راهنمای برنزه کردن پوست در تابستان

0

برنزه کردن پوست شاید کار ساده‌ای به نظر برسد. برای داشتن پوستی برنزه نیاز به صرف هزینه‌های بسیار زیاد و وقت طولانی نیست بلکه شما با چند روش ساده به تنهایی می‌توانید پوست صورت خود را برنزه کنید و به زیبایی چهره خود بی‌افزایید. اما چگونه پوست برنزه داشته باشیم؟ برای برنزه کردن پوست و آفتاب گرفتن در فصل تابستان چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ با چی بپوشم همراه شوید تا پاسخ سوال و تمام نکات مربوط به داشتن پوست برنزه زیبا و سالم را بیابیم.

 

بهترین راه برای برنزه کردن پوست

قبل از برنزه کردن پوست خود حتما به نوع پوست خود توجه کنید و روشی را انتخاب کنید که با پوست شما سازگار باشد به طور مثال:

  • اگر پوستی معمولی، چرب یا ترکیبی از این دو نوع را دارید بهترین راه برای برنزه کردن پوست، استفاده از پودرهای برنزه است.
  • اگر پوستی خشک دارید می‌توانید از کرم‌های مخصوص برنزه که حاوی مواد مرطوب کننده نیز است استفاده کنید.
  • و اما اگر پوست شما بسیار چرب و حساس است بهتر است از انواع ژل یا پودرهای مایع برنزه استفاده کنید و حتما به خاطر بسپارید که هیچ گاه برای این نوع پوست از محصولاتی مانند کرم برنزه استفاده نکنید زیرا به راحتی جذب پوست نمی‌شود.

برنزه کردن پوست و آفتاب گرفتن در فصل تابستان ؛ اصول و روش ها

به طور کلی یکی از راه‌های بسیار ساده برای برنزه کردن پوست، استفاده از پودرهای فشرده برنزه کننده است که استفاده از آن بسیار راحت است و بسیاری از افراد از این روش ساده استفاده می‌کنند به خصوص اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که پوست خشکی دارید حتما پودرهای فشرده برنزه بر روی پوست شما تاثیر بسیار خوبی دارد.

یکی از رازهای داشتن پوست برنزه بسیار خوب آن است که مراقبت‌های لازم برای داشتن پوست برنزه درخشان و سالم را پیش بگیرید. به طور مثال حتما از یک کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده برای محافظت از پوست برنزه در مقابل نور خورشید استفاده کنید. و سعی کنید از پودرهای برنز کننده استفاده کنید که بر روی پوست حس لطافت و نرمی داشته باشید.

برنزه کردن پوست و آفتاب گرفتن در فصل تابستان ؛ اصول و روش ها

اگر پوست شما از نوع چرب است بعد از برنزه کردن، مراقبت بسیار ویژه‌ای را باید پیش بگیرید و بهتر است برای پوست خود از کرم ضد آفتاب بسیار مات استفاده کنید که تقریبا میزان SPF آن ۵۰ باشد و برای محافظت در مقابل اشعه‌های مضر نور خورشید بتواند از پوست شما محافظت کند.

 

بهترین تنالیته برنزه برای پوست شما کدام است؟

معمولا اکثر افرادی که تصمیم می‌گیرند پوست خود را برنزه کنند تنالیته‌ای هم سطح با رنگ پوست خود انتخاب می‌کنند اما برای افرادی که همچنان سر دوراهی مانده‌اند و به دنبال یک تنالیته طبیعی و زیبا هستند این راهنما می‌تواند کمک زیادی به آن‌ها کند.

  • اگر رنگ پوست شما گرم و نزدیک به رنگ‌های گندمی یا سبزه است شما شانس بسیاری برای داشتن پوست برنزه بسیار زیبا خواهید داشت. کافی است از تنالیته رنگ برنزه با سایه‌های قهوه‌ای و طلایی استفاده کنید تا درخشان‌ترین و زیباترین پوست برنزه را داشته باشید.
  • و اما اگر رنگ پوست شما متمایل به زرد است بهتر است از تنالیته‌های گرم و هلویی استفاده کنید تا پوست برنزه شما بسیار طبیعی جلوه کند.
  • و اما افرادی که پوست بسیار سفیدی دارند و علاقه‌مند به برنزه کردن پوست خود هستند  بهتر است برای طبیعی‌تر جلوه دادن پوست برنزه خود حتما از پودرهای فشرده برنزه کننده استفاده کنید که سایه‌های قهوه‌ای بسیار تیره دارد تا بتواند به خوبی رنگ سفید پوست شما را بپوشاند.

نکاتی درباره پوست برنزه

افرادی که پوست خود را برنزه می‌کنند باید مراقبت بسیاری از پوست خود داشته باشند و بیش از حد در مقابل نور خورشید قرار نگیرند زیرا تابش مستقیم نور خورشید بر روی پوست برنزه ممکن است سبب ایجاد لک‌های تیره بر روی پوست شود و درخشش پوست را از بین ببرد در نتیجه حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و تا حد ممکن در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

همانطور که می‌دانید برنزه کردن پوست به وسیله پودرهای فشرده مخصوص برنزه امکان پذیر است. حال افرادی مختلف روش‌های مختلفی را برای برنزه کردن پوست خود انتخاب می‌کننده. مثلا برخی افراد برای زیباتر نشان دادن چهره خود ابتدا پیشانی و سپس دو طرف صورت خود را برنزه می‌کنند، سپس با استفاده از براش مخصوص صورت سایه‌هایی بر روی گونه‌های خود ایجاد می‌کنند تا چهره‌ای واقعی‌تر از خود ایجاد کنند.

اگر تنالیته‌ای روشن از رنگ برنزه را برای پوست خود انتخاب می‌کنید حتما مطمئن شوید که در زیر نور طبیعی و زیبا به نظر بیاید. مخصوص اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که پوست نسبتا چربی دارند، درخشش خود رنگ برنزه با چربی پوست اگر ترکیب شود شفافیت بیش از اندازه‌ای بر روی پوست ایجاد می‌کند که ممکن است برای همه خوشایند نباشد و طبیعی جلوه نکند در نتیجه حتما قبل از آن که تمام پوست برنزه شود، مقدار کمی از آن را تست کنید و سعی کنید درخشندگی رنگ پوست شما در حد طبیعی باشد.

برای استفاده از پودرهای برنز کننده پوست حتما از یک براش مخصوص استفاده کنید و سعی کنید تمام سطح برس را آغشته به پودر کرده سپس بر روی پوست خود با زاویه بسیار مناسبی زده تا چهره‌تان را زیبا نشان دهد. از طرفی اگر از کرم‌های مایع مخصوص برنز پوست استفاده می‌کنید، حتما این کار را با اسفنج نرم و مخصوص صورت انجام دهید تا کرم به تمام سطح پوست شما نفوذ کند. و برای محصولات دیگری مانند ژل یا مایعات دیگر می‌توانید از انگشتان یا کف دست خود نیز کمک بگیرید و به صورت ماساژ بر روی پوست خود بزنید.

حتما درجه روشنی پوست را بعد از برنزه کردن پوست چک کنید. میزان صحیح درخشندگی تاثیر به سزایی در طبیعی جلوه دادن چهره شما دارد.  علاوه بر این حتما مطمئن شوید که در آرایش خود حتما تمام زوایای صورت شما توسط پودر برنزه پوشیده شده است و برای راحتی این کار می‌توانید از یک پد اسفنجی آرایشی کمک بگیرید و آن را به صورت ضربه‌ای به تمام صورت خود بزنید تا مطمئن شوید تمام صورت شما به صورت یک دست رنگ گرفته است.

 

مطالب مرتبط:

۱- چرا باید از لوازم آرایش ارگانیک استفاده کنیم؟

۲- بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی و خارجی

۳- لوازم آرایش ضروری برای فصل بهار و تابستان

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 20 ژوئن 2018

عالی مثل همیشهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :