۶ گام برای مرتب کردن کمد لباس

0

دور ریختن لباس‌هایی که بخشی از درآمد خود را صرف خریدن آن‌ها کرده‌اید کار ناراحت کننده‌ای به نظر می‌رسد اما اگر هر چند وقت یکبار این کار را نکنید پس از مدتی با یک کمد  بهم ریخته پر از لباس‌های کهنه و به دردنخور مواجه خواهید شد. پس چطور این کار را انجام دهید؟ این مطلب را بخوانید تا با ۶ گام برای مرتب کردن کمد لباس آشنا شوید.

6 گام برای مرتب کردن کمد لباس

فقط کافی است این ۶ سوال را از خود بپرسید و به آن‌ها پاسخ دهید:

آیا این لباس به دردم می‌خورد؟

با این سوال حداقل نصف لباس‌های کمدتان را می‌توانید حذف کنید. معنای این سوال این است که آیا با پوشیدن این لباس حس خوبی دارید؟ آیا راحت است و به شما می‌آید و وقتی آن را می‌پوشید دیگران از شما تعریف می‌کنند؟

آیا حداقل با سه لباس دیگر در کمدم ست می‌شود؟

ما هیچ لباسی را تنها نمی‌پوشیم بلکه از آن‌ها برای ساختن استایل استفاده می‌کنیم. پس اگر لباسی دارید که به لباس‌های دیگر در کمد شما نمی‌آید و با آن‌ها هماهنگ نمی‌شود وقت دور ریختن آن است.

آیا دوباره آن را خواهم پوشید؟

به جای بررسی گذشته به آینده فکر کنید: آیا این لباس را دوباره خواهید پوشید؟ به لیست خرید آینده خود نگاه کنید و اگر این لباس به یکی از موارد موجود در لیست نزدیک است آن را نگه دارید.

آیا لباسی بهتر از این دارم؟

به لباس‌های مشابه و هم خانواده آن نگاه کنید، اگر موردی شیک‌تر و نو‌‌تر دارید که پوشیدن آن را ترجیح می‌دهید پس نوبت به لباس‌های کهنه و دمده نمی‌رسد.

آیا نگهداری آن هزینه دارد؟

برخی لباس‌ها فقط با خشکشویی تمیز می‌شوند و نیاز به اتوی مکرر دارند. این لباس‌ها بیشتر از سود به شما زیان می‌رسانند پس بهتر است لباس‌های جدید را جایگزین آن‌ها کنید.

آیا این لباس برایم ارزش احساسی دارد؟

قبلا درباره ارزشی احساسی لباس‌ها گفته‌ایم. اگر لباسی به هر نحوی برای شما ارزش احساسی دارد آن را دور نریزید البته باید فرق احساسات با ارزش و وسواس‌های فکری بی‌مورد را بدانید.

مطالب مرتبط:

۱- قانون ۸۰ ۲۰ و داشتن یک کمد لباس کامل

۲- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

۳- ۵ نکته برای تمیز کردن کمد لباس ها در تابستان

۴- نکات کاربردی برای اتو کردن شلوار مردانه

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :