6 پیشنهاد برای جمع کردن لباس‌های زمستانی

با وجود آپارتمان‌های نقلی و کمدهای کمجا یکی از کارهایی همه در پایان فصلی و آغاز فصل جدید انجام می‌دهیم کمد تکانی و بردن لباس‌های اضافه و غیر قابل استفاده فصل قبل به انباری است. در ادامه 6 پیشنهاد برای جمع کردن لباس‌های زمستانی را خواهید خواند تا این کار برای شما بسیار آسان‌تر شود.

1-اضافی‌ها را قیچی کن

قطعا در هر فصل چند تکه لباس داریم که برای سال آینده قابل استفاده نیستند و انبار کردن آن‌ها فقط گرفتن هدر دادن فضای انباری است. بعضی از این لباس‌ها برای ما کوچک شده اند، برخی زیادی کهنه هستند و مواردی هم هستند که دچار آسیب‌های جدی و غیر قابل ترمیم شده‌اند. چشم‌هایتان را ببندید و قیچی به دست شوید. این تکه‌های قیچی هنگام تعمیر ماشین به عنوان پارچه‌های تنظیف به دردتان خواهد خورد.

6 پیشنهاد برای جمع کردن لباس‌های زمستانی

2-ذخیره کردن ژاکت‌ها

اغلب ما با جا دادن لباس‌های بافتنی مشکل داریم چون جای زیادی می‌گیرند. اما به هرحال باید با آن‌ها را برای یک خواب زمستانی آماده کنید، بهترین روش برای این جنس لباس تا زدن آن است و بهتر از هیچ وقت آن‌ها را برای گذاشتن در انباری با چوب رختی قرار ندهید. باید آن‌ها را در جعبه‌های مخصوص لباس که هوا در آن جریان دارد قرار دهید یا کیسه‌هایی که کاملا مهر و موم شوند، اگر نگران بید و دیگر حشرات موذی هستید می‌توانید از دفع کننده‌های طبیعی همچون سدر یا اسطوخدوس استفاده کنید.

6 پیشنهاد برای جمع کردن لباس‌های زمستانی

3-کت‌های سنگین و جاگیر

یکی دیگر از دغدغه‌ها کت‌های سنگین زمستانی هستند. بهترین راه حل آویزان کردن آن‌ها بر روی چوب رختی‌های محکم است که باید روی آن را با کیسه‌هایی دقیق و بدون هیچ درزی بپوشانید تا از شر حشرات در امان باشند. نکته بسیار مهم درباره بسته‌بندی لباس این است که حتما آن‌ها را قبل از انبار کردن بشویید و حتما جیب‌ها را بگردید که چیزی در جیب‌ها جا نگذارید.

6 پیشنهاد برای جمع کردن لباس‌های زمستانی

4-سازماندهی کمد

تمیز کردن کمد برای برخی ترسناک و غیرقابل تحمل است اما از طرفی خبر خوشحال کننده اینکه کار سازماندهی اعتیادآور است و بعد از مدتی با علاقه این کار را انجام می‌دهید برخی از مشاوران هم معتقدند که نظم دادن و مرتب کردن باعث آرامش و از بین رفتن استرس می‌شود. اگر کمد شما کوچک است بعد از چیدن لباس‌های فصل جدید باید لباس‌هایی زمستانی را زیر تخت قرار دهید فقط باید حتما محل نگهداری لباس‌ها خشک، خنک و تاریک باشد اگر هم کمد شما فضایی برای نگهداری دارد بهتر است لباس‌ها را در بقچه فرنگی یا کاور پتو در قسمت انتهایی کمد بگذارید.

6 پیشنهاد برای جمع کردن لباس‌های زمستانی

5-بسته بندی هوشمندانه چکمه‌ها

چکمه‌ها را باید طوری نگهداری کنید که فرم و شکل آن به هم نریزد بنابراین داخل بوت‌ها را با روزنامه یا پلاستیک‌های حباب‌دار پر کنید. اما برای نیم‌بوت‌ها می‌توانید آن‌ها را صاف در یک محفظه پلاستیک قرار دهید و اطراف آن را با دستمال کاغذی پر کنید. قبل از بسته بندی بوت‌ها آن‌ها را کاملا تمیز کنید و اگر چرم هستند حتما از روغن محافظ مخصوص کفش چرم برای آن استفاده کنید.

6 پیشنهاد برای جمع کردن لباس‌های زمستانی

6-سبک کردن کمد

حالا وقت این است که کمدتان نفس بکشید. لباس‌های بهاری‌تان را از میان پارچه‌ها خنک و سبک طبیعی انتخاب کنید، پنبه، کتان و ابریشم باعث می‌شود بعد از یک فصل پوشیدن لباس‌های سنگین و زمخت پوست شما در آسایش و لطافت این پارچه‌ها باشد. فقط با خودتان روراست باشد حجم اضافی لباس‌هایی که نمی‌پوشید را روانه کمد نکنید بهتر است اگر در میان لباس‌های بهاری هم تکه‌های غیر قابل استفاده دارید فکری برای آن‌ها بکنید یک فصل جای محدود کمدتان را با موارد بدون استفاده اشغال نکنید. برخی از آن‌ها باید تبدیل به دستمال گردگیری شوند، بعضی دیگر که نو و سالم هستند را در اختیار فردی دیگری برای استفاده قرار دهید و موردهایی هم هستند که می‌توانید با دوست‌های صمیمی‌تان با لباس مبادله کنید.

6 پیشنهاد برای جمع کردن لباس‌های زمستانی

حالا زمان این است که با کمدی مرتب که شما را هر صبح برای پیدا کردن یک لباس خاص کلافه نکند به استقبال فصل شکوفه‌ها بروید.

مطالب مرتبط:

1- سه راه برای داشتن کمد لباس عالی

2- ۱۰ موردی که می توان از کمد لباس حذف کرد

3- چگونه از شر لباس‌های اضافه کمدتان خلاص شوید

فاطمه نظیفی
نویسنده: فاطمه نظیفی


دیدگاه شما

ساره در تاریخ 09 مارس 2017

چی بپوشم خیلی مطلب خوب و کاربردی بود

سارا هنجنی در تاریخ 09 مارس 2017

واقعا جمع کردن لباس زمستانی خودش یه دنیا کاره…. مرسی از مقاله جالبتونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :