انواع دامن زنانه

۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۳

توسط مهفام میرزایی

انواع دامن زنانه

دامن یکی از معدود لباس هایی است که مخصوص خانم ها است و نقشی مهم در استایل لباس زنانه ایفا می کند. انتخاب صحیح دامن می تواند باعث زیبایی و تناسب اندام و انتخاب غلط آن نیز دقیقا نتیجه عکس دارد. برای انتخاب مدل درست اندام قبل از هر چیز باید انواع دامن زنانه را بشناسیم. در این مطلب همه مدل ها و انواع دامن زنانه را معرفی خواهیم کرد.

انواع دامن از نظر طول

انواع دامن زنانه

انواع دامن از نظر طرح و الگو

1- دامن ساده

الگوی این دامن الگوی پایه دامن است و ساده ترین نوع دامن است که برای افراد لاغر و متوسط کاربرد بیشتری دارد.

انواع دامن زنانه

2- دامن فون

این مدل دامن برش مثلثی دارد و از کمر به پایین گشاد می شود اما چین یا ساسون ندارد. این مدل برای افراد با پایین تنه لاغر مناسب است.

انواع دامن زنانه

3- دامن کلوش

این دامن از برش های قطاع دایره به صورت ربع دایره، نیم دایره و تمام دایره دوخته می شود که به ترتیب به آن یک چهارم کلوش، نمی کلوش و تمام کلوش می گویند. این مدل دامن چین و ساسون ندارد ولی گشاد و آزاد است و بسته به بلندی آن همه افراد می توانند از ان استفاده کنند.

انواع دامن زنانه

4- دامن چین دار

گشادی این دامن از چین خوردگی پارچه در کمر به دست می آید و مانند دامن کلوش برای همه افراد مناسب است به شرطی که بلندی مناسبی داشته باشد.

انواع دامن زنانه

5- دامن ترک

الگوی این دامن از تکرار طرح های مثلثی شکل به دست می آید که به هر طرح یک ترک گفته می شود. تعداد ترک ها می تواند از 4 تا هر تعداد زوجی باشند. این دامن از پارچه های ضخیم تر مثل کتان دوخته می شود.

انواع دامن زنانه

6- دامن لنگی

مدل پوشیده شدن این دامن ها متفاوت است و در یک طرف کمر مانند لنگ بسته می شوند.

انواع دامن زنانه

7- دامن پیلی

دامن های پیلی نوع خاصی از دامن های چین دار هستند که چین آن ها به صورت منظم و در دو مدل پیلی یک طرفه و دو طرفه ایجاد می شود. این مدل دامن ها با پارچه های ضخیم تر دوخته می شوند.

انواع دامن زنانه

8- دامن برش دار

این مدل دامن همان طور که از نام آن پیداست در قسمت های مختلفی دارای برش و دوخت متفاوتی است.

انواع دامن زنانه

مدل های مختلف دامن

انواع دامن زنانه

مطالب مرتبط:

1-  بهترین دامن فون برای هر اندام

2- چگونه یک دامن انتخاب کنم؟

3-  انتخاب دامن بر اساس هیکل

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است