معرفی ۷ ورزش برای لاغری و کاهش وزن و تناسب اندام

به دنبال کاهش وزن خودتان هستید؟ کدام ورزش برای لاغری و کاهش وزن و تناسب اندام مناسب است؟ برای کم کردن ۰٫۵ کیلوگرم از وزن خودتان باید ۳٫۵۰۰ کالری بسوزانید و برای این کار لازم نیست که کلی عرق بریزید و تمرینات سخت انجام دهید. کافی است که کمی ضربان قلب خودتان را بالا ببرید و تلاش خودتان را کم نکنید. برای انجام این ورزش‌ها شاید لازم باشد وسایلی هم تهیه کنید، اما نگران نباشید، همه این وسایل را به شما در ادامه خواهیم گفت. همراه «چی بپوشم» باشید.

 

بهترین ورزش برای لاغری و کاهش وزن چیست؟

شنا – ۴۵۸ کالری در هر ۳۰ دقیقه

شنا از جمله ورزش‌هایی است که ضربان قلب شما را می تواند بالا ببرد. برای کسانی که دوست دارند در وقت کم، بیشترین بازدهی را داشته باشند، شنا کردن راه خوبی برای کاهش وزن است. هزینه زیادی هم برای شنا کردن لازم نیست بکنید. عینک شنا، مایو، گوش‌گیر و شاید اگر مبتدی هستید، یک بالشتک هوا! همچنین هزینه استخر که می‌توانید بر اساس میل خودتان کم و زیاد کنید. انواع شناها می‌توانند میزان کالری های مختلفی بسوزانند. شنای کرال پشت می تواند بیشترین کالری را در انواع شناها بسوزاند و شنای عادی و حتی راه رفتن در آخرین رده‌بندی کالری سوزی قرار می‌گیرند. برای افزایش سلامتی خودتان می‌توانید در کنار استخر از سونا و آب گرم هم استفاده کنید.

معرفی ۸ ورزش برای لاغری و کاهش وزن و تناسب اندام

 

تمرینات اینتروال-۴۴۴ کالری در هر ۳۰ دقیقه

تمرینات اینتروال یک ورزش خاص نیستند و مجموعه‌ای از حرکت‌ها را شامل می‌شود که در نهایت باعث می‌شود بدن شما شروع به چربی سوزی کند و باعث لاغری شکم و پهلو شود. بر اساس ورزشی که انجام می‌دهید میتوانید تمرینات اینتروال انجام دهید. به عبارت ساده، اینتروال مجموعه‌ای از حرکت‌های ترکیبی ورزشی پشت سرهم است که پس از انجام یک مجموعه مثلا به مدت یک دقیقه، یک دقیقه استراحت بین آن داده می‌شود و سپس دوباره حرکت شروع می‌شود. بر اساس میزان کالری سوزی، تعداد و زمان هر یک از حرکت‌ها که می‌توانند همانند دویدن، پرش کردن، دراز نشت و دیگر حرکت‌های کششی باشند، تغییر می‌کند. می توانید در اینترنت کلیدواژه تمرینات اینتروال یا (Interval Training) را جستجو کنید تا تعداد مختلفی از ترکیبات گوناگون ورزشی را بشناسید. برای انجام این حرکت‌ها شاید فقط به یک تشک ورزشی لازم داشته باشید. یک نمونه برای تمرینات اینتروال، تمرینات هوازی ۲۰ دقیقه‌ای است.

معرفی ۸ ورزش برای لاغری و کاهش وزن و تناسب اندام

 

دویدن ۳۹۴-کالری در ۳۰ دقیقه

تنها وسیله‌ای که لازم دارید یک جفت کفش ورزشی است که باید از فروشگاه خریداری کنید. سعی کنید که در خرید کردن کفش های ورزشی خوب هزینه کنید، کفش خوب می تواند به شما کمک فراوانی در ورزش کند. اگر خودتان نمی‌توانید انتخاب کنید از فروشندگان بر اساس وزن و نوع ورزشی که می‌خواهید انجام دهید کمک بگیرید. برای دویدن عجله نکنید، کار خودتان را با راه‌پیمایی شروع کنید و آهسته‌آهسته بدوید، دقت کنید که ضربان قلب شما باید بالا برود. از پوشیدنی‌های سلامتی همانند ساعت‌های ضربان سنج هم می‌توانید برای اندازه گیری ضربان قلب خودتان کمک بگیرید. برخی از برنامه‌های روی گوشی‌های هوشمند هم می‌توانند به شما در چربی سوزی کمک فراوانی کنند. سعی کنید از آن‌ها هم استفاده کنید.

 

کوه‌نوردی و صخره‌نوردی -۳۲۰ کالری در ۳۰ دقیقه

کوه‌نوردی هم یک ورزش برای لاغری و کاهش وزن محسوب می‌شود و هم شروعی برای ورزش صخره‌نوردی است. اگر دوست دارید صخره‌نوردی را تجربه کنید باید باشگاه مخصوص بروید. در این باشگاه‌ها به شما بر اساس توانایی که دارید آموزش خواهند داد که صخره‌نوردی کنید؛ اما برای کسانی که اضافه وزن زیادی دارند، مسلما باشگاه صخره‌نوردی نمی‌تواند کاری انجام دهد. به این دوستان پیشنهاد می‌کنیم که کفش های مناسب کوه‌نوردی انتخاب کنند و به دل طبیعت بروند. سعی کنید که از تپه‌های کوچک شروع کنید و بالا بروید. این بالا رفتن را به تدریج به کوه‌های بلند‌تر ارتقا دهید.

معرفی ۸ ورزش برای لاغری و کاهش وزن و تناسب اندام

 

فوتبال – ۲۹۶ کالری در ۳۰ دقیقه

بیشتر آقایان عاشق فوتبال هستند اما عده کمی از آن‌ها دوست دارند که پا به میدان یگذارند و فوتبال بازی کنند. برای فوتبال بازی کردن حرفه‌ای نیاز است که شما تیم تشکیل دهید، سالن ورزشی رزرو کنید، وسایلی همانند کفش و لباس تهیه کنید و یک توپ فوتبال که می‌تواند به شما در طول هفته انگیزه ورزش کردن بدهد. ممکن است روزهای اول با کوفتگی عضلات مواجه شوید اما نگران عضلات خودتان نباشید این هم جزئی از کار است. بازی های خودتان را بر اساس زمان‌بندی مشخص انجام دهید. بعد از هر بازی کمی بیرون از زمین استراحت کنید و دوباره وارد میدان شوید.

 

ایروبیک– ۲۷۱ کالری در ۳۰ دقیقه

ایروبیک بیشتر از هر ورزش دیگری می تواند به شما انرژی تزریق کند. ایروبیک یا ورزش‌های دیگری که آمیخته با حرکات منظم است می تواند در ۳۰ دقیقه، ۲۷۱ کالری بسوزاند. ایروبیک نیاز به سالن ورزشی و مربی دارد. برای شرکت در کلاس های ایروبیک شاید لازم باشد مبلغی بیشتر از آنچه که برای کاهش وزن خودتان در نظر داشتید هزینه کنید؛ اما خب می‌توانید هم ورزش کنید هم وزن کم کنید. تمرینات شما باید همراه با عرق ریختن باشد. اگر بدن شما عرق نکند، لاغر نخواهید شد.

 

بسکتبال – ۳۴۵ کالری در ۳۰ دقیقه

آخرین ورزش برای لاغری که ما به شما معرفی خواهیم کرد بسکتبال است. بسکتبال ورزشی گروهی است. اگر تنها هستید فقط می‌توانید با تهیه یک توپ و حلقه به همراه کفش ها ورزشی، تمرین پرتاب توپ و حرکت‌های سه‌گام را انجام دهید. به باشگاه‌های ورزشی همانند سالن ورزشی محله خودتان بروید و بسکتبال بازی کنید. تنها موردی که باید در بسکتبال به آن دقت کنید، تعویض کفش هایتان بعد از هر شش ماه است. کفش‌‌های ورزشی اگر تجدید نشوند، به پاهای شما آسیب وارد می‌کنند.

معرفی 7 ورزش برای لاغری و کاهش وزن و تناسب اندام

فراموش نکنید در کنار ورزش برای لاغری و کاهش وزن، رژیم غذایی سالم داشته باشید.

مطالب مرتبط:

۱- بهترین مدل های لباس ورزشی را در چی بپوشم مشاهده کنید

۲- راهنمای خرید کفش مخصوص دویدن و پیاده روی برای علاقه‌مندان به ورزش

۳- برنامه ورزشی جی جی حدید و توصیه‌های او برای کاهش وزن و زیبایی

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 07 ژوئن 2018

عالیهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :