تحریریه چی بپوشم در
1,117

5 مدل مانتو کوتاه اسپرت که برای روزهای گرم تابستان بهترین انتخابند؛ هر استایلی داشته باشید، این مانتوها مناسب شماست!

5 مدل مانتو کوتاه اسپرت که برای روزهای گرم تابستان بهترین انتخابند؛ هر استایلی داشته باشید، این مانتوها مناسب شماست!

اگر از فروشندگان لباس بخواهید یک مدل مانتو پرفروش و محبوب در تابستان را به شما معرفی کنند، بی شک انتخاب بسیاری از آن ها مانتو کوتاه اسپرت است. شاید برای شما سوال شده باشد که چرا مانتو کوتاه اسپرت تقاضای بالایی دارد و علت این محبوبیت چیست. در جواب این سوال کافی است کمی به استایل خانم های حاضر در جامعه توجه کنید. به خوبی متوجه می شوید که در بین قشر جوان از استایل اسپرت بیشتر از سایر استایل ها استفاده می شود. راحتی ست کردن و زیبایی این استایل از دلایل محبوبیت زیاد آن است. شما می توانید به راحتی با داشتن چند آیتم کاربردی در کمد لباس خود چندین استایل اسپرت و شیک را برای خود فراهم کنید. در نظر داشته باشید یکی از مهم ترین و ضروری ترین آیتم ها برای ساخت استایل اسپرت، مانتو کوتاه اسپرت است.

مانتو کوتاه اسپرت

چرا باید در کمد لباس خود مانتو کوتاه اسپرت داشته باشیم؟

یکی از آیتم هایی که می تواند در ساخت یک استایل اسپرت و شیک به شما کمک کند، مانتو کوتاه اسپرت است. شما می توانید این آیتم زیبا و جذاب را به راحتی با سایر لباس ها ست کرده و چندین استایل جذاب را برای خود فراهم کنید. اما اینکه امروزه چه مدل مانتو کوتاه اسپرتی مد و ترند است، سوالی است که ممکن است ذهن شما را به خود جلب کند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم در مورد این آیتم زیبا و مدل های مختلف آن صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید تا با شیک ترین مدل مانتوهای کوتاه اسپرت آشنا شوید.

شومیزهای جلو بسته، راحت و خنک

به عنوان اولین مدل مانتو کوتاه اسپرت قصد داریم در مورد شومیزهای کوتاه جلو بسته صحبت کنیم. به جرات می توان گفت یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین مدل مانتوها در ایام تابستان همین مدل مانتو کوتاه اسپرت است. راحتی این شومیزها باورنکردنی و مثال زدنی است. معمولا مانتوهای جلو بسته به شکل اورسایز طراحی می شوند. به همین دلیل پوشیدن، استفاده و تعویض آن ها بسیار راحت است. برای ست کردن این مدل مانتو کوتاه اسپرت می توانید از شلوارهای مام استایل بهره ببرید. ظاهر بامزه مانتوهای کوتاه جلو بسته با شلوارهای گشادی مثل شلوار مام استایل و نیم بگ یک استایل بی نظیر را برای شما فراهم می کند. عضو ثابت و همیشگی استایل های اسپرت کتونی است. برای اینکه قد بلندتر و کشیده تر به نظر برسید بهتر است از کتونی لژدار استفاده کنید.

شومیزهای-جلو-بسته،-راحت-و-خنک

از آنجایی که قرار است از مانتو جلو بسته خود در روزهای گرم تابستان استفاده کنید، باید به جنس پارچه نیز توجه زیادی داشته باشید. پارچه ای که برای دوخت مانتو جلو بسته استفاده می کنید در قدم اول باید ضخامت کمی داشته باشد. در غیر این صورت در هنگام استفاده از این پارچه احساس گرمای شدیدی خواهید داشت. از طرفی باید به تنفس پذیری پارچه انتخابی خود نیز دقت داشته باشد. یکی از بهترین پارچه ها که می تواند در این زمینه به شما کمک کند پارچه باتیک هندی است. این پارچه از الیاف طبیعی تهیه شده و به علت داشتن منافذ ریز، تنفس پذیری بسیار خوبی دارد. از دیگر پارچه هایی که خصوصیات مشابهی داشته و در فصل تابستان فروش بالایی دارد، پارچه لینن است. این پارچه الیاف مصنوعی کمی نیز دارد که میزان چروک پذیری آن را به شدت کاهش می دهد.

مانتو کوتاه اسپرت کژوال و شیک

اگر جزو خانم های شیک پوش و ساده پسند هستید، این قسمت برای شما است. یکی از محبوب ترین استایل ها در بین خانم ها استایل کژوال است. استایل کژوال نه تنها در بین خانم های ایرانی که در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارد. سادگی از جمله ویژگی های بارز این سبک از لباس پوشیدن است. معمولا از آیتم های بدون زرق و برق با طراحی های ساده در استایل کژوال استفاده می شود. برای داشتن یک استایل جذاب نیازی به خرید لباس های گران قیمت ندارید. شما می توانید از لباس های موجود در کمد خود برای ساخت یک استایل زیبای تابستانی بهره ببرید. یکی از آیتم هایی که می تواند در ساخت استایل کژوال به شما کمک زیادی کند مانتو کوتاه اسپرت است. بله درست شنیدید از مانتوهایی که به شکل ساده و کوتاه طراحی شدند، می توانید در دو استایل اسپرت و کژوال بهره ببرید.

مانتو-کوتاه-اسپرت-کژوال-و-شیک

مانتو کوتاه اسپرت انواع متفاوتی دارد. یکی از پرفروش ترین مدل مانتوهای اسپرت پیراهن های کوتاه کژوال با یقه مردانه است. طراحی ساده و خنکی این مدل مانتو از جمله ویژگی هایی است که آن را در چشم مخاطب دوست داشتنی تر می کند. همانطور که مشخص است، دوخت این مدل مانتو کوتاه اسپرت بسیار ساده به نظر می رسد. کافی است از یک پارچه خوش دوخت استفاده کنید. آنگاه می توانید با کمترین هزینه صاحب یک مدل مانتو شیک و کاربردی بشوید که می توانید از آن در استایل های مختلف بهره ببرید. یکی از بهترین و خوش دوخت ترین پارچه های تابستانی پارچه لینن است. این پارچه در نوع ساده و طرحدار تولید می شود. پارچه لینن بسیار خنک بوده و کیفیت بی نظیری دارد. از دیگر پارچه های محبوب برای فصل تابستان پارچه شانتون است. پارچه شانتون به دلیل داشتن منافذ ریز، تنفس پذیری بی نظیری دارد.

مانتو کوتاه اسپرت و فانتزی

در این بخش قصد داریم در مورد یک مدل مانتو کوتاه اسپرت، برای خانم های جوان و خوش پوش صحبت کنیم. به خوبی می دانید که مدل مانتوهای فانتزی چقدر در بین قشر جوان طرفدار دارد. از آنجایی که در فصل تابستان تعداد دورهمی ها و ملاقات های دوستانه افزایش می یابد، افراد به این مدل مانتوهای فانتزی بیشتر احتیاج پیدا می کنند. در نظر داشته باشید که رکن اصلی مانتو کوتاه اسپرت و فانتزی داشتن یک آیتم خاص و متفاوت است. برای مثال شما باید بتوانید با مدل آستین های مانتو خود توجه مخاطبانتان را به سمت استایلتان جلب کنید. مدل آستین های پفکی یا کلوش می توانند در این زمینه به شما کمک زیادی بکنند. از دیگر چیزهایی که می تواند شکل استایلتان را به طور کلی متحول کند، مدل دامن مانتوی شما است. برای قسمت دامن در مانتوهای فانتزی بیشتر از دامن های پیله دار استفاده می شود.

مانتو-کوتاه-اسپرت-و-فانتزی

همانطور که گفته شد شما برای دوخت یک مدل مانتو کوتاه اسپرت و فانتزی باید خلاقیت داشته باشید. اما در کنار این خلاقیت به پارچه ای احتیاج دارید که اجازه این کار را به شما بدهد. برای مثال شما نمی توانید با پارچه های ضخیم و خشک یک مدل مانتو شیک تابستانی را برای خود فراهم کنید. در عوض پارچه های آهاردار و در عین حال نازک می توانند برای این کار به شما کمک بزرگی بکنند. پارچه وال خامه دوزی یک پارچه جذاب با آهار متوسط است. این پارچه ضخامت کمی دارد. از طرفی به دلیل داشتن منافذ باز از تنفس پذیری بی نظیری برخوردار است. پارچه وال بوندینگ یک پارچه جدید و ترندی است. این پارچه سطح پفکی داشته و دوخت بسیار آسانی دارد. پارچه وال بوندینگ از چروک پذیری کمی نیز برخوردار است. در نتیجه از استایل شما در بلند مدت مراقبت می کند.

مانتو کوتاه اسپرت و کتی

یکی از معروف ترین مدل مانتوهای کوتاه که حتما با آن آشنایی دارید، مانتو کتی است. مانتو کتی در چند سال اخیر به یکی از پرفروش ترین آیتم های موجود در مزون های لباس تبدیل شده است. شما نیز حتما چند مدل مانتو کتی در کمد لباس خود داشته و یا قصد تهیه آن را دارید. مانتو کتی معمولا به شکل اورسایز تهیه شده و در آن از انواع یقه ها بسته به سلیقه خود می توانید استفاده کنید. می توانید مانتو کتی خود را به شکل اسپرت نیز در نظر بگیرید. مدل مانتو کوتاه اسپرت و کتی برای تمامی افراد و تمامی اندام ها مناسب است. از طرفی اورسایز بودن این آیتم جلوی تعریق بیش از اندازه شما را می گیرد. در نظر داشته باشید که ست کردن مانتو کتی اسپرت بسیار راحت است. شما می توانید از شلوارهای مام استایل یا راسته برای تکمیل استایل خود بهره ببرید.

مانتو-کوتاه-اسپرت-و-کتی

اگر تجربه خرید مانتو کتی را داشته باشید به خوبی می دانید که معمولا برای دوخت این مدل مانتو کوتاه اسپرت از پارچه هایی با آهار بالا استفاده می شود. شاید برای شما سوال شده باشد که چرا پارچه های ریزش دار برای دوخت مانتو کتی جایگاهی ندارند. جواب این سوال به شکل ظاهری و فرم نهایی که ما از مانتو کتی انتظار داریم باز می گردد. پارچه های ریزش دار نمی توانند در نهایت فرم مناسبی را برای این مانتو کوتاه اسپرت ایجاد کنند. ریزش دار بودن پارچه برای دوخت یقه و آستین های کتی نیز مناسب نیست. به همین دلیل برای دوخت مانتو کوتاه اسپرت و کتی بهتر است به سراغ پارچه هایی مثل پارچه جین یا پارچه لینن بروید. پارچه جین آهار بالا، چروک پذیری بسیار کم و دوخت نسبتا دشواری دارد. اما پارچه لینن آهار متوسط و چروک پذیری کمی داشته و بسیار خوش دوخت است.

وست‌های اسپرت و ترندی

وست یا جلیقه از دیرباز در دنیای مد و فشن وجود داشته است. امروزه فروش این آیتم جذاب نسبت به قبل بیشتر نیز شده است. این ویژگی که افراد می توانند وست خود را با شومیزهای مختلف ست کنند و استایل های جدید برای خود رقم بزنند محبوبیت این آیتم دوست داشتنی را چندین برابر کرده است. اگر بخواهیم یک مدل مانتو کوتاه اسپرت که دوخت بسیار راحتی نیز دارد به شما معرفی کنیم، بی شک وست بهترین گزینه است. برای زیباتر شدن مانتو خود می توانید از جیب های بزرگ استفاده کنید. در نظر داشته باشید که اندازه و قد وست بسته به سلیقه شما می تواند متفاوت باشد. اما بهتر است برای جلیقه های کوتاه از شلوارهای گشاد استفاده کنید. وست های کوتاه و فانتزی برای استایل های اسپرت گزینه های مناسب تری هستند.

وست-های-اسپرت-و-ترندی

همانطور که گفته شد، دوخت جلیقه کار دشواری نیست. کافی است یک پارچه خوش دوخت و خنک انتخاب کرده و اقدام به دوخت آن کنید. آنگاه متوجه خواهید شد که چقدر راحت و با کمترین هزینه می توانید یک استایل شیک و جذاب برای خود به ارمغان آورید. پارچه کوک دوزی هندی یک گزینه عالی و منحصر به فرد برای این کار است. این پارچه دوخت آسانی داشته و به دلیل داشتن الیاف طبیعی از ایجاد بوی بد جلوگیری می کند. از دیگر پارچه های خوش دوخت تابستانی می توان به پارچه شانتون اشاره کرد. این پارچه بسیار ظریف بوده و تنفس پذیری بی نظیری دارد. پارچه شانتون قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای داشته و به همین جهت جزو پارچه های پرطرفدار محسوب می شود.

 

منبع: پارچه‌نگار

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :