حنانه طلا در
3,693

این خواننده‌های زیبای کره‌ای، استانداردهای زیبایی کره را به کل تغییر دادند!

این خواننده‌های زیبای کره‌ای، استانداردهای زیبایی کره را به کل تغییر دادند!

استانداردهای سختگیرانه‌ی کره‌ی جنوبی قبلا نقش زیادی در تعریف مفهوم «زیبایی» نزد طرفداران کیپاپ داشت؛ ویژگی هایی مانند پوست روشن و رنگ پریده، لب‌های قلبی شکل، گونه‌های استخوانی و بدنی به شدت لاغر از جمله معیارهای زیبایی در کره‌ی جنوبی محسوب می شوند.

single_content ad banner

تغییر استاندارد زیبایی در کره

همین تعریف سفت و سخت از مفهوم زیبایی باعث ظهور سلبریتی هایی با چهره‌های کمیاب و عروسکی در نسل‌های اول تا سوم کیپاپ شد. زیبایی این آیدل‌ها به گونه‌ای است که غیر واقعی به نظر می‌رسد. در واقع باید گفت داشتن چهره ای طبیعی که با استانداردهای زیبایی در کره ی جنوبی همخوانی بالایی داشته باشد، بسیار نادر است. همین موضوع در طول سال ها به افزایش قابل توجه عمل های جراحی زیبایی در کره ختم شد ، چرا که همه می‌خواستند با عمل های زیبایی به استانداردها نزدیک تر شوند و زیبا باشند.

اما خوشبختانه در سال های اخیر، برخی آیدل‌ها با ویژگی هایی کاملا متفاوت و حتی متضاد با معیارهای زیبایی سنتی در کره فعالیت خود را آغاز کردند و مفهوم زیبایی را به سطحی فراتر از آنچه تصور می‌شد، ارتقا دادند.این آیدل ها چهارچوب استانداردهای زیبایی در کره جنوبی را شکستند و خارج از آن مفهومی تازه برای زیبایی تعریف کردند.

نام تعدادی از این آیدل ها در ادامه آمده است.

کیم جنی

ستاره ی مشهور گروه بلک پینک که بی شک برای همه طرفداران کیپاپ شناخته شده است. زیبایی جنی غیرقابل انکار است؛ با این حال برخی ویژگی های چهره ی او کاملا برخلاف استانداردهای زیبایی کره ای است.

گونه های گوشتی و صورت گرد، در نظر مردم کره جنوبی، ویژگی های منفی محسوب می‌شوند. نزد مردم این کشور صورت های زاویه دار، خط فک و گونه های بلند و استخوانی از معیارهای اصلی یک چهره ی ایده آل و زیبا هستند.

تغییر استاندارد زیبایی در کره

با این وجود جنی نفر بیست و چهارم در لیست زیباترین زنان دنیاست و علاوه بر آنکه یکی از محبوب ترین آیدل های زن فعال در کیپاپ است، در حرفه ی مدلینگ و بازیگری نیز موفقیت چشمگیری دارد.

لی فلیکس

لی فلیکس، رپر استرالیایی گروه محبوب و موفق استری کیدز است که یکی از جذاب ترین چهره ها را در بین اعضای گروه دارد. فلیکس در ابتدای شروع فعالیتش به دلیل صدای ویژه ای که داشت بسیار مورد توجه قرار گرفت اما چهره ی او آنچنان با استانداردها همخوانی نداشت. یکی از ویژگی های اصلی چهره ی فلیکس که در کره پذیرفته نیست داشتن کک و مک است. پوستی صاف و شفاف معیاری مهم برای زیبایی در فرهنگ کره است.

تغییر استاندارد زیبایی در کره

با این حال، این خواننده ی ۲۲ ساله با چهره ای متفاوت که پر از لکه های رنگی است یکی از خاص ترین چهره های نسل چهارم کیپاپ را دارد و بسیاری از طرفداران بین المللی معتقدند کک و مک ها او را زیباتر کرده است؛ در حالی که بسیاری از طرفداران کره ای این ویژگی را یک نقص در صورت او می دانند.

جون سومی

خواننده ی سولوی جوانی که از سال ۲۰۱۷ فعالیتش را آغاز کرده و شهرت زیادی دارد. سومی جزو موفق ترین آیدل های دورگه ی کره ای است. مادر او کانادایی-هلندی و پدر او اهل کره جنوبی است. در فرهنگ کشور کره مردم معتقدند کسانی که دورگه هستند چهره های اصیل آسیایی ندارند و در نتیجه زیبا نیستند. با این حال سومی چهره ای متفاوت و جذاب  دارد که او را نزد طرفدارانش به یکی از زیباترین آیدل های زن تبدیل کرده است. موفقیت سومی راه را برای بسیاری از آیدل های دو رگه ی دیگر نیز هموارتر کرد.

تغییر استاندارد زیبایی در کره

جووی

قرار گرفتن جووی در این لیست شاید عجیب به نظر برسد. چرا که او یکی از معدود آیدل هایی است که همخوانی بسیار بالایی با استانداردهای زیبایی کره ی جنوبی دارد. کاربران معتقدند چهره ی جووی ۹۲ درصد از ویژگی های یک چهره ی ایده آل را شامل می شود اما چند ویژگی جزئی او را از نمره ی کامل در آزمون زیبایی کره ای محروم می‌کند. مهم ترین این ویژگی ها فرم لب ها و رنگ پوست اوست.

همانطور که گفته شد رنگ پوست سفید و رنگ پریده یکی از مهم ترین معیار های زیبایی در فرهنگ کره است در حالی که پوست جووی سبزه است. همچنین فرم لب ها باید قلبی و برجسته باشند برخلاف جووی که لب هایی باریک و کشیده دارد.

تغییر استاندارد زیبایی در کره

با این همه چهره ی این خواننده بی نقص به نظر می‌رسد و به مدت پنج سال متوالی در لیست «زیباترین چهره‌های دنیا» قرار گرفته است.

هوآسا

هوآسا از ابتدای شروع فعالیت خود در گروه مامامو با نظرات منفی زیادی روبه رو بود. چراکه ظاهر او نه تنها با استانداردهای زیبایی همخوانی نداشت بلکه هیچ آیدل دیگری با ویژگی های او در کیپاپ فعالیت نداشت.

هوآسا با توجه به استعداد ویژه ی خوانندگی اش در آزمون وردی ‌کمپانی های زیادی پذیرفته می‌شد، اما در مرحله‌ی نهایی به دلیل ظاهرش رد می‌شد. پوست سبزه و فرم بدنش او را بسیار متفاوت تر از آیدل های دیگر نشان می‌داد. همین موضوع فعالیت او را با انتقادات زیادی همراه کرد اما هوآسا حرفه اش را رها نکرد و بعد از سال ها تلاش، او امروز یکی از چهره های بین المللی کیپاپ است. علاوه بر این او به عنوان یکی از جذاب ترین آیدل های زن طرفداران بسیاری دارد و مشهور ترین عضو گروه مامامو است.

تغییر استاندارد زیبایی در کره

هوانگ یِجی

لیدر محبوب گروه ایتزی نیز یکی دیگر آیدل هایی است که برخلاف آنکه چهره اش با استانداردهای زیبایی فاصله دارد، جزو جذاب ترین آیدل های زن نسل خود است.

تغییر استاندارد زیبایی در کره

چشم های این خواننده مونولاید است و برخلاف آنچه استانداردهای زیبایی می گویند؛ او پلک دوم ندارد. با این حال چشم های یجی خاص ترین بخش صورت اوست و زیبایی ویژه ای به چهره اش بخشیده است.

جیهیو

جیهیو، خواننده ی با استعداد و خوش صدای توایس، که به عنوان حرفه ای ترین عضو گروه بر روی استیج نیز شناخته می شود. جیهیو نیز یکی از آیدل هایی بود که در ابتدای فعالیتش انتقادات زیادی دریافت می‌کرد.

او به دلیل پوست سبزه و تیره اش ویژوال کمرنگی در بین اعضای گروه دارد. حتی برخی کاربران معتقدند که ویژوال ضعیف او باعث می‌شود استعدادش در خوانندگی و اجرا نادیده گرفته شود.

خوشبختانه بعد از سال ها فعالیت موفق او در توایس و طرفداران بین المللی زیادی که او را دنبال می‌کنند، طرفداران کره ای نیز دریافتند که زیبایی جیهیو حتی با وجود رنگ پوست او غیرقابل انکار است و باید گفت اتفاقا این رنگ پوست برای او بسیار زیباست.

تغییر استاندارد زیبایی در کره

به لطف این هنرمندان و موفقیت آنها در کیپاپ، خوشبختانه این روزها زیبایی در فرهنگ کره جنوبی دایره ی گسترده تری پیدا کرده و آیدل هایی با چهره های متفاوت و خاص در نسل جدید کیپاپ بسیارند.دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 24 ژوئن 2023

جنی نفر دوم هست

لیلی در تاریخ 25 ژوئن 2023

پس بی تی اس چی 😒😒
بی تی اس از همشون خوبتره 🤬🤬🤬

.. در تاریخ 26 ژوئن 2023

جویی خیلییییی خوشگلههه
اگه اون دوتا ویژگیش نبود زیباترین بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :