نیلوفر شهدوست در
758

آیا واقعا ماسک‌های ورقه‌ای روی زیبایی پوست تاثیر میگذارند؟ اگر ماسک ورقه‌ای استفاده می‌کنید، بخوانید!

آیا واقعا ماسک‌های ورقه‌ای روی زیبایی پوست تاثیر میگذارند؟ اگر ماسک ورقه‌ای استفاده می‌کنید، بخوانید!

این روزها محصولات بهداشتی، آرایشی و مراقبتی زیادی در بازار موجود هستند. یکی از پرفروش‌ترین‌ها هم ماسک‌های ورقه‌ای هستند که در انواع و اقسام به‌فروش می‌رسند. اما آیا این ماسک‌ها واقعا اثرگذار هستند؟ کاری از دستشان برای پوستمان برمی‌آید؟ در این مقاله نگاهی به مزایای این محصولات خواهیم داشت. پیش از هرچیز باید بگوییم که برای تهیه این ماسک‌ها به برندهای معروف اعتماد کنید و مواردی که امتحانشان را پس داده‌اند و مشتریان قبلی را راضی نگه داشته‌اند، انتخاب کنید. پوست حساس است و آزمون‌ و خطاکردن برای رسیدن به بهترین محصولات، گاهی تاوان سنگینی به همراه می‌آورد. پس در خرید بهترین محصولات و مرغوب‌ترین‌ها کوتاهی نکنید. در ادامه به ابعاد مختلف خرید ماسک‌های ورقه‌ای نگاهی خواهیم داشت. با ما همراه هستید؟

ماسک‌های ورقه‌ای

ماسک‌های ورقه‌ای اثرگذار هستند؟

متخصصان بر این باور هستند که این ماسک‌های ورقه‌‌ای در صورتی اثرگذارند که حاوی اسید هیالورونیک یا اسید سالیسیلیک باشند. باید دقت کنید که بسیاری از ماسک‌ها دارای مواد و ترکیباتی هستند که امکان دارد برای برخی از افراد حساسیت‌زا باشد. باید به ترکیبات هر ماسک هم دقت داشته باشید و با احتیاط، استفاده از گزینه منتخبتان را بررسی کنید. اگر دیدید که حساسیتی در کار نیست و همه‌چیز به خوبی پیش می‌رود و در ضمن، ماسک حاوی موادی است که گفته شد، به استفاده از آن ادامه بدهید. در چنین حالتی، ماسک‌های ورقه‌ای اثرگذارند و مزایای زیر را به همراه می‌آورند.

ماسک‌های ورقه‌ای

آب‌رسانی به پوست

استفاده از ماسک‌های ورقه‌ای باعث می‌شود که پوست مرطوب شود و آب‌رسانی به آن صورت بگیرد. ماسک‌های معمولی نمی‌توانند پوست را به اندازه هم‌تایان ورقه‌ای‌شان مرطوب کنند. سازکار این نوع از ماسک‌ها طوری است که به‌حالتی منسجم به رطوبت‌رسانی پوست کمک می‌کنند.

درخشان‌کردن پوست

ماسک‌های ورقه‌ای می‌توانند پوست را درخشان‌تر کنند. رهایی از لک‌ها و جای جوش‌ها با رسیدگی به پوست و مرطوب‌کردن و پاک‌سازی‌اش مقدور می‌شود. ماسک‌های ورقه‌ای معتبر و استاندارد می‌توانند با نگه‌داشتن پوست در وضعیتی سالم و پاک به درخشندگی‌اش کمک کنند.

آرام‌سازی پوست

با ماسکی که پوستتان را تمیز، مرطوب، نرم و خنک می‌کند به آرامش زیادی هم دست پیدا می‌کنید. اگر استفاده از ماسک را به بخشی از روتین پوستی‌تان در هفته بدل کنید، حتما از مزایای مختلفش از جمله ریلکس‌شدن هم بهره زیادی خواهید برد.

ماسک‌های ورقه‌ای

همیشه یادتان باشد که اقدامات بیرونی و خارجی پوست موقتی هستند. در واقع، تا زمانی که مشکل درونی و ریشه‌ای پوست حل نشود، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که پوستتان به درخشش و زیبایی دائمی برسد. ماسک‌ها و محصولات مشابه فقط در نقش مکمل ظاهر می‌شوند و اثرگذاری‌شان که درخشش و زیبایی بیشتر پوست است تا زمانی ادامه دارد که از آنها استفاده می‌کنید. برای رسیدن به وضعیت پوستی مطلوب همیشگی باید به تغذیه خود رسیدگی کنید، سبک زندگی سالمی پیش بگیرید و مشکلات احتمالی مانند اختلالات هورمونی را به دقت بررسی کنید.

نکته مهم درباره استفاده از ماسک‌های ورقه‌ای

شاید بسیاری از مشکلات پوست، ریشه در وضعیت‌های پزشکی جدی داشته باشند. در چنین موقعیت‌هایی، استفاده از یک ماسک ورقه‌ای نمی‌تواند آنچنان مفید باشد. در واقع، برای رسیدن به پوستی عاری از مشکلات مختلف و زیبایی باید ریشه مشکلاتش را پیدا کنید. با این‌حال، یکی از مهم‌ترین فواید استفاده از چنین ماسک‌هایی در روتین پوستی، وفاداری و مقید شدن به رسیدگی به پوست است. با وجود این محصولات که احساس خوشایندی در پوست ایجاد می‌کنند، به اجرای برنامه رسیدگی به پوست خود مقیدتر می‌شوید. چنین روندی به داشتن پوستی زیبا و سالم‌تر کمک شایانی می‌کند.

ماسک‌های ورقه‌ای

به این نکته هم دقت کنید که ماسک‌های ورقه‌ای در صورتی می‌توانند به شما کمک کنند که در مدت‌زمان مناسب و مطابق دستورات روی بسته‌بندی‌شان مورد استفاده قرار بگیرند. ضمن اینکه باید ماسکی را خریداری و استفاده کنید که متناسب با نیازها و مشکلات احتمالی پوستتان است. برای مثال:

  • اگر پوستتان آکنه دارد، باید از ماسک‌هایی استفاده کنید که حاوی موادی مانند سالیسیلیک اسید و بنزوئیل پرواکسید هستند. مواد طبیعی مختلف دیگر هم می‌توانند در رفع آکنه و بستن منافذ پوست نقش داشته باشند.
  • کسانی که پوستشان لک‌های تیره و جای جوش دارد هم باید به سراغ ماسک‌های ورقه‌ای صورتی بروند که حاوی ویتامین C هستند.
  • صاحبان پوست‌های خشک هم باید از ماسک‌هایی بهره ببرند که در ترکیباتشان اسید هیالورونیک دارند.
  • چنانچه پوستتان چرب است، به استفاده از ماسک‌هایی فکر کنید که حاوی موادی مانند سالیسیلیک اسید و سولفور هستند.

نقد و نظرات درباره ماسک‌های ورقه‌ای

درباره محصولات آرایشی و مراقبتی پوست همیشه هیاهوهای مختلفی وجود دارد. حواشی پیرامون این محصولات زیاد است و مخالفان و موافقان پرشماری دارند. منتقدان این ماسک‌ها نظر درستی درباره‌شان مطرح می‌کنند. آنها می‌گویند که اگر ماسک مناسب پوستتان استفاده نکنید، امکان دارد که وضعیت‌هایی مانند آکنه یا چربی بیش از حد از کنترل خارج شوند و وضعیت بدتر هم شود. برای مثال، پوست‌هایی که مستعد آکنه‌زدن هستند، در صورت قرارگرفتن زیر ماسکی نامناسب، محیطی مناسب برای تجمع باکتری‌ها فراهم می‌کنند و وضعیتشان وخیم‌تر هم می‌شود. در انتخاب ماسک باید دقت نظر زیادی به خرج بدهید.

ماسک‌های ورقه‌ای

یکی از ایراداتی که به ماسک‌های ورقه‌ای وارد می‌شود هم ناهم‌خوانی‌شان با طبیعت است. این دسته از ماسک‌ها قابل بازیافت نیستند و به طبیعت بازنمی‌گردند. بسته‌بندی‌شان هم همین ویژگی را دارد و بسیاری از فعالان محیط زیست از این بابت با آنها مخالف‌اند. از آنجا که حواشی بازاریابی و تبلیغات زیادی پیرامون این محصولات وجود دارد، تولید و مصرفشان در نقاط مختلف دنیا هم مدام رو به افزایش است و همین موضوع می‌تواند در ابعاد کلان باعث آسیب‌های زیادی به محیط زیست شود.

هزینه‌ای که بابت هریک از این ماسک‌های یک‌بار مصرف پرداخت می‌شود هم آنچنان اندک نیست. در واقع، محصولاتی مقرون‌به‌صرفه نیستند و این هم یکی دیگر از نقاط منفی است که می‌توانیم درباره‌شان مطرح کنیم.

در آخر

در استفاده از هر محصول آرایشی و بهداشتی باید حواستان به معتبربودن برند و کیفیت باشد. اگر از ماسکی استفاده کنید که کیفیت خوبی ندارد، نه‌تنها وضعیت پوستتان بهتر نمی‌شود بلکه ممکن است، عوارض مختلفی را هم تجربه کنید. یادتان باشد که ماسک‌های ورقه‌ای در صورت مجهزبودن به مواد و ترکیباتی که گفته شد از گزینه‌های مطلوب برای رسیدگی به پوست هستند اما باید در انتخابشان دقت‌نظر به خرج بدهید. تجربه استفاده از ماسک ورقه‌ای را داشته‌اید؟ نظراتتان را با ما درمیان بگذارید.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :