برای بلندتر دیده شدن اصولی لباس بپوشید

0

در این مقاله به بررسی چند نکته ساده و کاربردی در نحوه لباس پوشیدن آقایان می پردازیم که با استفاده از آن ها می توانند توهم قد بلند را در خود ایجاد کنند. شاید این نکات ساده باشند ولی اغلب رعایت آن ها را از قلم می اندازیم. برای بلندتر دیده شدن اصولی لباس بپوشید.

۱- اندازه بودن لباس ها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یک سری تقسیم بندی های لباس هایی که می پوشید در تیپ شما تاثیر بسیار زیادی دارند. برای مثال اینکه آستین بلیزر یا کت شما ۱ سانت بالاتر از آستین پیراهن زیرش قرار بگیرد و یا اینکه طول کت باید دقیقا تا زیر باسن شما باشد مهم هستند و در راست قامت و بلندتر دیده شدن شما بسیار موثرند. برای پیراهن ها طول آستین باید دقیقا تا زیر مچ شما باشد و نه بیشتر. این نکات را رعایت کنید و به خوبی تغییر را در تیپ خود احساس کنید.

برای بلندتر دیده شدن اصولی لباس بپوشید

۲- تیپ غیررسمی

نکاتی که در بالا ذکر شد در تیپ های غیررسمی هم باید اعمال شوند. پوشیدن تیشرت های بلند که جدیدا مد شده اند و یا سویشرت های گشاد و بگی نه تنها در بلند دیده شدن تاثیر گذار نیست بلکه موجب بد فرم تر دیده شدن هیکل شما نیز می شود. به دنبال لباس های فیت بدنتان (کمی چسبان بودن مانعی ندارد) باشید.

برای بلندتر دیده شدن اصولی لباس بپوشید

۳- رنگ پوشاک

برای بلندتر دیده شدن به رنگ لباس هم دقت کنید. در انتخاب رنگ ها دقت بالایی به خرج دهید. رنگ های متنوع در تیپ شما باعث کوتاه تر و یا چاق تر دیده شدن شما می شود. اولا به دنبال رنگ های طبیعی باشید و ثانیا رنگ ها را در بالاتنه و پایین تنه نزدیک به هم انتخاب کنید. این کار موجب بلند تر دیده شدن می شود.

برای بلندتر دیده شدن اصولی لباس بپوشید

۴- انتخاب کفش 

از انتخاب کفش هایی با پاشنه های عجیب و غریب دوری کنید و انتخاب هایتان را به سمت کفش های رسمی ببرید. اولویت ها کفش های Brogues و آکسفورد باشند که کشیده تر هستند و کفش های ساق بلند و بوت ها را در اولویت بعدی‌تان قرار دهید. ضمنا رنگ های زمینی مثل قهوه ای و قهوه ای روشن برای زیباتر شدن تیپتان می توانند انتخاب خوبی باشند.

برای بلندتر دیده شدن اصولی لباس بپوشید

۵- ست کردن ها

این نکته را مطمئنا تا به حال هزاران بار شنیده اید ولی جای اصلی آن اینجاست. پیراهن های با راه راه افقی شما را کوتاه تر نشان می دهند و این در حالیست که پیراهن های با راه راه عمودی به دلیل خطوط کشیده روی بالاتنه شما موجب بلند تر دیده شدن شما می شوند. البته در انجام این کار زیاده روی نکنید. یک پیراهن سفید آبی راه راه بهترین انتخاب شما خواهد بود.

برای بلندتر دیده شدن اصولی لباس بپوشید

۶- نکاتی برای بیرون انداختن یا داخل شلوار قرار دادن پیراهن

در این قسمت نکته ای که حائز اهمیت است این است که اولا بدانید طول پاهای شما بلندتر است یا طول بالاتنه‌تان. اگر پاهای شما بلندتر از بالاتنه‌تان است باید پیراهن را روی شلوار بیاندازید تا تقسیم بندی بالاتنه و پایین تنه‌تان تنظیم شود و برعکس اگر پایین تنه شما کوتاه تر است باید پیراهن را درون شلوارتان قرار دهید.

اگر پایین تنه شما یعنی پاهایتان از بالاتنه شما بلندتر است پوشیدن شلوار های تنگ و کوتاه برای شما مناسب تر است و اگر پاهای شما نسبت به بالاتنه تان کوتاه تر است پیشنهاد می کنیم شلوارهای بلند و کشیده به تن کنید.

مطالب مرتبط:

۱- لبا‌س مناسب آقایان لاغر و قد بلند

۲- ۵ راه موثر برای بلند کردن ریش

۳- چگونه کتانی ساق بلند بپوشم؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :