوشواره‌ها هماهنگی خاصی ایجاد کرده بودند.

ترانه ی حمید با آیتم‌ها نامتعادل و لب خندان

ترانه در اکران مردمی فیلم مستند «سمفونی حمید» در کنار پدرش حضور داشت و بار دیگر نشان داد که شلوار را به دامن ترجیح می‌دهد.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

با اینکه استایل ترانه در این رویداد با وجود مناسب بودن هر کدام از آیتم‌ها نامتعادل به نظرمی‌رسید و نویسندگان حوزه مد و فشن از آن استقبال نکردند اما مجموعه عکس‌های مربوط به این ماجرا ترانه را خوشحال و لبخند به لب نشان می‌دهد و رابطه خوب او با پدرش را نشان می‌دهند.

ترانه 2022

اما به جشنواره ها که برسیم؛ آداب و رسوم خاصی از لباس پوشیدن برای حضور در جشنواره بین المللی کن وجود دارد. ساده و خلاصه‌اش را بخواهیم بگوییم؛ به جز مراسم فتوکال که از عکاسان خبری و مجلات دعوت می‌شود برای عکس گرفتن و عوامل فیلم‌ها در جایگاه‌هایی قرار می‌گیرند و برای عکاس‌ها ژست‌هایی هم می‌گیرند؛ در باقی موارد شرکت کننده‌ها و همه افراد حاضر باید لباس رسمی بپوشند. خانم‌ها باید کفش پاشنه بلند بپوشند و آقایان هم باید کت و شلوار مشکی و کراوات یا پاپیون بزنند.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

هر چند بعضی وقت‌ها این قوانین رعایت نشده و افراد توانسته‌اند وارد فضای جشنواره شوند اما در بسیاری از مواقع دیگر جلوی افرادِ حتی مشهور هم به دلیل رعایت نکردن قوانین پوشش گرفته شده است. مثلا آقای کیارستمی زمانی که نخل طلای کن را برای طعم گیلاس گرفت نه پاپیون داشت و نه کراوات.

عباس کیارستمی در کن

ویترین بزرگ جشنواره

جشنواره یقینا یک ویترین است و آنقدر این ویترین اهمیت دارد که به اندازه و در راستای دیدن فیلم‌ها مهم می‌شود. ماه‌ها و سال‌ها درباره لباس افراد، جواهراتشان و جزیی‌ترین موارد آن‌ها بحث می‌شود. با آمدن اینستاگرام هم که دیگر این موضوع نه صدها برابر که هزاران برابر شده است.

 

تو ای ترانه کجایی؟

حالا فکر کنید یک بازیگر محبوب مثل ترانه که بیشتر وقت‌ها تیپ و استایل‌اش مورد پسندِ نه همه اما بسیاری بوده است، با لباس‌هایی نه چندان محبوب از نظر ما (چون شاید خودش با آن‌ها راحت بوده) بعد از سال‌ها روی فرش قرمز قدم می‌گذارد.
ترانه ظریفی که ما او را از ۱۵ سالگی با فیلم «من ترانه ۱۵ سال دارم» به یاد می‌آوریم تا امروز که او ۳۸ سال دارد و مثل اکثریت ما بعد از دوران کرونا دچار اضافه وزن هم شده است.

ترانه در مراسم اصلی فرش قرمز پیراهنی با بالا تنه طوسی- آبی و پایین تنه پفکی مشکی پوشیده بود و سربندی تخت و کار شده.

این لباس را ثریا تفضلی که برند Thesorayahouse را دارد، انجام داده بود. این طراح جوان اگر صفحه‌اش در اینستاگرام را ببینید، حتی یک مدل از این لباس ندارد و کاملا متفاوت با طرح‌های اوست.

کمربند کرست‌های دست ساز و چرم، کت، اوورال، شلوار کمربلند و… لاین اصلی کار اوست که بسیار هم درموردشان موفق است.اما چه شده که قبول کرده چنین لباسی را طراحی کند، مشخص نیست. او فقط به یک عکس از این لباس در صفحه‌اش کفایت کرده است که آن هم بسیار کامنت‌های منفی خورده است.

عیب لباس ترانه چه بود؟

اولا که مدل پفی و لباس‌های دنباله دار امسال توسط ستاره‌های سینمای خارجی بسیار پوشیده شدند. ترانه هم تا این جای کار طبق مد آمده بود اما دو رنگی که انتخاب شده بود در کنار هم و جنس بالاتنه که نه تنها از جنس پارچه‌ای با ضخامت زیاد بود که روی آن هم کار شده بود؛ ترانه را که دیگر ظرافت قبلی را نداشت، دارای اضافه وزن بیشتر نشان می‌دهد.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

دامن چند لایه و حریر ترانه اگر آن ژیپون بزرگ را نداشت شاید خیلی بهتر در تن‌اش نمود پیدا می‌کرد.
بدتر از همه اینکه حریر آن بسیار چروک برداشته بود و وضعیت را بدتر هم کرده بود.

لباس دوم صورتی نه خیلی دلچسب

بعد از مراسم هنوز موج نظرات منفی افراد نخوابیده بود که ترانه در مراسم فتوکال با یک کت و شلوار صورتی و کفش‌های نوک تیز نمایات شد.کت و شلواری آزاد که در قسمت سرشانه‌های خط می‌افتاد و بلندی شلوار بیشتر از آنکه به حساب مدل بیاید به نظر از سایز نامناسب بود.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

روسری‌اش را هم مدلی بسته بود که صورتش را بزرگتر نشان می‌داد.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

ترانه‌ی بی‌آرایش بهتر است؟

اما مورد دیگر درباره ترانه، آرایش او بود. صورت او بدون آرایش زیباتر است و این بارها ثابت شده و کافی است نگاهی به عکس‌های او بیاندازید.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

حالا این ترانه ساده، نه تنها آرایش کرده است که به سمت اسموکی هم رفته است. اما نه یک اسموکی تمیز و با طراحی خوب.

ترانه علیدوستی از دیروز تا امروز

آرایش چشم او به گونه‌ای است که انگار ریخته و خراب شده است.خلاصه اینکه از این ترانه محبوب خیلی‌ها راضی نبودند اما خب در نهایت خودمان هستیم که باید از پوشش‌مان راضی باشیم. حالا حال ترانه چیست؟ کسی نمی‌داند.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :